Eerste wedstrijd op nieuwe roeibaan een feit Falix wijst Nieuwerkerk de weg Drie punten voor De IJssel Moerkapelle incasseert eerste verliespunten NieMo vergeet zichzelf te belonen V.V. GROENEWEG - CONCORDIA HART VAN HOLLAND I ZUIDPLAS 19 SEPTEMBER 2012 31 Voetbal Hockey Voetbal Waterpolo ZONDAG 23 SEPTEMBER 14.00 uur Sportpark van het Verlaat Vervolg van voorpagina. De Willem-Alexanderbaan is ruim twee kilometer lang en 162 meter breed. "De baan heeft de beschikking over een apart warming-up en cooling- down gedeelte. Hierdoor hoeven de roeiers dit niet op de baan zelf te doen", legt Katgerman uit. Prins In april van volgend jaar wordt de roeibaan officieel geopend. Dan zijn ook de aanrijdroutes en de overige faciliteiten klaar. "We ho pen dat Prins Willem-Alexander dan in de gelegenheid is om de baan zelf te openen", aldus Kat german. "Ten slotte is de baan naar hem vernoemd en daar is hij erg trots op." !-*• - **«®5 - Zevenhuizen - Voorafgaand aan de Olympische Spelen trainde de Holland Acht er, bij wijze van test. Zaterdag wcrs het de beurt aan de deelnemers aan de Erasmussprints om de Willem-Alexanderbaan uit te proberen. Door Job van der Plicht Aan het begin van de dag vonden de zogenaamde heats plaats. In deze kwalificatierondes moesten de roeiers zich proberen te kwa lificeren voor de finales, die later op de dag zouden plaatsvinden. Uiteindelijk konden op de verschil lende nummers de teams Proteus, Laga, Proteus 1Laak en Dordrecht- sche de overwinning op hun naam schrijven. Uniek De Willem-Alexanderbaan is uniek in Nederland. "We hebben in Ne derland de beschikking over vier van dit soort roeibanen", vertelt Jan Katgerman, voorzitter van de Stichting Willem-Alexanderbaan. "Er is er één in Amsterdam, één in Harkstede in de buurt van Gro ningen en een kleinere baan in Tilburg. Maar alleen de Willem- Alexanderbaan voldoet aan alle in ternationale eisen. In 2014 worden de European University-games hier gehouden en in 2016 vindt het WK voor niet-Olympiërs en junioren hier plaats." Nieuwerkerk aan den IJssel - Aanvaller Godwin Falix bewees zondag 16sep- tember van grote waarde te zijn in de wedstrijd tegen het ongeslagen Veto. Hij was de grote plaag voor de Wateringse defensie, scoorde en was aange ver in de 2-0 zege voor de thuisclub. Nieuwerkerk begon sterk aan de wedstrijd wat resulteerde in een vroege voorsprong. In de vierde mi nuut speelde Mitchell Hendriks Fa lix slim aan. Die ontdeed zich in één beweging van zijn directe tegen stander en liet de uitstekende Velo- doelman met een vlammend schot kansloos. Nieuwerkerk verzuimde daarna de score uit te bouwen. Ook na rust was Nieuwerkerk de betere ploeg, alhoewel het meer moeite had Falix aan te spelen. Veel passes waren te slordig. Velo creëerde nau welijks kansen en vond bij schoten telkens doelman Sander Hoffmann op de weg. In de 80e minuut gooide Nieuwerkerk de wedstrijd op slot. Hendriks vond opnieuw Falix, die zich ontdeed van zijn tegenstander en de bal panklaar legde voor Jorge Redan. De aanvaller krulde de voor zet buiten bereik van de doelman in de lange hoek. Eindstand 2-0. Nieuwerkerk aan den IJssel - Na de uitglijder vorige week op eigen veld hadden de dames zondag 16 sep tember wat goed te maken tegen Alphen. Beide teams startten goed en naarmate de wedstrijd vorderde kreeg De IJssel meer grip op de wedstrijd. Na vijftien minuten leid de een goede onderschepping van Christel Boers de 0-1 in. Boers kon de combinatie aangaan met Anne Stange, die met een mooie back hand IJssel op voorsprong zette. In de tweede helft golfde het spel heen en weer en werden de meeste duels op het middenveld uitge vochten. Hoewel de Nieuwerkerkse dames de overhand hadden en veel kansen creëerden werd er niet meer gescoord. Zo bleef de wedstrijd tot het laatste moment onnodig span nend. Heren 1 verloor op eigen veld met 2-3 van Asvion. Moerkapelle - Moerkapelle speelde zaterdag 15 september de eerste uitwedstrijd van dit sei zoen tegen Alphia uit Alphen aan den Rijn. Alphia begon sterk aan de wedstrijd en binnen enkele minuten leek het al raak, maar het doelpunt werd afgekeurd. Na een klein halfuurspelen was het wel Alphia dat de score opende. De keeper redde in eerste instan tie nog maar de rebound was voor Alphia. Na rust zette Moerkapelle een tandje bij en drong Alphia met de counter regelmatig terug in de verdediging. Maar zoals vaak werd ook nu de counter van de verdedigende ploeg de aanval lende partij fataal. Uit het niets viel midden in de tweede helft de 2-0 voor Alphia. Een ingooi werd, na een klutsbal, niet goed beoor deeld en de handige spits van Alphia kon zo doorlopen. Daar mee was de wedstrijd gespeeld. Moerkapelle liet zich deze mid dag te veel imponeren door een goede tegenstander en situaties die normaal gesproken niet op het veld thuis horen. Nieuwerkerk aan den IJssel/Moordrecht - De waterpoloërs van WSG NieMo- Van Vliet hebben de eerste wedstrijd in de nieuwe competitie niet met een goed resultaat afgesloten. Na een goede wedstrijd bleef de formatie van de coaches Meivin Blokland en Erik van Leeuwen met lege handen achter tegen het Haagse DSZ: 8-9. NieMo had in het Polderbad aan vankelijk moeite om speerpunten Harold Fischer en Sander Boer in stelling te brengen. Na twee peri odes leidde DSZ, dat vorig seizoen nog op landelijk niveau speelde, maar door de versterkte degradatie regeling een stap moest terugdoen, met 5-2. Een door Jeroen Hartlieb gestopte strafworp was het kantel- punt aan het begin van het derde kwart. NieMo kwam terug tot 7-7. In de slotfase bleken de Haagse gasten net wat leper in het versie ren van manmeers en benutten van de kansen. Bij een 8-9 stand kwam NieMo tien seconden voor tijd in balbezit. Een slimme time-out le verde nog een grote kans op, maar DSZ-keeper Houthoff voorkwam de verdiende gelijkmaker. De vrouwen van WSG NieMo-Van Vliet waren niet opgewassen te gen het derde team van het Baren- drechtse ZPB. Het talententeam van de hoofdklasser won met 11-4 in het Polderbad. advertentie Hoofdsponsor

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 31