Inloopavond renovatiewerkzaam heden Groene Hartpark (fase 3) BEKEND MAKINGEN RAADSINFORMATIE HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS\ 19 SEPTEMBER 2012 mïïw Algemene plaatselijke 1 M verordening ptH Agenda Welstands- 1 jj commissie ter inzage ~r~ ZEVENHUIZEN ZUIDPLAS De volgende vergunning is verleend: Kern Kinderopvang Randstad, reclame ontheffing voor het plaatsen van twee beachvlaggen nabij Kinderopvang het Kwartelnest aan de Burg. Klinkhamerweg in Zevenhuizen. Tegen het hierboven genoemde besluit kunt u als belanghebbende een bezwaarschrift indienen. Lees voor de wijze waarop u dit kunt doen de alinea over de Algemene wet bestuursrecht. Voor de uiterste termijn van indiening kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, tel. [0180)330 491. De zitting van de afgevaardigden van de Welstandscommissie vindt plaats op dins dag 25 september 2012 van 10.00 tot 14.00 uur. Deze afgevaardigden behandelen de bouwaanvragen van de gemeente Zuidpias op het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 in Nieuwerkerk aan den IJssel. De agenda voor de zitting ligt vanaf maandag 24 september 2012 10.00 uur voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis. Wilt u de zitting bijwo nen? Meldt u zich dan vóór 9.45 uur aan bij de receptie. Om de zitting niet te verstoren, worden na 10.00 uur géén belangstellenden meer toegelaten. Het Groene Hartpark in Nieuwerkerk aan den IJssel wordt gerenoveerd. Onlangs zijn fase 1 en 2 afgerond. Binnenkort start de gemeente met fase 3. In deze fase wordt het deel van het park tussen de Velden- en de Kruidenbuurt aangepakt. Op dinsdagavond 25 september organi seert de gemeente een inloopavond over de werkzaamheden voor omwonenden en andere belangstellenden. Tijdens deze avond kunt u het definitieve renovatieplan bekijken. In dit plan hebben wij, waar mogelijk, de reacties die wij op eerdere bewonersavonden ont vangen hebben, verwerkt. U kunt tijdens de inloopavond uw vragen stellen en sugges ties voor het plan aan medewerkers van de gemeente meegeven. De avond vindt plaats in het Comenius College, Fresiaveld 20 te Nieuwerkerk aan den IJssel. U bent welkom tussen 19.30 en 21.30 uur. Kijk voor meer informatie over de werkzaam heden op www.zuidplas.nl -> Plannen en projecten -> (Nieuwbouw)projecten. Vergadering: Gemeenteraad Datum: dinsdag 25 september om 19.30 uur Locatie: Gemeentehuis (raadzaal), Raadhuisplein 1, 2914 KM Nieuwerkerk aan den IJssel Naast de vaste gebruikelijke procedurele agendapunten volgen hieronder de onderwerpen die als hamerstuk dan wel bespreekstuk op de agenda staan. Let op! De raadsvergadering begint om 19.30 uur. Vergaderpunten 1. Rv Benoeming kinderburgemeester Björn de Ruiter De benoemingscommissie heeft een keuze gemaakt voor de nieuwe kinderburgemeester. De raad wordt voorgesteld om Björn de Ruiter als kinderburgemeester te benoemen. 2. Rv Onderzoek geloofsbrief en toelating van raadslid van de gemeenteraad van Zuidpias Mevrouw K.A. Wolff-Theunisse, raadslid voor de D66, heeft besloten gebruik te maken van de in de Kieswet opgenomen regeling om tijdelijk ontslag aan te vragen als raadslid. De Kieswet maakt het mogelijk dat een kandidaat van de D66-lijst mevrouw Wolff-Theunisse in deze tijdelijke periode vervangt. De heer J. Huson is voor deze benoeming in aanmerking gekomen. Voordat tot toelating kan worden overgegaan, schrijft de wet een geloofsbrievenonderzoek voor. 3. Rv Onderzoek geloofsbrief en benoeming van lid en (plv) lid D66 in raadscommissie BFB De fractie van D66 heeft verzocht om een wijziging aan te brengen in de vertegenwoordiging van D66 in de raadscommissie BFB. De fractie heeft de heer F. Klovert voorgedragen als lid van de raadscommissie Bestuur, financiën en beheer (BFB). De heer F. Klovert