Nova van den Bogerd kinderburgemeester Nesselande Hattrick van slagwerkgroep Afslag 9 Fysieke wedstrijd voor OMHC Unity99 zet Karate Academy op Jubileumconcert Popkoor O Jee HARTVAN HOLLAND I NES5ELANDE I 19 SEPTEMBER 2012 25 Spanning, sensatie en lekker chillen op Xtreme PA Hockey Karate Nesselande - Nova van den Bogerd is unaniem verkozen tot kinderburgemees ter van Nesselande. De andere kandidaten nemen zitting in de kinderraad. Door Marianne Fortuin Afgelopen vrijdag presenteerden de kandidaten zich aan de jury, die bestond uit portefeuillehou der Suzanne Rojer, Karim El-Khe- tabi {kantoordirecteur Rabobank), Charlotte Knop (voormalig kinder burgemeester Zuidpias), Jaap van der Hammen (notaris in Zevenhui zen) en Iwan Tims (manager Albert Heijn Nesselande). Er werd gede batteerd en cabaretier Arie Vuyk hield de spanning nog wat langer vast dan gepland, omdat de jury een kwartier later ging overleggen dan op de agenda stond. Er ging een zucht door het groepje kan didaten toen Vuyk om kwart voor vijf aankondigde: "Daar is de jury weer!" Drive Juryvoorzitter Rojers verwoordde kort en krachtig het oordeel van de jury: "We zijn unaniem. We zijn heel tevreden met wat jullie ons hebben laten zien. Jullie zijn een kinderraad van hoge klasse. De kwaliteiten zijn aanvullend, jullie hebben een drive, enthousi asme, spontaniteit en de wil tot samenwerken." De keuze voor de kinderburgemeester was op Nova gevallen. Rojers: Ze verdiept zich in de achtergrond, heeft haar overtuiging laten zien, houdt het overzicht en weet ideeën aan el kaar te verbinden door vragen te stellen." Nova reageerde verrast op haar verkiezing: "Ik had het niet ver wacht. Ik ben er heel erg blij mee, maar we gaan het wel samen doen. Voordat ik iets wil gaan uitvoeren, ga ik eerst overleggen met de kin derraad. Zij staan hier ook niet voor niets." Kinderchampagne Ook de andere kandidaten gaven een reactie. Lucas: "Ik ben niet echt heel erg teleurgesteld." Këlly: "Ik vind het natuurlijk wel jammer, maar wel leuk dat ik in de kinder raad zit." Arun: "In principe ben ik niet teleurgesteld, want je zit wel in de kinderraad. Ik zit maar De kinderraad, kinderburgemeester Nova (derde van rechts) en portefeuillehouder Suzanne Rojer proosten op een goede samenwerking. net onder de kinderburgemeester." Yara: "Natuurlijk ben ik teleurge steld." Aisha: "Ik vind het niet erg, ik zit in de kinderraad. Mijn moeder heeft me heel erg geholpen met de speech. Tijdens school hebben we overlegd." Dat laatste zal in de toekomst va ker gebeuren en daarom kregen de directies van de basisscholen Passe-Partout, Het Tangram en Het Spectrum van de organisatie een cadeautje. Met kindercham pagne en hapjes werd er vervol gens feestgevierd. Rotterdam - Zondag 23 september vindt de tweede editie van jonge- renfestival Xtreme PA plaats in Rot terdam Prinsenland. Van 13.00 tot 17.00 uur is het festivalterrein bij het Cruyff Court in het Prinsenpark open. Er zijn optredens, een spor tief programma en een infomarkt over wonen, solliciteren, sex, drugs en alcohol. Sportstimulering Prins Alexander en Buurtwerk.nl orga niseren dit evenement in opdracht van deelgemeente Prins Alexander. Podium Tijdens deze tweede editie laat lo kaal talent zich weer zien met zang, reggae en rap. Ook treden verschil lende DJ op. Als hoofdact heeft de organisatie de rapper Kleine Vieze rik weten te strikken voor een op treden. Verder betreden Motafied Beatz, Pumagang en Elise het po dium voor een optreden. Sportief programma Diverse Xtreme attracties dagen deelnemers uit om tot het uiterste te gaan. Er wordt een enorm Wipe Out parcours opgesteld met onder andere de boksmuur. Ook staat er een rodeostier en zijn er laser games. Zevenhuizen - Afslag 9 trad dit weekend drie keer op in Zevenhuizen en Nesselande. Zaterdag werd afge trapt bij de C1000 waar bekendheid werd gegeven aan het benefietcon cert van De Kleine Trompetter op zaterdag 3 november. Samen met de Dixieband van DKT werd het winkelend publiek muzikaal ont vangen en werden er entreekaarten verkocht. Het tweede concert was voor het echtpaar Sleijpen dat 50 jaar getrouwd was. Afsluiter van de dag was het besloten feest van de kinderraad in Nesselande. Nesselande - De OMHC dames speelden zondag 16 september een lastige wedstrijd in Kaatsheuvel tegen promovendus DES. De stand bleef lang op 0-0 staan totdat Gil- Ivani Kalf scoorde uit een strafbal als gevolg van ruw spel in de cirkel. 0-1 voor OMHC. Met een lange cor ner trok DES de stand weer gelijk. In de tweede helft pakte OMHC de draad weer op en na twee straf- corners Maritte van der Heiden en Desi van.Rooijen stond het een comfortable 1-3 voor. Nadat DES met een strafcorner de stand op 2-3 bracht werd het spannend, maar OMHC wist de voorsprong vast te houden. Rotterdam/Nesselande - Patrick van Daalen, eigenaar van Unity 99, presenteert begin dit seizoen de Unity99 Academy. Dit opleidings systeem is in de karatesport uniek en zelfs in de vechtsportwereld kunnen niet veel sportscholen een talentontwikkelingsplan opzetten waarin de jongste jeugd tot aan het hoogste niveau begeleid wordt op ontwikkelingsniveau. Unity99 Rot terdam is op karategebied al jaren hofleverancier in verschillende se lecties van het Nederlands team en beschikt over een grote groep ta lentvolle sporters. Met het aantrekken van Brazillian Jiujitsu specialist Rubert Caster heeft de Rotterdamse club een fenomeen binnen gehaald in deze nog relatief onbekende sport in Nederland. De Brazillian Jiujitsu vereniging, BJJ Rotterdam, biedt recreanten bij Unity99 verschil lende Jiujitsu, Brazillian Jiujitsu of Grappling trainingssessies. Voor meer informatie: www.unity99.nl. Oudere Jongerenkoor O Jee ontleent haar naam aan de 'addere jonguruh' van Koot en Bie. Rotterdam - Twintig jaar geleden, op 5 oktober 1992, ontstond in de wijk Zevenkamp het Oudere Jongerenkoor O Jee. De naam werd ontleend aan de 'addere jonguruh' van het duo Koot en Bie die in die jaren zeer populair wa ren in Nederland. Enkele jaren geleden is de naam gemoderniseerd tot het kort maar krachtige 'OJee'. Op het repertoire van het koor staan 'golden oldies' en hits uit- de Flower Power en Motown pe riode alsmede allerlei rock- en popnummers. Het koor wordt geleid door Mathieu Smit. De muzikale begeleiding is in han den van Caecilia Boschman op piano en van de Oz Brothers. Het jubileumfeest vindt plaats op zondag 21 oktober om 14.00 uur in de grote zaal van het Isa la Theater in Ca pel Ie aan den IJssel. Kaarten zijn verkrijgbaar via 010-4586400 of via www.isalatheater.nl. Voor meer informatie: www.popkoor-ojee.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 25