Zuidpias Week van de Opvoeding: L. Gratis workshops over opvoeden en opgroeien Hoe haalt u overheids opdrachten binnen? Inloopavond woningbouw Moerkapelle-Oost m Week Ontwerp-Structuurvisie Zuidpias 2030: thema Milieu en Duurzaamheid gemeente rveeK fe Opvoeding JP Vrijgekomen huurwoningen in Moordrecht HART VAN HOLLAND I DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 19 SEPTEMBER 2012 WEEK centrum voor jeugd en gezin 9HHBBI wmam Informatieavond met praktische tips Meld u nu aan! Zuidpias Van 1 tot en met 7 oktober 2012 vindt de Week van de Opvoeding plaats. Het Centrum voor Jeugd en Gezin Zuidpias organiseert in deze week gezellige en leerzame activiteiten over opgroeien en opvoeden. Zoals Hoe communiceer ik met mijn kind, luister ik eigenlijk wel?en Wat doet mijn kind met Social Media en wat weet ik ervan? Deelname aan alle activiteiten is gratis. Nieuwsgierig geworden? Kijk op www.cjgzuidplas.nl. oWtobef Zuidpias Reageren heeft alleen zin als u aan alle voorwaarden voldoet Regelmatig krijgt de gemeente aanvragen binnen met onvolledig ingevulde formulieren, jaaropgave of IB60 formulieren uit een verkeerd jaar of inschrijvingen die niet voldoen aan de voorwaarden. Deze aanvragen kunnen we niet in behandeling nemen. Lees daarom zorgvuldig de voorwaarden door bij de woningen en onderaan dit artikel. Sluislaan 21 4-kamer eengezinswoning Beschikbaar per: 4 oktober 2012 Bruto huur: 470,40 Voorwaarden: Minimaal 2 personen Maximaal bruto verzameljaarinkomen €34.085,- Doorstromers vanuit een huurwoning genieten voorrang Heeft u belangstelling en voldoet u aan de voorwaarden? Vraagt u dan naar een inschrijf formulier voor de huurwoning of woonwa genstandplaats bij het gemeentehuis Iper woning één formulier) telefoonnummer (0180) 33 03 00 download het van de gemeentelijke website. Uw inschrijving moet 24 september 2012 vóór 12.00 uur bij de gemeente binnen zijn. Alleen volledig ingevulde formulieren kunnen worden behandeld. Voeg daarbij het IB-60 formulier 2011 en een jaaropgaaf over 2011 (bij iedere inschrijving). Als er geen goede inkomstengegevens zijn bijgevoegd, kunnen wij uw aanvraag niet in behandeling nemen. Het inschrijfformulier kunt u samen met de gevraagde gegevens in de brievenbus doen van het gemeentehuis in Nieuwerkerk aan den IJssel, t.a.v. de afdeling VROM/ Huisvestingszaken, Raadhuisplein 1 of opsturen naar de Gemeente Zuidpias, t.a.v. de afdeling VROM/Huisvestingszaken, Postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk aan den IJssel. Programma 19.30-20.00 uur 20.00-20.10 uur 20.10-20.30 uur 20.30-21.00 uur 21.00-22.30 uur Inloop Opening door de portefeuillehouder Het inkoop- en aanbestedingsbeleid van de gemeente Zuidpias (Koen Hagen, beleidsadviseur Inkoop gemeente Zuidpias); Tips voor ondernemers om de kans op het binnenhalen van opdrachten van overheidsinstanties te vergroten [mr. Suzanne Brackmann, advocaat gespecialiseerd in aanbestedingsrecht) Vragen en discussie. Netwerkborrel Wanneer? Donderdag 27 september 2012, 19.30-22.30 uur Waar? Gemeente Zuidpias, raadszaal Raadhuisplein 1, 2914 KM Nieuwerkerk aan den IJssel Kosten? Gratis Tot en met woensdag 26 september 2012 kunnen inwoners van Zuidpias kennis nemen van de ontwerp-Structuurvisie Zuidpias 2030. Via de webpagina www. zuidplas.nl/structuurvisie kan iedereen bekijken welke ruimtelijke ambities de gemeente heeft en welke koers wordt gevolgd om die ambities te verwezenlij ken. Ook kunnen inwoners een digitale zienswijze indienen via een webformulier. In de ontwerp-Structuurvisie Zuidpias 2030 presenteert de gemeente haar ruimtelijke visie tot 2030 en daarna. De Structuurvisie biedt een kadervooralle gebieds- en ruim telijke opgaven die Zuidplas in de komende decennia wil realiseren. Het document vormt na vaststelling onder meer een basis voor bestemmingsplannen. Milieu en Duurzaamheid Door afnemende voorraden grondstoffen en energiebronnen wordt de noodzaak voor een duurzame samenleving steeds groter. Die samenleving gaat uit van een evenwicht tussen ecologische, sociale en economi sche belangen. Ontwikkelingen moeten voldoen aan de behoeften van de huidige inwoners, zonder die van toekomstige generaties in gevaar te brengen. Zuidpias stimuleert energiebesparing, onder andere door energiezuinige gebou wen en energie-uitwisseling in gebieden Horconex bv met verschillende functies. In 2030 kunnen woningen en bedrijven worden verwarmd door restwarmte van de glastuinbouw. Glastuinbouwbedrijven maken op hun beurt weer gebruik van de C02 afkomstig van bedrijven uit de Rotterdamse haven. De gemeente zet in op een slim gebruik van haar ondergrond, via toepassing van aardwarmte als energiebron. Daarnaast voert Zuidpias de komende jaren beleid op reguleren en stimuleren van warmte- koude-opslag. Wethouder Rinus Bosman: "Slim ruimtegebruik is onderdeel van ons duurzaamheidbeleid. Zo plannen we nieuwe groen-recreatieve verbindingen bewust op locaties die we vanuit veiligheid en milieu niet kunnen bebouwen. Denk bijvoorbeeld aan de veiligheidzones van ondergrondse leidingen." gemeente rvankoopha" De komende jaren worden er aan de oostzijde van Moerkapelle circa 500 nieuwe woningen gebouwd. Ook is er in de plannen voor deze nieuwe woonwijk ruimte gereserveerd voor een Brede School, als locatie voor de Keijzerschool en de Rehobothschool. In mei 2012 heeft de gemeente hiervoor een samenwerkingsovereenkomst gesloten met Vosplan Vastgoedontwikkeling B.V. en Vastgoed Batenburg B.V. De afgelopen maanden heeft de gemeente samen met de ontwikkelaar een concept-masterplan gemaakt voor geheel Moerkapelle-Oost. Dit concept- masterplan geeft de ruimtelijke kaders voor de ontwikkeling per fase. Ook voert de gemeente overleg met de voetbalvereniging Moerkapelle over onder andere de inpassing van de voetbalfaciliteiten in het plan, in combinatie met de ontsluiting en het woningbouwprogramma. U bent van harte welkom op een inloopavond, waarbij u op een informele manier kennis kunt nemen van het concept masterplan Moerkapelle-Oost en de eerste schetsen voorfase 1 en vragen kunt stellen aan medewerkers van de ontwikkelaar en de gemeente Zuidpias. Datum: donderdag 27 september 2012 Locatie: Dorpshuis Op Moer, Raadhuisstraat 40, Moerkapelle Tijd: 20.00 uur - 21.30 uur (om 20.00 uur is de opening door wethouder Bosman) Kijk voor meer informatie over dit project op www.zuidplas.nl -> plannen en projecten.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 5