vervangt de heer J. Wolff. De heer J. Wolff wordt voorgedragen als plaatsvervangend lid in de raadcommissie BFB. 4.Rv Benoeming lid van het Algemeen Bestuur in ODMH In verband met de overgang van de Omgevingsdienst Midden- Holland (ODMH) in een enkelvoudige gemeenschappelijke regeling wordt uw raad verzocht een vertegenwoordiger in het algemeen bestuurvan de ODMH te benoemen. Hamerstukken: 5. Rv Wijziging WWB als gevolg van het afschaffen van de huishoudinkomenstoets Op 10 juli 2012 heeft de Eerste Kamer ingestemd met de wijziging in de WWB in verband met het afschaffen van de huishoudinkomenstoets. D.e gewijzigde wet heeft terugwerkende kracht naar 1 januari 2012- De Raad dient de volgende gewijzigde WWB-verordeningen vast te stelten; de Re-integratieverordening, de Verordening toeslagen en verlagingen, de Afstemmingsverordening, de Verordening langdurigheidstoeslag en de Verordening maatschappelijke participatie. 6. Rv Wijziging Legesverordening 2012 Naar aanleiding van de vastgestelde kadernota 'Individuele verstrekkingen in de Wmo' moet de legesverordening 2012 worden aangepast ten aanzien van de gehandicaptenparkeerkaart. 7. Rv Opheffen spoorwegovergang Tweede Tochtweg Op 3 april 2012 zijn de commissies BFB en Ruimte geïnformeerd over het collegebesluit om de spoorwegovergang Tweede Tochtweg niet te sluiten. Inmiddels is eenbrief binnengekomen van ProRail en behoeft de toen voorgestelde besluitvorming door de gemeenteraad aanpassing. ProRail geeft aan dat de stuurgroep FENS de gelijkvloerse spoorwegovergangen op de spoorlijn Rotterdam - Gouda toch wil afsluiten. Hiertoe zijn zij wel bereid extra middelen in te zetten. Dit betekent dat de planvorming weer opgestart dient te worden. 8. Rv Vaststelling bestemmingsplan Leefgoed De Olifant Het ontwerpbestemmingsplan Leefgoed De Olifant, Hitland heeft vanaf 16 februari gedurende 6 weken ter inzage gelegen. Gedurende deze periode zijn er drie zienswijzen ingediend.Op grond van artikel 3.8 Wet ruimtelijke ordening dient de gemeenteraad te beslissen omtrent de vaststelling. 9. Rv Verklaring van geen bedenkingen verwijsmast McDonalds Op 27 oktober 2011 is er een aanvraag om een omgevingsvergunning ingediend voor het oprichten van een verwijsmast ten behoeve van de te bouwen McDonalds en het wegrestaurant .De Pleisterplaats, langs de A20, te Moordrecht. De verwijsmast past niet in het bestemmingsplan Restveen en Groene Waterparel. Medewerking hieraan is slechts mogelijk indien een omgevingsvergunning voor het in strijd met het bestemmingsplan gebruiken van gronden of bouwwerken wordt verleend. In het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht dient de uitgebreide uniforme voorbereidingsprocedure te worden gevolgd. Onderdeel hiervan is het verlenen van een verklaring van geen bedenkingen door de raad als bevoegd bestuursorgaan. Bespreekstukken: 10. Rv Beslisdocument Vernieuwend vergaderen Ter voorbereiding op de invoering van een nieuwe vorm van vergaderen en de opstelling van de daarvoor benodigde verordeningen, ligt voor de raad een aantal beslispunten voor. Deze beslispunten vormen een belangrijk kader voor de verdere uitwerking van het nieuwe vergaderstelsel. 11. Rv Initiatiefvoorstel Uitgangspunten voor het re-integratiebeleid Door middel van een initiatiefvoorstel van de fractie van ChristenUnie/SGP worden uitgangspunten voor invoering van de Wet Werken naar Vermogen geformuleerd. De uitgangspunten zijn opgesteld op basis van een fractienotitie met als titel 'Samen sterk in Zuidpias'. Hoewel de bewoordingen soms licht afwijken, vatten de uitgangspunten samen welke (politieke) punten om discussie vragen binnen de gemeenteraad van Zuidpias. In de raadscommissie Maatschappelijke Ontwikkeling van 14 mei 2012 is dit initiatiefvoorstel besproken. Naar aanleiding van die discussie hebben wij de titel gewijzigd in Uitgangspunten voor het re-integratiebeleid. Ook heeft er een aanpassing plaats gevonden met betrekking tot de beslispunten. 