Dick Hoogendoorn gaat huizen bouwen op Bali Strijd om clubtitel van start Matige vangst Leidsche Vliet Schildercursus in Benefietavond GHZ Workshop Facebook Grootschalig gezondheidsonderzoek HART VAN HOLLAND MOORDRECHT/ZUIDPLAS/REGIO 19 SEPTEMBER 2012 21 Schaken Lezing over bloembollen Diersporen analyseren Azië Hengelsport Voor eenieder met MS een collectant op de bres Moordrecht - Met twaalf collega's helpt Moordrechtenaar Dick Hoog endoorn (51) deze week twee Bali nese families aan een huis. "We doen alles volgens de lokale gebruiken. Door Job van der Plicht Afgelopen vrijdag vertrok Hoogen doorn naar Bali om te helpen met de bouw van huizen voor de lo kale bevolking. "Ons bedrijf heeft al lange tijd een band met Bali en we maken er al jaren grapjes over dat we een keer een personeelsfeest moeten houden op het eiland", ver telt de Moordreehtenaar, die mede eigenaar is van het Haagse ICT- bedrijf Legian. "Toen de kans kwam om naar Bali te gaan, waren we het er ook allemaal over eens dat we het moesten doen." Een personeelsfeest zal het zeker niet worden. "We gaan daar echt niet heen om vakantie te vieren. Er zal keihard gewerkt moeten wor den", benadrukt Hoogendoorn. Lokale aannemer Dertien medewerkers gaan met de organisatie Habitat op bouwreis. Gouda - Op uitnodiging van Vereniging Groei Et Bloei Gouda verzorgt René Zijerveld op don derdag 20 september om 20.00 uur een lezing over bloembollen. Spreker is eigenaar van een kwe kerij in bloembollen en levert aan postorderbedrijven en tuincentra. Hij zet zich in om oude soorten voor de toekomst te behouden en probeert tegelijkertijd nieuwe soorten en variëteiten te kweken. De lezing vindt plaats in zaal De Brug achter de Pauluskerk aan de Willem de Zwijgersingel 1-3. De toegang voor niet-leden bedraagt 3,- euro. Regio - IVN IJssel en Gouwe or ganiseert voor dinsdag 2 oktober om 20.00 uur een cursus dierspo ren herkennen. Al te vaak wordt voorbij gelopen aan sporen die dieren achtergelaten hebben. Aan de hand van voorbeelden en foto's wijzen gidsen Monique Smulders en Maria Chardon de deelnemers op nesten, holen, loop-, vraat- en piksporen, op huiden, geweien, ruiveren, wissels en prooiresten. De theorieavond vindt plaats in Streekmuseum Oudheidkamer Reeuwijk aan de Oudeweg 3 te Reeuwijk. Aansluitend vindt op zondag 7 oktober een excursie plaats naar de Amsterdamse Wa terleidingduinen om het geleerde in praktijk te brengen. Aanmelden kan tot en met maan dag 24 september via cursus@ ivn-ijsselengouwe.nl. Dick Hoogendoorn: "We gaan niet om vakantie te vieren, er zal keihard gewerkt moeten worden." Habitat is een organisatie die on der andere huizen bouwt over de hele wereld. Het bijzondere aan deze organisatie is dat er gebouwd wordt door een lokale aannemer. De mensen die namens Habitat naar Bali zijn gekomen, helpen alle'en de bevolking. Hoogendoorn: "We doen alles volgens de gebruiken van de bevolking van Bali. Een voorbeeld je: als er stenen gesjouwd moeten Regio - GGD Hollands Midden start medio september een grootschalig gezondheidsonderzoek onder inwo ners van negentien jaar en ouder in deze regio. Ongeveer 23.000 perso nen wordt gevraagd schriftelijk of digitaal een vragenlijst in te vullen. Op deze manier wil de GGD inzicht krijgen in de gezondheid, leefstijl en het zorggebruik van de bevolking in deze regio. De GGD werkt samen met het Rijksinstituut voor Volksge zondheid en Milieu (RIVM) en het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De deelnemers worden via de com- Regio - Dat is het thema van de landelijke collecteweek van het Na tionaal MS Fonds die plaatsvindt van 19 tot en met 24 november. Eén op de duizend mensen in Nederland krijgt de diagnose Multiple Sclerose, een niet te genezen ziekte van het centrale zenuwstelsel. Het fonds is in 2005 gestart met het organiseren van een landelijke collecteweek. Er Gouda - Het Groene Hart Zieken huis (GHZ) verzorgt voor donderdag 1 november voor de tweede maal een benefietavond in de Goudse Schouwburg. De opbrengst gaat naar de Stichting Vrienden van het GHZ en is bestemd voor de kinder afdeling en de familiekamers in de nieuwbouw van het ziekenhuis. Speciaal voor deze avond wordt het toneel in de grote theaterzaal om gebouwd tot een restaurant. Bedrij ven kunnen met hun gasten dineren worden, doen we dat en gaan we geen kruiwagen gebruiken." Habitat zorgt ervoor dat de eige naar van het huis werk krijgt en het gebouwde huis zo in maandelijkse termijnen wordt afbetaald. Van het geld dat maandelijks binnenkomt bij Habitat worden weer nieuwe projecten ondersteund. Habitat kan op deze manier bouwprojecten over de hele wereld ondersteunen. Daags voor vertrek heeft Hoogen doorn erg veel zin in de reis. "Azia tische landen trekken mij meer dan andere landen. De cultuur is daar gewoon onwijs anders. We moeten er dan ook niet met de westerse