Zondag vol optredens nzjfrjvt. 'J. Geld zoeken loont Zuidpias moet 1,2 miljoen euro extra bezuinigen Plan Zevenster blijft voorlopig overeind Renovatie Raadhuisplein start in oktober Overlast door onderhoud Rottemeren Persoonlijke groei en ontwikkeling Themadag Vedj over vrijheid HART VAN HOLLAND I ZUIDPLAS 19 SEPTEMBER 2012 11 Zevenhuizen - De Workshop 'Geld zoeken loont' trok de nodige aan dacht op woensdag 12 september in dorpshuis Swanla. De gemeente Zuidpias organiseerde de workshop in samenwerking met Rabobank Gouwestreek voor vrijwilligersorga nisaties. Aan een kleine vijftig personen die 25 organisaties vertegenwoor digden, werd door een trainer van Zuidpias - Dat de gemeente Zuid- plas vanaf volgend jaar extra moet bezuinigen was al bekend. Nu is duidelijk dat het gaat om een be drag van 1,2 miljoen euro, dat bo venop de 9,5 miljoen euro komt aan ombuigingen die al zijn ingezet. Voor de begroting voor 2013 tot 2016 komt dit jaar minder geld be schikbaar uit het gemeentefonds. Het college houdt rekening met nog meer tegenvallers in 2013. Ook de voortdurende crisis op de woning markt, maakt de extra bezuinigin gen noodzakelijk. Burgemeester en wethouders heb ben een pakket mogelijke maatre gelen samengesteld, waarmee in totaal vier miljoen euro kan worden bezuinigd. De gemeenteraad dient er voor 1,2 miljoen euro uit te kie zen. Wat het college betreft worden de basisvoorzieningen zoveel mogelijk in stand gehouden, en blijven vei ligheid en openbare orde speerpunt. Bezuinigingen zullen zich vooral richten op de inrichting van wegen en groen, en op de ondersteuning van activiteiten. Rotterdampas Het college adviseert de raad vooral te kijken naar bezuinigingen op of stopzetten van de stedenband, het Dorpshuis Swanla werd woensdag bevolkt door deelnemers aan de work shop 'Geld zoeken loont'. het Nederlands Expertise Centrum Projecten inzicht gegeven in de mogelijkheden om in een tijd van teruglopende financiële middelen nieuwe inkomstenbronnen aan te boren. Voor sommigen was de workshop het opfrissen van kennis op dit ge bied, terwijl voor anderen nieuwe handvatten voor inkomstenverho ging werden meegegeven. Den Haag/Zevenhuizen - De Raad van State heeft dinsdag een verzoek om schorsing van het bestemmings plan voor zorgcomplex De Zeven ster afgewezen. Een omwonende van het nog te realiseren gebouw op de hoek van de Leliestraat en de Noordelijke Dwarsweg vroeg de Raad onlangs het plan te blokkeren. De Raad komt over een halfjaar pas met een definitief oordeel over het omstreden plan. Tijdens een eerdere zitting in deze zaak constateerde de Raad wel dat het plan een belangrijk gebrek heeft. De verwachte geluidsoverlast van de naastgelegen sportvelden voor de toekomstige bewoners is verkeerd berekend. De buurtbewo ner wees de Raad van State op dit gebrek. De Crisis- en Herstelwet zorgt er echter voor dat dit gebrek niet leidt tot schorsing en mogelijk vernieti ging van het plan. Het lawaai van de sportvelden zal de bewoners van het complex wel kunnen tref fen, maar niet de bezwaarmaker. Hij woont te ver van de sportvelden vandaan. Zijn bezwaar telt daarom niet mee. De Raad kan evenmin het gebrek dat is geconstateerd herstel len. Dat zal de gemeente moeten doen. De Raad heeft andere aangevoerde bezwaren van de buurtbewoner niet aannemelijk verklaard. Hij wees de Raad onder meer op grondwater problemen die kunnen ontstaan, omdat er ondergronds gebouwd mag worden. Verder twijfelt hij sterk of het project financieel nog wel haalbaar is. Woningcorporatie Vestia zou het project namelijk lei den, maar die is vanwege financi ële problemen afgehaakt. De Raad twijfelt er niet aan dat het project binnen de planperiode van 10 jaar zal worden uitgevoerd. sociaal raadsliedenwerk, de Rotter dampas, het duurzaamheidsbeleid, en subsidies en werkzaamheden aan niet-Rijksmonumenten. De 134 ideeën die de inwoners van Zuidpias via allerlei kanalen hebben ingebracht, liggen ter inspiratie bij de gemeenteraad. In de informa tieve raadsvergadering van 25 sep tember worden de voorstellen van college en inwoners besproken. Op 6 november als de begroting wordt behandeld, worden definitieve be sluiten genomen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Vanaf 8 oktober wordt het Raadhuisplein onder handen genomen. Het plein wordt geëgaliseerd, er worden maatregelen getroffen om het re genwater voortaan via het opper vlaktewater af te voeren en er wor den 'pollers' geplaatst, die het plein 