'Maak je Mooi' Taizé-viering Platform Mooi Zuidpias opgericht Fancy Fair bij Passe-Partout Modeshow bij Vrouwen van Nu Raam decoratie HART VAN HOLLAND I ZUIDPLAS 19 SEPTEMBER 2012 27 Kramen op, boeken welkom Blockbeatz Workshop Oogsten www.enkast.nl 0180-634866 Jubileumconcert Laus Deo Collecte fonds verstan delijk gehandicapten Thuisservice bibliotheek Verteltheater in bieb Workshop beelden maken Uitslag derde speel avond IJsselbridge WERELD WINKEL Nieuwerkerk aan den IJssel- In kerk gebouw de Bron aan de Ringvaart laan 16 wordt zondag 7 oktober om 17.00 uur een Taizé-viering gehou den. Het thema in deze viering op Israëlzondag is 'de wortels van ons geloof. Zang, lezingen, gebed en stilte zorgen voor een meditatieve sfeer. Een gelegenheidskoor onder steunt de zang van de makkelijk zingbare liederen in verschillende talen. ■2 2010 - 1 11 I 2011 Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor de boekenmarkt in winkelcen trum de Reigerhof op zaterdag 13 oktober kunnen geen kramen meer worden gehuurd. Plaatsing op de wachtlijst is ook niet meer mogelijk. Mensen die boeken (in goede staat) beschikbaar willen stellen, kunnen nog wel bellen, naar 0180-314818. Nieuwerkerk aan den IJssel - In 't Blok, IJsermanpad 1 wordt za terdag 22 september een techno/ house-feest gehouden. Het feest gaat om 21.00 uur van start en raast voort tot 02.00 uur. Line up: Matt North/ Ekim/ Soullution en Lucas. Entree 5,- euro. Een sieradentrend is een krachtig solosieraad waarmee echt een statement wordt gemaakt. Nieuwerkerk aan den IJssel - De maand september staat bij de We reldwinkel in het teken van de na jaarsmode. De Wereldwinkel biedt een uitgebreid en actueel assortiment. De sieraden en accessoires zijn gemaakt met natuurlijke materialen en onder fairtrade omstandigheden. De We reldwinkel is gevestigd aan de Dorps straat 51a en is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 tot 17.30 uur, op zaterdag tot 16.30 uur. Moordrecht -'Een eeuw mode; van Vrouwen van Nu op woensdag 26 de wieg tot het graf; het echtpaar De Haan noemt het een uit de hand gelopen hobby. De door hen verza melde items uit de periode 1850 tot 1950 zijn te zien op de avond van september om 20.00 uur in de Zes- punt aan de Molenlaan 1a. Introdu- cées zijn welkom. De toegang voor niet-leden bedraagt 5 euro. Zaal open om 19.30 uur. Nesselande - Basisschool Passe- Partout houdt vrijdag 21 september van 16.00 tot 19.00 uur een Fancy Fair om geld in te zamelen voor het nieuwe schoolplein. Daarnaast is een deel van de opbrengst bestemd voor stichting KiKa. De fancy fair wordt gehouden in en om het schoolgebouw aan het Mar cel Duchampplein (Kindcluster 2). De kinderen kunnen zich vermaken Nieuwerkerk aan den IJssel - Hel der en Intens geeft woensdag 26 september van 20.00 tot 22.00 uur een workshop 'Oogsten' in de bibliotheek. De cursisten zullen door middel van voelen in hun lijf, tekenen, en praten over wat er bij hen opkomt, kijken wat de oogst is van dit jaar, wat ze willen loslaten en behouden, en hoe ze dat willen vormgeven. Deelname is gratis. Voor meer informatie: info@helderenintens.nl. op een springkussen, meedoen aan spelletjes als stoelendans en bingo of een fotolijstje knutselen. Een ballonnenartiest tovert de mooiste balloncreaties te voorschijn en een jongleur voert spannende acts op. Het schoolgebouw van Kindcluster 2, waarin naast Paisse-Partout ook basisschool Het Tangram is gehuis vest, werd twee jaar geleden in gebruik genomen. Door de andere bouwactiviteiten aan het Marcel Duchampplein moesten de leerlin gen lange tijd genoegen nemen met een tijdelijk en kaal schoolplein. Binnenkort wordt gestart met de aanleg van het definitieve plein. Zuidplas/Waddinxveen - Diverse 'groene' verenigingen en milieu- en cultuurhistorische groeperingen in de Zuidplaspolder zoals Stichting Groene Hart, Landschapsbeheer Zuid-Holland en de Moordrechtse Milieuvereniging en de Vereniging tot behoud van landelijk Waddinx- veen hebben de koppen bij elkaar gestoken en het platform Mooi Zuidpias opgericht. Dit platform is nodig omdat de groenclubs zich zorgen maken over het volbouwen van de Zuidplaspol der en daarbij de aansluiting met depolitiek