12. Rv Fasering Kleine Vink In het MPG 2012 is de geraamde bijdrage uit de Reserve Grondexploitaties aan het sportpark Kleine Vink naar beneden bijgesteld. Inmiddels is duidelijk dat de toekomstige bijdrage uit de Reserve Grondexploitaties (voorlopig) helemaal niet waargemaakt kan worden. Het College vindt het daarom niet verantwoord om de beoogde ontwikkeling van sportpark Kleine Vink op dit moment te continueren. Op 26 juni jl. is de Raad in een besloten raadsvergadering gei'nformeerd over het voorstel van het College om de realisatie van het sportpark Kleine Vink te faseren. De Raad heeft positief gereageerd op het voorstel, maar heeft wel nadrukkelijk verzocht om de fasering nader uit te werken. In dit voorstel worden drie verschillende scenario's gepresenteerd voor een fasering van het sportpark Kleine Vink. Voor ieder scenario is tevens een kostenraming opgesteld. 13. Rv Afvalstoffenverordening De Wet milieubeheer schrijft voor dat gemeenten op grond van artikel 10.23, eerste lid, in het belang van de bescherming van het milieu een afvalstoffenverordening moeten vaststellen. In artikel 10.26 van de Wet milieubeheer is vastgelegd dat een inspraakprocedure dient te worden gevolgd als huishoudelijk restafval met een andere frequentie dan wekelijks wordt ingezameld. 14. Rv De Nieuwe Regio: visie op regionale samenwerking De afgelopen maanden is een gezamenlijke visie om regionaal samen te werken opgesteld. Aan de raad wordt verzocht kennis te nemen van deze visie, het standpunt van het college over deze visie, en deze als kader te stellen voor de verdere uitwerking van de regionale samenwerking. 15. Rv Vaststellen tweede wijziging Verordening op de ambtelijke bijstand en de fractieondersteuning 2010 In de raadscommissievergadering BFB 13 juni 2012 is de discussienota Gewenste aanpassingen met betrekking tot de Verordening op de ambtelijke bijstand en de fractieondersteuning besproken. De raadscommissie heeft in die vergadering een aantal richtinggevende adviezen aan de gemeenteraad gedaan met betrekking tot de wijziging van de Verordening op de ambtelijke bijstand en de fractieondersteuning. De gemeenteraad wordt nu voorgesteld om met die adviezen in te stemmen. Vergadering: Gemeenteraad Datum: woensdag 26 september om 20.00 uur Locatie: Gemeentehuis (raadzaal), Raadhuisplein 1, 2914 KM Nieuwerkerk aan den IJssel Naast de vaste gebruikelijke procedurele agendapunten volgen hieronder de onderwerpen die als hamerstuk dan wel bespreekstuk op de agenda staan. Vergaderpunten 1. Discussienota Voorstellen tot ombuigingen t.b.v. de Programmabegroting 2013-2016 Bij het samenstellen van de Perspectievennota 2013 en het verwerken van de effecten van de junicirculaire is duidelijk geworden dat de begroting van 2013 zonder maatregelen niet sluitend zat zijn. De raad heeft het college verzocht met een ruime hoeveelheid nieuwe ombuigingsvoorstelten (ter grootte van minimaal 2 min.) te komen zodat in de raad van september een debat over deze voorstellen kan plaatsvinden. 2. Bespreking van ingezonden bezuinigingsideeën van burgers van Zuidpias. In juni 2012 nam de gemeenteraad een motie aan om de inwoners van Zuidpias mee te laten denken over de komende bezuinigingen. Inwoners konden via diverse (sociale) media tot 24 augustus ideeën aanleveren via een ideeënbus. De vele aangedragen ideeën zijn gebundeld en worden ter bespreking aan de raad aangeboden. Zie ook het persbericht op de website van de gemeente Zuidpias 'Zuidpias houdt rekening met meer tegenvallers in 2013'.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 6