Zuidpias MuziekFestival start met Klassiek Concert Fileprobleem rotonde N219 aangepakt Boek over Rotary gepresenteerd Mag ik deze dans van u? Drie boetes bij alcoholcontroles Cursus 7Dingen bij bibliotheek De uitslag HART VAN HOLLAND I ZUIDPLA'Sl 19 SEPTEMBER 2012 7 Zuid plas - Bibliotheek De Groene Ve nen start 3 oktober de cursus 7Din- gen: in 7 stappen wegwijs op het web. De bibliotheek beoogt cursisten op weg te helpen met social media als Twitter, Facebook, YouTube, Pi- casa en Google. De cursus begint op woensdag 3 ok tober om 19.30 uur met een alge mene bijeenkomst. Na deze bijeen komst gaat iedere deelnemer aan de slag in zijn of haar eigen tempo en op de momenten die hem of haar het beste uitkomen. Vervolgens is er op 31 oktober een tussenbijeen- komst waar onder andere privacy aan bod komt en op 28 november is de slotavond met een spreker en de afronding van de cursus. De deelnemers werken thuis achter hun eigen laptop of pc. Ze hebben online en indien gewenst offline contact met de andere deelnemers en worden op afstand individueel begeleid door een coach. Die geeft antwoord op vragen en reikt oplos singen voor problemen aan. Wil men een coach in de ogen zien dan kan dat ook. Er is wekelijks een spreek uur in de bibliotheek. Er is plaats voor dertig deelnemers. Voor meer informatie en aanmelden: bdgv7dingen@gmail.com en www.bibliotheekdegroenevenen.nl. Dwarsfluit, klarinet, piano, gitaar, kerkorgel en shakuhachi zijn te horen (archieffoto 2011). Zuidpias - Het Zuidpias MuziekFesti val begint vrijdag 28 september om 20.00 uur met het Klassiek Concert in de Ontmoetingskerk in Zevenhui zen, Dorpsstraat 106. Aan dit concert werken jonge en wat oudere amateur musici uit Zuidpias mee. Op het pro gramma staan werken van J.S. Bach. W.A. Mozart en Claude Debussy en van hedendaagse componisten uit de popmuziek als H. Sacksioni en F. Mer cury. Zaterdag 29 september gaat het fes tival verder met de Korenmiddag van' 13.00 tot 17.30 uur in de dorpskerk in Moordrecht. Het festival wordt vrijdag 5 oktober afgesloten met de Orkesten avond van 20.00 tot 22.15 uur in het Ontmoetingscentrum in Nieuwerkerk. Voor meer informatie zie www.Zuidplasmuziekfestival.nl. Nesselande - De rotonde op de N219 bij de Brandingdijk en de Eerste Tocht- weg wordt omgebouwd tot een verkeerslichtenkruispunt. Dat is bekendge maakt tijdens de vergadering van de commissie Ruimte op 13 september. Op deze manier wil de provincie de files die rond deze rotonde ontstaan, aan pakken. Momenteel ontstaan tijdens de ochtendspits en de avondspits lan ge wachtrijen bij de rotonde. In de ochtend staat de Brandingdijk vol met auto's. In de avond is het de beurt aan automobilisten vanuit Ze venhuizen om aan te sluiten in een kilometerslange file. De provincie ging op zoek naar de beste oplos sing voor dit probleem en kwam tot de conclusie dat een verkeerslich tenkruispunt het meest efficiënt is voor de situatie. Een andere optie, de turborotonde met twee banen, was nog steeds niet voldoende geweest om de dagelijkse stroom van auto's in de spits aan te kunnen. Verwacht wordt dat de metamorfose van de rotonde tot een kruispunt, in 2014 is gerealiseerd. Agnes den Hartogh, Wim van Gerdingen en Paul Knijff, directeur van Rotary International 2011-13, tijdens de boekpresentatie. Nieuwerkerk aan den IJssel - Is het voor jonge mensen nog aantrekke lijk om lid te worden van een Ro- taryclub? In een jaar tijd bezoch ten de Nieuwerkerkse Agnes den Hartogh en mede-Rotarian Wim van Gerdingen uit Nesselande hon derd Rotaryclubs om een antwoord te vinden op die vraag. Het boek met de titel 'EN PASSANT, Rote rend en Inspirerend' werd vrijdag 14 september in Nieuwerkerk ge presenteerd en is verkrijgbaar in de boekhandel. De opbrengst gaat naar de goede doelen End Polio Now, Rotary Doc tors en Shelterbox. Vrijdag werden al de eerste cheques overhandigd. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het kader van de landelijke cam pagne 'Mag ik deze dans van u?' organiseert de Anbo Zuidpias voor donderdag 27 september van 19.00 tot 21.00 uur een introductieavond stijldansen in de recreatiezaal van De Meander aan de Boslaan 1. De landelijke campagne is erop ge richt ouderen weer aan het dansen te krijgen. Dansen kan namelijk ge zien worden als een soort fitness en het is daarbij nog goed voor de contacten ook. Anbo Zuidpias speelt daar op in door wekelijks tot eind december een dansavond te orga niseren. ledereen die weer eens wil dansen in de sfeer van de zestiger jaren is welkom. De toegang is vrij en ook niet-leden zijn welkom. Voor meer informatie: 0180-318097. Zuidpias - De politie heeft in de nachten van vrijdag 14 op zater dag 15 september en-zaterdag 15 op zondag 16 september alcohol controles gehouden binnen de be bouwde kom van Nieuwerkerk aan den IJssel. In totaal is bij 250 au tomobilisten een blaastest op straat afgenomen. Bij elf bestuurders werd alcohol geconstateerd en bij twee bleek dit over de grens te zijn. Op het politiebureau werd een adem analyse afgenomen en kregen ze een proces-verbaal voor rijden on der invloed. Het boetebedrag voor beide bestuurders is 340 euro. In Moerkapelle werd in de laatste nacht nog een autobestuurder aan gehouden die na een ademanalyse' meer dan twee keer zoveel alcohol gedronken bleek te hebben dan wet telijk is toegestaan. Het boetebedrag betreft in dit geval 700 euro. Het boetebedrag is hoger wanneer er sprake is van roekeloos rijgedrag, een verkeersongeval of wanneer iemand eerder bekeurd is voor het rijden met alcohol op. Voor begin nende bestuurders geldt strengere regelgeving. Tweede Kamerlid en oud-wethouder van Zuidpias Tamara Venrooy deelt haar belevenissen als volksvertegenwoordiger in politiek Den Haag met de lezers van Hart van Holland. Deze column kan en wil ik niet anders beginnen dan met een enorm 'dank u wél' aan iedereen die op 12 september heeft ge stemd. In de weken voorafgaand aan de verkiezingsdatum heeft de WD er alles aan gedaan om de boodschap waar we als partij voor staan met mensen te delen. Dat geldt voor alle politieke partijen. Zelf ben ik drie weken lang heel Nederland doorgereisd om werk bezoeken af te leggen en debatten te voeren over de gezondheids zorg. Met steeds minder slaap en steeds meer spanning werk je toe naar de verkiezingsdag. En als die dan aanbreekt dan duurt de dag - totdat in de avond de stembus sen sluiten - verschrikkelijk lang. Op dat moment is het letterlijk 'out of your hands' en dat is best lastig na al die tijd kan ik u ver tellen! Twee momenten staan me in het bijzonder bij. Het eerste is het moment van de eerste voor spelling van de verkiezingsuitslag. Op het grote televisiescherm dat in de zaal hing in Scheveningen, waar de WD bijeen was, was de prognose 41 zetels. Het werd even heel stil in de zaal en daarna was het een heksenketel. Dat duurde door tot diep in de nacht, toen de voorspelling definitief werd na het tellen van alle stemmen. Het tweede moment dat me in het bijzonder bijstaat, is het moment dat ik (via Twitter) het bericht doorkreeg dat er in de gemeente Zuidpias 974 stemmen op mij wa ren uitgebracht. Ik moet u zeggen dat ik daar behoorlijk van onder de indruk ben en ik wil graag mijn dankbaarheid uitspreken voor het vertrouwen van alle mensen die dat hebben gedaan. Hoe het voelt als iemand tegen je zegt "ik heb op je gestemd" is moeilijk uit te leggen. Het voelt alsof je een geschenk krijgt. Je krijgt het vertrouwen dat iemand eens in de vier jaar mag geven aan een partij, of een persoon (nou ja, eens in de vier jaar is wellicht wat optimistisch gezien de afgelopen jaren maar laten we met een po sitieve blik naar de toekomst kij ken). Dat is en blijft heel bijzonder en ik ga er de komende jaren al les aan doen om dat vertrouwen waar te maken. Daarom eindig ik deze column zo als ik die begonnen ben: met een. enorm 'dank u wel!' Reageren? Mail naar t.venrooy-vanark@ tweedekamer.nl <mailto:t.ven- rooy-vanark@tweedekamer.nl> of via twitter tamara_Venrooy

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 7