Flaneren langs wijn, honing en brocante Opbrengst collecte Anbo zoekt oud fotomateriaal Hengelsport voor viering 65-jarig bestaan John van Elswijk houdt eer HZM hoog Bewoners Beth-San met Lions naar Blijdorp Juf Lise en haar Mike getrouwd HARTVAN HOLLAND ZEVEN HUIZEN//WOE/?/CAPFLL/: 19 SEPTEMBER 201219 KWF Schaken Moerkapelle verliest in KNSB-competitie Honderden ballonnen lucht in Droomdekens maken - De Open Dag van Vrouwen van Nu trok twee keer zoveel bezoekers als vorig jaar. Door Marianne Fortuin Moerkapelle - De Vrouwen van Nu afdeling Moerkapelle kan terugblik ken op een geslaagde Open Dag, die onder de noemer Najaarsnoten op 15 september plaatsvond. Ruim acht honderd bezoekers kwamen naar het landhuis Het Land van Belofte, om te genieten van allerlei activiteiten, muziek en de ruim gesorteerde huis- gemaakte taarten. Vorig jaar kwa men erzo'n vierhonderd mensen. Jong en oud flaneerde over het ter rein of zat in de schaduw van bo men op terras of gras. In de idyl lische, parkachtige tuin van Het Land van Belofte stonden kramen met producten uit de moestuin, bi ologische wijn, honing en brocante. Ineke Visser gaf een demonstratie wilgenteenvlechten, er waren work shops, en diverse muzikanten uit de gemeente Zuidpias voegden hun muzikale 'najaarsnoten' aan de ont spannen sfeer toe. De kinderen konden kartonnen vo gelhuisjes van Natuur- en Vogel wacht Rotta versieren, gesponsord dooreen bekende bank, of grabbelen bij de 'grabbelrok'. Ook was er een tentoonstelling van beeldende kunst van Cultureel Netwerk Zuidplas.'s Morgens trad Muziekerie uit Moor drecht op en 's middags de Moor- drechtse dichteres Thea Nieuwveld, blokfluitiste Liesbeth Jansen uit Zevenhuizen, het koor Krea en het Zevenhuizen/Moerkapelle - In ver band met de viering van haar 65-jarig bestaan, op woensdag 14 november in de Zevenster, is de Anbo afdeling Moerkapelle - De Lions Club Zeven huizen bracht haar motto We serve' op woensdag 12 september in prak tijk door met een aantal bewoners van woonzorgcentrum Beth-San een uitstapje naarBlijdorp te maken. Rond 13.00 uur vertrokken drie bus sen met gasten van de Lions richting Rotterdam waar onderwaterwereld Oceanium werd bezocht en waar in kleinkoor Klaas, beide uit de regio. De Moerkapelse band Tissum sloot de Open Dag af. Opbrengst De dames van Vrouwen van Nu wa ren in hun witte pakken met knal roze sjaals goed herkenbaar. Ze ver kochten koffie of thee met gebak, stonden achter de kramen of gaven uitleg in de moestuin. Kitty Ville- rius, bestuurslid en eigenaar van het Zevenhuizen Moerkapelle op zoek naar oud fotomateriaal. Wie de Anbo aan materiaal kan helpen kan con tact opnemen via 0180-636152. restaurant de Lepelaar de koffie klaar stond met een gebakje erbij. Samen met de begeleiders werd ook nog rondgewandeld in de dierentuin zelf. Bij terugkomst in het woonzorgcen trum werden de deelnemers aan het uitje verrast met een pannenkoeken maaltijd. Mede dankzij het mooie weer was het tochtje naar Blijdorp zowel voor de gasten als voor de le den van de Lions een succes. Land van Belofte: "Vorig jaar hebben we de Open Dag voor het eerst ge organiseerd, in juni, maar toen had den we de hele dag regen. Nu is ge kozen voor het najaar, met muziek uit Zuidpias. We hebben het weer helemaal mee. De opbrengst is voor de Wereldwinkel, Unicef, Droomde- kentjes en Vrouwen van Nu." Ook werd zaterdag het jaarprogramma 2012-2013 gepresenteerd. Tijdens de Open Dag was er elk heel Zevenhuizen/Moerkapelle - Hengel- verenigingZevenhuizen-Moerkapel- le viste zaterdag 15 september voor het clubkampioenschap in de Haar lemmer Ringvaart samen met Hen- gelvereniging Waddinxveen. De 26 deelnemers hadden moeite een visje te vangen. In totaal werd 42.060 gram aan de haak geslagen. Eerste werd Gert van den Bosch (HSW) met uur een loterij. Er staan nog wat prijzen op winnaars te wachten: 141 (geel), 459 (geel), 383 (geel), 532 (geel), 229 (geel), 599 (geel), 734 (geel), 285 (geel), 471 (wit). De prijzen kunnen na telefonisch over leg worden opgehaald bij mevrouw R. Rutgrink, Julianastraat 84, Moer kapelle, telefoon 079-5932262. Voor meer informatie: www.plattelandsvrouwen.net 13.070 gram, tweede werd John van Elswijk (HZM) met 7.150 gram en Ron Sluijk (HSW) werd derde met 3.880 gram. Voor de ouderencompetitie werd gevist in het Lage Bergsche Bos. De zes deelnemers vingen 800 gram, wat voor dit water slecht is. Eerste werd Wim Berkelaar en tweede Nico van Leeuwen. Moerkapelle - De onlangs ge houden collecte voor de kan kerbestrijding (KWF) heeft in Moerkapelle 2.495,14 opge bracht. De organisatie bedankt gevers en collectanten voor hun bijdrage. Moerkapelle - Moerkapelle 1 speelde zaterdag 15 sep tember voor het eerst in de KNSB-competitie. De wed strijd in Amsterdam-Noord tegen schaakvereniging Boven IJ was geen gemakkelijke op gave. Dit team was minstens 100 ratingpunten sterker dan het achttal uit Moerkapelle. Bij enkele schakers ontbreekt het wedstrijdritme nog. Zo verloren Hugo van Elteren en Arian de Bruijne. Een fraaie winstpar tij van Wouter Vroegindeweij bracht de tussenstand op 2-1 en de rentree van Maarten Vroegindeweij was goed voor een remise. Na verlies van Jesse van Elteren en een gedegen re mise van Gerard van Ommeren was de stand 4-2. De borden van Andre Nieuwlaat en Dick Bac zagen er hoopvol uit maar alleen Andre Nieuwlaat maakte remise. Eindstand werd dus de iets geflatteerde 5,5-2,5. In de onderlinge competitie werden vier partijen gespeeld. De uitslagen: Christtiaan Noor- land - Ron Droog 1-0, Jan Blok - Ad Voerman 1-0, Jojanneke Weijermars - Maarten Pilgram 1 -0, Frits van der Starre - Henk Doornhein 0-1. Zevenhuizen - Wethouder van cultuur, Jan Verbeek laat za terdag 22 september om 11.30 uur 500 ballonnen los op het ClOOO-plein. Dit is het start sein voor de fondsenwerving voor het benefietconcert van de Kleine Trompetter. Kinderen die hun kleurplaat hebben in geleverd krijgen een prijs. Het oplaten van de ballonnen is het startsein voor de verdere acties voor het benefietconcert dat gehouden wordt op 3 novem ber. Karin Bloemen zet dan sa men met de Kleine Trompetter een spetterend concert neer voor KiKa en Team Zeparo. Voor meer informatie: www.dekleinetrompetter.nl. Moerkapelle - De droomde- kenmaaksters komen dinsdag 2 oktober om 13.30 uur bijeen om te werken aan de dekentjes voor ernstig zieke kinderen. Wie mee wil helpen is om 13.30 uur welkom in het Rode Kruisge- bouw, Moerveen 1. Materiaal voor de dekentjes is aanwezig. Voor meer informatie: marie- jose.phylipsen@gmail.com. Gasten en begeleiders van de Lions Club Zevenhuizen genoten samen van een middagje Blijdorp. Zevenhuizen - Juf Lise van Het Kwartelnest heeft vrijdag 14 september het ja-woord aan haar Mike gegeven. Natuurlijk kwam het bruidspaar ook even langs het kinderdagverblijf om de kinderen mee te laten genieten. Die von den dit ontzettend spannend en hebben uit volle borst voor het bruidspaar gezongen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 19