in stelling heengaan, maar ons echt aanpassen aan de manier van doen van de mensen daar. Voor mijzelf is het een mooie onderbreking van het dagelijkse ritme." Hoogendoorn blijft ruim een week op Bali. Voor vertrek hoopte hij dat de fundering voor de twee wonin gen er al zou liggen. "Dan kunnen we helpen met het afbouwen van de huizen. Mocht dat niet zo zijn, dan is het jammer en zullen we de woningen uiteindelijk niet af zien." puter willekeurig geselecteerd uit het bestand van het bevolkingsre gister. Samen vormen zij een door snee van de bevolking in de regio Midden Holland. De gemeenten in deze regio kun nen de gegevens uit het onderzoek gebruiken voor de ontwikkeling van het lokale gezondheidsbeleid en voor het organiseren van activitei ten om de gezondheid en het wel zijn van de inwoners te verbeteren. De resultaten van het onderzoek worden volgend jaar gepubliceerd. Voor meer informatie: www.ggdhm.nl/onderzoek. zijn nu circa 10.000 collectanten, maar nog lang niet overal wordt ge collecteerd. Het streven is om voor elke MS-patiënt (17.000) een col lectant op straat te zien tijdens de collecteweek. Donaties zijn welkom op giro rekening 5057. Voor meer informatie en aanmel den: 010-5919839 of www.natio- naalmsfonds.nl. en luisteren naar diverse muzikale intermezzo's die verzorgd worden door de internationaal beroemde mezzosopraan Tania Kross. Zij wordt daarbij op piano begeleid door Ta mara Rumiantsev. De presentatie van de avond is in handen van Jan Dirk Stouten van RTV Rijnmond. Ge rard de Kleijn van Museum Gouda neemt de veilinghamer ter hand. Geïnteresseerde bedrijven kunnen voor meer informatie terecht op www.vriendenvanhetghz.nl. Moordrecht - Hans Lodeweges gaat zich weer mengen in de titelstrijd, heeft hij aangekondigd. Titelverde diger Pim te Lintelo weet waar hij aan toe is. De concurrentie moet komen van Frank Visser en Léon Ja- cobse. Daarnaast kunnen wellicht Gerard van der Wouden, de num mer drie van vorig seizoen en de bij De IJssel debuterende Wim Mulder voor verrassingen zorgen. Dat zou ook het geval kunnen zijn met Ro nald Mandersloot en Ad Multem. In de eerste wedstrijd kon Lodewe ges gelijk aan de bak tegen Pim te Lintelo. Het werd een behoedzaam gevecht waarin veel bedenktijd werd geïnvesteerd. Na een dikke twintig zetten, met voor elk nog tien minuten op de klok, werd tot remise besloten. Toen had Frank Visser de winst al binnen. Tegenstander Wim Mulder verspeelde al in de begin- Moordrecht - In de bibliotheek wordt op dinsdag 2 en 23 oktober van 19.30 tot 21.30 uur een work shop Facebook gegeven. De deelne mers gaan zelf achter de computer aan het werk. Aan bod komt onder andere wat een sociaal netwerk is, hoe een profielpagina gevuld kan worden, hoe vrienden te vinden Moordrecht - De vijftiende compe titiewedstrijd van HSV Moordrecht werd gevist in de Leidsche Vliet te Leidschendam. De vangsten waren matig. In het A-korps eindigde Cees van den Heuvel op de eerste plaats met 3.700 gram; tweede werd Sjaak Vonk met 3.367 gram en op de Cursisten aan het werk met acrylverf. Moordrecht - Onder leiding van do cente en kunstenares Mariëtte van Noordenne g'aan in de week van maandag 1 oktober twee schilder cursussen van start: zijde schilderen en schilderen met acrylverf. De cursussen zijn kleinschalig en worden gehouden in het atelier van docente. Het zijde schilderen fase een kwaliteit tegen een pion. Dat nadeel leek hij later te hebben goedgemaakt, maar er resulteerde een sterke aanval die opnieuw een stuk kostte. Het leidde tot een to reneindspel waar drie pluspionnen in vlot tempo de winst opleverden. Jeugdkampioen Harm Hoogeveen debuteerde in de seniorencompeti tie met winst tegen Bastiaan Riet veld. Winst was er ook voor Rien Duine tegen Leen Boonstra, Arie Macdaniël tegen Stefan Lipschart, Aad van der Meer tegen Frank Pen- ders, Arie Macdaniël jr tegen Casper de Pijper, Ton van Smirren tegen Jan van den Dorpel en Maikel Terlouw tegen Peter Koolmees. Remise werd het bij Gerard van der Wouden tegen Mick van den Berg en Teus Boere tegen Frans Dubois. Stand aan kop: 1. Frank Visser, 2. Rien Duine, 3.Hans Lodeweges. zijn, hoe berichten en foto's ge deeld kunnen worden en er wordt aandacht besteed aan de privacy instellingen op Facebook. Opgeven kan in de bibliotheek en via www.bibliotheekdegroenevenen.nl, moordrecht@bibliotheekdegroene- venen.nl of 0182-373014. derde plaats eindigde Erik Faas met 2.473 gram. -Het B-korps werd gewonnen door Koos van Herk met 2.605 gram. Tweede werd hier Ron Hofland met 1.580 gram en Arjan Boon werd derde met 1.269 gram. vindt, zes keer, plaats op maandag ochtend: schilderen met acrylverf, acht lessen, vindt plaats op dins dagavond, woensdagochtend en -avond. Voor meer informatie en aanmel den: mariettedesign.nl of bel naar 06-28923291.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 21