's avonds afsluiten voor auto's. Ook komt er meer groen. De boom in het midden van het plein, waarover in het college is ge discussieerd, komt er niet. Gekozen is voor de plaatsing van 'mobiele' bomen in bakken, die de evenemen tenfunctie van het plein niet in de weg staan. In navolging van de ge meentelijke rotondes is ook voor het Raadhuisplein een hoveniersbedrijf gevonden, dat het plein bij wijze van sponsoring gaat verfraaien met meer groen. Aan de handmatige afsluiting van het Raadhuisplein komt een einde met de plaatsing van 'pollers'; paal tjes die op vaste tijden automatisch omhoog en omlaag gaan. De een malige kosten voor deze afsluiting en het groen zijn 145.000 euro, het beheer gaat 9.000 euro per jaar kosten. Tijdens de renovatie, die twee we ken duurt, wordt de markt op vrij dag verplaatst naar de parkeerplaats achter het gemeentehuis. Zevenhuizen/Nieuwerkerk aan den IJssel - Fabia Dance Center had zondag 16 september een drukke dag vol optredens. De kinderen van selectie één hadden hun allereer ste optreden van dit seizoen in het Swanla theater in Zevenhuizen tij dens het Ukkepuk concert. Ze tra den op met een echt orkest. Selectie twee en drie waren gevraagd om op te treden in het Theater Zuidplein in Rotterdam bij het event 'The best of EE2'. Een mooi begin van het dans- seizoen. De Ninja's van selectie twee op het podium van theater Zuidplein. i v i- Regio - Tot en met 30 november voert het recreatieschap Rotteme ren onderhoudswerkzaamheden uit aan diverse auto-, fiets- en voet gangersbruggen. Bezoekers zullen hiervan overlast ondervinden. Twee verouderde voetgangersbrug gen aan de Molenviergang worden vervangen, net als twee stuwen, een inlaat en overstortconstructie aan de Rottebandreef. Met een renovatie en schilderbeurt wil het recreatieschap de levensduur verlengen van De Pekhuisbrug en de bruggen aan het Craenenborgpad en de Rottedijk (bij „het Bleiswijkse Verlaat). Rotterdam - In Cultureel Centrum Orion aan de Wollefoppenweg 91 wordt donderdag 4 oktober van 15.00 tot 21.30 uur de tweede in formatiemarkt Persoonlijke groei en Ontwikkeling gehouden. Het thema van de informatiemarkt is 'Een le ven lang groeien'. Coaches, trainers en therapeuten beantwoorden vra gen over persoonlijke groei en bie den ondersteuning en hulp, verder zijn er diverse workshops. Voor meer informatie: www.komjeontwikkelen.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stichting Vedj, Voor en door jongeren, organiseert voor za terdag 22 september van 14.00 tot 21.00 uur in het Essepark een themadag onder het motto 'Vrijheid is niet vanzelfspre kend!' In de huidige tijd lijkt vrijheid zo vanzelfsprekend, maar dat is het niet. Ouders en grootouders hebben voor deze vrijheid moe ten afzien en vechten. Tussen 1940 en 1945 was er geen vrij heid en werd men naar concen tratiekampen gestuurd omdat men 'anders' was. Door excursies te organiseren naar voormalige vernietigings- en concentratiekampen wil Vedj iedereen er aan blijven herin neren dat leven in vrijheid niet vanzelfsprekend is. Omdat Stichting Vedj zich re aliseert dat niet iedereen mee kan met een excursie wordt voor hen en voor andere be langstellenden deze themadag georganiseerd. De dag wordt gecoördineerd door de Neder- lanse Vereniging voor Militaire Levende Geschiedenis. Programma In de grote tent in het Essepark geven historische verenigingen uit de gemeente Zuidpias infor matie over de oorlogsjaren in de gemeente. Presentaties worden om 14.30, 15.00 en 15.30 uur achtereenvolgens gegeven door Adri den Boer, Bram Veerman en Panck Vink. Tussen 16.00 en 17.00 uur is er gelegenheid tot het stellen van vragen. In de kleine tent is een tentoon stelling te zien van Jaap Reijm van Omroep Zuidpias en van Jung Terwijn en Dinie Visschers die allen meerdere keren met een excursie zijn mee geweest. Indien zijn gezondheid het toe laat zal de 100-jarige Harmen Bakker vragen beantwoorden over zijn ervaringen in oorlogs tijd. In een andere tent op het ter rein kan men kennismaken met Simone Leentvaar die naar aan leiding van het oorlögsverleden van haar vader een uitgebreide verzameling heeft aangelegd van getuigenissen van overle venden. De themadag wordt afgeslo ten met het voorlezen van ge dichten en overdenkingen door onder meer wethouder Arjen Hazelebach. Aansluitend wordt de 'bevrijding' gevierd met een bescheiden vuurwerkshow. Voor meer informatie: www.vedj.info.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 11