missen. "We missen de korte lijnen die we voor 2010 had den met de afzonderlijke, nu gefuseerde ge meenten", zo laat het platform per mail weten. Ook de gemeenten Zuidpias, Wad- dinxveen en Gouda zouden, volgens het platform, behoefte hebben aan een gemeenschappelijk aanspreek punt. De samenwerkende groepe- Gouda - In de Sint Janskerk vindt op zaterdag 22 september om 20.00 uur een concert plaats van Christe lijk Oratorium Vereniging Laus Deo die dit jaar zestig jaar bestaat. Op het programma staan stukken van Mendelssohn, Drei geistliche Lie- der, Lauda Sion en Psalm 42, en van Mozart het Ave Verum en de Krönungsmesse. Traditiegetrouw wordt het koor begeleid door on der meer het begeleidingsorkest RBO Sinfonia. Het geheel staat onder leiding van dirigent Gerben Budding. Kaarten zijn verkrijgbaar bij boekhandel Smit aan de Korte Tiendeweg 19, bij boekhandel Van der Tooren aan de Willem en Ma- rialaan 46, in de Sint Janskerk en bij leden van het koor. De toegang bedraagt 15,- euro. Deur open vanaf 19.15 uur. Reserveren kan via 0348-563610 of hstekelenburg@ hetnet.nl. Voor meer informatie: www.lausdeo.nl. ringen hebben allemaal slechts voor een deel te maken met de groene problematiek in het gebied, maar ook de werkvelden verschillen (de een houdt zich specifiek bezig met ruimtelijke ordening en een ander met weidevogels etc.). Regi onaal zijn er ontwikkelingen, maar individueel kunnen de groeperin gen, volgens eigen zeggen, weinig betekenen. Bundeling vinden zij dus noodzaak. "Wij willen samenwer ken, gegevens en kennis uitwisse len". Het Platform is van plan om de waardevolle elementen van de Zuidplaspolder op het gebied van natuur, water, cultuur historie en landschap te benoemen en 'op de kaart te zetten'. Vervolgens wil het platform draagvlak creëren voor het behoud en versterking van deze waardevolle elementen door deze meer onder de aandacht te brengen van bewoners en bestuur ders. Zevenhuizen - De collectanten voor de jaarlijkse collecte van het Fonds verstandelijk gehandicapten komen tussen 23 en 29 september langs voor een bijdrage. Vrijwilligers die volgend jaar een paar uurtjes mee willen helpen kunnen contact opnemen via 0180- 631124. Zuidpias - Bibliotheekleden die door hun leeftijd, een lichamelijke beperking of langdurige ziekte niet in staat zijn de bibliotheek te be zoeken, kunnen gebruik maken van de Thuisservice van De Groene Ve nen. Eens in de drie weken worden de bi bliotheekmaterialen thuisgebracht en opgehaald. Voor meer informatie en aanmelden: www.bibliotheekdegroenevenen.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Troubadour en verhalenverteller Gery Groot-Zwaaftink komt van daag, woensdag 19 september, naar de Openbare Bibliotheek aan het Raadhuisplein om de le gende van de 'Witte Wieven' te vertellen. Kinderen van acht jaar en ouder kunnen om 15.00 uur luisteren naar het smeuïge, mu zikale verhaal over Albert, een arme boerenzoon, die een oogje heeft op Johanna. De toegang bedraagt 2,50 euro. Kaarten zijn verkrijgbaar in de bibliotheek. Nieuwerkerk aan den IJssel - Docent beeldende vorming en beeldend kunstenaar Bettina Wappner geeft met kunstenaar Mimi Schouten op zaterdag 13 oktober en 3 november van 13.00 tot 17.00 uur een work shop beelden maken met paver- pol en klei of styropor. Paverpol wordt gebruikt om materialen als textiel, papier en klei keihard te maken. Het object kan dus ook goed buiten staan. In deze workshop maken de deelnemers in twee dagen met persoonlijke begeleiding een eigen beeld. Voor meer informatie of aan melden 06-44874627 of bwapp- ner@gmail.com. Nieuwerkerk aan den IJssel - De derde speelavond van de eerste competitieronde bij BC IJssel bridge, gespeeld op maandag 17 september, is in de A-lijn met een percentage van 67,08 ge wonnen door Lieesbeth Smit en Jacqueline Voerman; 2. Maarten en Gerda Goedhart 62,50; 3. Jan de Jong en Rinus Scheele 56,25. B-lijn: 1. Jaap Bot en Boedi Mochtar 62,20; 2. Trees Hoof- man en Wil van Rheenen én Wim en Marga Metselaar 58,93. C-lijn: 1. Bas en Herma Dullaart 66,67; 2. Anton en Hermine Vor- stenbosch 59,72; 3. Gerard en An Siepkes 56,94.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 27