Molens Molenviergang aangelicht "Mobiel stembureau redelijk succes" Miniatuurhuizen in de bibliotheek MOLENVIERGANG IN FINALE HOI pMPR§JS Geen racistische motieven voor moskeebrand Het proberen zeker waard! HART VAN HOLLAND I ZUIDPIAS I 19 SEPTEMBER 2012 3 "Heeft u nog niet gestemd!*' STEM OP DE MOLENVIERGANG! jg&j&H Viergang nog in race voor Molenprijs OPROEP Hoe viert Zuidpias Burendag? Holistisch Therapeut www.jehara.nl Tel. 06-40707271 -ingrid@jehara.nl Tot maandag I oktober kunt u nog stemmen via www.molenprijs.nl Ook stemmers kunnen een prijs winnen. Voor meer informatie: www.verenigingmolenvrienden.nl Deze ruimte is beschikbaar gesteld door De Haij van der Wende advocaten Zevenhuizen - De vereniging Molenvrienden in het Rottemerengebied zet deze week de molens van de Molenviergang in Zevenhuizen weer in de spot lights. Op 19,20 en 21 september worden de molens 's avonds aangelicht. Als het weer het toelaat, staan de molens vrijdag 21 september vanaf circa 18.00 uur ook nog in de zei len, waardoor de contouren van de draaiende wieken in het donker bij de professionele verlichting extra goed zichtbaar zijn. De molens zullen verlicht zijn van circa 19.45 uur tot circa 22.00 uur. Molenprijs De Molenviergang dingt nog tot 1 oktober mee naar de Molenprijs van 50.000 euro, waarmee het al bestaande stuk molenpad verder kan worden uitgebreid. Stemmers maken kans op een overnachting in een molen. Voor meer informatie: www.verenigingmolenvrienden.nl en www.molenprijs.nl Een miniatuur grachtenpand. Voor meer informatie: www.bibliotheekdegroenevenen.nl. De bouw is schaal 1:12. De ten toongestelde objecten zijn ver vaardigd door verschillende inwo ners uit de gemeente. Vervolg van voorpagina De rechtbank nam in aanmerking dat de verdachte weliswaar geen racistische motieven had, maar met zijn daad wel mensen heeft aan getast in hun geloofsovertuiging. Bovendien hield de rechtbank re kening met het feit dat de brand had kunnen overslaan naar een rij aangrenzende woningen. In het voordeel van de verdachte woog de rechtbank mee dat hij vrij snel na de brandstichting is teruggegaan, heeft geprobeerd de brand uit te maken en de brandweer heeft la ten bellen door zijn Rotterdamse vriend. De Rotterdammer is vrijgesproken van brandstichting. De rechtbank heeft weliswaar aanwijzingen dat deze verdachte in enige mate bij de brandstichting betrokken was, maar oordeelde hem niet als medepleger te kunnen aanmerken. Wat doet Zuidpias op Burendag in het weekend van 21, 22 en 23 septem ber? De redactie hoort het graag. Uw foto en tekstje van maximaal 120 woorden over uw buurtfeest, kunt u sturen naar redactie@hart-van-holland.nl, o.v.v. uw telefoonnummer. Doet u het wel voor maandagochtend 24 september, 9.00 uur! Burgemeester Gert-Jan Kats die zelf ook zijn stem uitbracht in het busje noemde het initiatief een 'redelijk succes'. "Om acht uur in de ochtend hadden al 120 mensen hun stem uitgebracht bij het station. Een mooi resultaat." Het mobiele stem bureau komt voort uit de wil van de gemeente om te bezuinigen. "Door dat het stembureau drie plekken op een dag kan aandoen, zijn andere stembureaus opgeheven wat van zelfsprekend geld bespaart." Bij veel vaste stembureaus ontston den lange wachtrijen met kiezers. Volgens een woordvoerster van de gemeente had dat niet te maken met het feit dat er minder stembu reaus waren. "Öp piektijden zijn in derdaad wachtrijen ontstaan, maar dat was in voorgaande jaren ook het geval." Of bij de volgende verkiezingen Burgemeester Kats en zijn echtgenote stemmen in het mobiele stembureau weer een mobiel stembureau wordt neergezet, is nog onduidelijk. "We gaan eerst de verkiezingsdag eva lueren en daarna nadenken of we het de volgende keer op dezelfde manier gaan aanpakken." De bur gemeester hoopt in ieder geval wel dat de landelijke politiek iets doet aan de manier van stemmen. "Het mobiele stembureau is nieuw en modern, maar je moet nog wel met een potlood stemmen op een enorm stembiljet. We stemmen dus nog een beetje op de Middeleeuwse manier." De totale opkomst van de verkie zingen was 77,3%, iets lager dan de 80% van de kiezers die twee jaar Zevenhuizen - In de plaatselijke vestiging van bibliotheek de Groe ne Venen zijn tot zaterdag 1 okto ber poppenhuizen en miniatuur huizen te bezichtigen, waaronder een boerderij, een grachtenpand, een stoffenwinkel en een boeken kamer. geleden naar de stembus kwam. Het stemgedrag van de inwoners van Zuidpias vertoont overeenkomsten met de landelijke trend. Zowel de PvdA als de WD kregen fors meer stemmen in vergelijking met de vo rige verkiezingen. Omgerekend naar zetels in de gemeenteraad zou de WD stijgen van negen naar elf en de PvdA van drie naar vijf. Ook in Zuidpias heeft het CDA flink inge leverd. Het ziet er naar uit dat zij van vijf naar drie zetels zouden gaan met deze uitslag. De partij DPK waar huidig raadslid van Trots op Nederland .Ferry van Wijnen, op nummer tien van de kieslijst stond, kreeg slechts 33 stemmen. Zuidpias - Iets meer dan 500 men sen hebben gebruik gemaakt van het mobiele stembureau dat drie locaties in de gemeente Zuid plas aandeed tijdens de verkiezingsdag op 12 september. In de ochtend het treinstation en zorgcentrum De Zevenster in Zevenhuizen en Oud Verlaat in de middag en avond. Met name in de vroege ochtend bij het station was het druk rond het kleine busje dat was omgebouwd tot stem lokaal. Door Erwin van 't Hof - Heb je: spanning, stress, burn-out, angst of vermoeidheid en je wilt er van af? Verzekering (onder alternatieve geneeswijze)wordt gelijk vergoed! MAATWONINGEN (oio) 2221000 www.knaapmaatwoningen.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 3