Voor de achtste keer maritiem genieten aan 't Wijde Gat Orgelconcert André Knevel Bestemmingsplan Leefgoed de Olifant vastgesteld schuifdeurkasten op maat www.enkast.nl 0180-634866 2HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 19 SEPTEMBER 2012 Computerworkshops voor senioren Opbrengst collecte KWF Bewoners vrezen voor geluidsoverlast en gevaarlijke verkeerssituaties Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij de achtste editie van de Vlootschouw op 't Wijde Gat in Nieuwerkerk werd de roze 'Candyboot' vrijdagavond tot winnaar gekozen. De jaarlijkse vlootschouw is intussen uitgegroeid tot het paradepaardje van Stichting Evenement. Vrijdag stond de kade rondom het podium de hele avond goed vol. Door Bart Jansen Een feest op en om het water, dat is de vlootschouw in een notendop. Het oorspronkelijke idee achter het evenement is om versierde bootjes te laten varen op 't Wijde Gat. En zo gebeurt het nog steeds. Een jury kiest het mooist versierde bootje en de winnaar krijgt een prijs. Dit jaar mochten burgemeester Gert- Jan Kats, oud-kinderburgemeester Charlotte Knop en haar opvolger Björn de Ruiter de bootjes beoor delen. Maar de vlootschouw is meer dan alleen varen met boten. Het mari tieme thema wordt erg breed opge vat. Zo is zingen en dansen op een drijvend podium ook een maritieme bezigheid. Dat de zang en zeker de dans in de smaak vielen bij het pu bliek, bewees het spetterende op treden van streetdancegroep Explo sion. De dansgroep kreeg, door zelf enthousiast te zijn, het publiek met zich mee en kon aan het eind op een daverend applaus rekenen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Be langstellenden kunnen zich nog inschrijven voor diverse computer cursussen die verzorgd worden door het PCOB-Leercentrum Nieuwer kerk. De beginnerscursus omvat een zestal lessen in de ochtend van 9.30 tot 12.00 uur of in de middag van 13.30 tot 16.00 uur. De eerste les vindt plaats op dinsdag 25 septem ber. Inschrijven kan ook al voor de vervolgcursus, voor workshops Foto album maken, Onderhoud en Veilig heid en voor Picasa fotobewerking. De workshops worden begeleid door docenten van Seniorweb. Voor meer informatie en aanmel den: 0180-312783 of Ans.joopverhave@telfort.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De afdeling Nieuwerkerk van de KWF Kankerbestrijding bedankt alle col lectanten en gevers. De collecte week heeft 11.660,84 euro opge bracht. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het bestemmingsplan voor de ontwikkeling van 'Leefgoed de Olifant'gelegen aan de binnendijkse zijde van de Groenen dijk is goedgekeurd tijdens de vergadering van de commissie Ruimte op 13 september. Op het landgoed wordt een combinatie van wonen, vergaderen, trainingen en horeca gerealiseerd. Tot onvrede van omwonenden, die vrezen dat het rustieke karakter van de omgeving verloren zal gaan. Door Erwin van 't Hof Drie insprekers vergeleken de ont wikkeling van het landgoed met die van een rups, die weliswaar veran dert in een vlinder, maar daarvoor wel de hele tuin kaalvreet. "Wij staan hier namens 44 omwonende gezinnen, die bang zijn dat de ge luidsoverlast döor met name de ho- recaplannen enorm gaat toenemen in de regio. Daarnaast zijn we bang dat het landgoed veel verkeer gaat aantrekken, waardoor er gevaarlijke situaties ontstaan op de Groenen dijk", aldus een omwonende van 'De Olifant'. De initiatiefnemers van de ontwik keling, die ook inspraken, zien de zaak anders. "Wij snappen dat het een rustieke omgeving is en wil len daarom ook zorgen dat het zo blijft. Er komt geen groot restau rant, maar een kleine plek waar passanten een hapje kunnen eten. We blijven dus ook niet tot diep in de nacht open." Daarnaast hoeven de omwonenden volgens de eige naars van het landgoed niet bang te zijn voor grootschalige feesten. "De zalen die we realiseren zijn bedoeld voor vergaderingen en bijeenkom sten in receptiesfeer." Verzoening Wethouder Rinus Bosman gaf aan dat hij geen problemen voorziet in de afwikkeling van het verkeer na realisatie van het plan. "We hebben doorgerekend dat er na realisatie zo'n 700 auto's meer gebruik zullen maken van de weg op de dijk. Deze weg heeft een capaciteit van 5000 auto's. De drukte blijft dus ruim binnen de marge." De politieke partijen reageerden, met uitzondering van de SP, positief op het voorgelegde bestemmings plan. Bosman ziet de partijen graag nog om tafel gaan. "Door goede afspraken over geluidsoverlast en dergelijke te maken, kan de goede orde worden bewaard. De gemeente wil hieraan graag medewerking ver lenen, als dit lijdt tot meer verzoe ning tussen beide partijen", aldus de wethouder. Versierde bootjes op 't Wijde Gat, met als winnaar de 'Candyboot' (inzetje) Wellicht was het zelfs zo dat het publiek stiekem voor het gehele evenement klapte, want de orga nisatie had alles goed op orde. Het geluid was prima, voor de inwen dige mens werd goed gezorgd en de aankleding was geslaagd. Toen de zon langzaam onderging, kwam de Vlootschouw misschien wel het beste tot zijn recht. Alle lampjes en verlichte boten zorgden voor de perfecte sfeer. Nieuwerkerk aan den IJssel - Orga nist André Knevel verzorgde zater dag 15 september een concert in de Dorpskerk. Als registrant was de bekende panfluitist Liselotte Rokyta de rechterhand van André. Knevel is een begrip van het vertolken van grote meesters op Europese- en Amerikaanse orgels. Zaterdag speelde Knevel een geva rieerd programma met werken van Bach, Feike Astma en Klaas-Jan Mulder. De organist bracht tevens enkele eigen werken en improvisa ties ten gehore. Knevel emigreerde in 1975 naar Ca nada waar hij organist is in de St. Catharines Cathedraal. Orgelconcert met hobo Voor vrijdag 5 oktober staat we derom een bijzonder concert op het programma van de Stichting Orgelcultuur Zuidpias. Dan is er een orgelconcert met hobo. Organist is dan Rien Donkerslot, hoofd organist in Amersfoort en Wilma Jongsma bespeelt de hobo. Het concert vindt plaats in de Sionskerk in Zevenhui zen en begint om 20.00 uur. André Knevel met zijn 'rechterhand' panfluitist Liselotte Rokyta.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 12