OP PAD MET DE wijkagent sSFT 7 9.895,- Eerste Dick Vegter Classic verreden fn 7.450,- 5.945f- 5.995,- De jeugd van Moerkapelle bewijst zich AUTOBEDRIJF VAN REEUWIJK HART VAN HOLLAND I ZUIDPLASl 19 SEPTEMBER 2012 Kick-off MOZ-Art Informatie over spataderen De wijkagenten Ruud Danens, Ron Jonker, Ras Rijfers en Tom Oostendorp laten de lezers van het Hart van Holland een stukje meelopen hij him werkzaamheden in de gemeente Zuidpias. Deze week: Bas Rijfers, wijkagent in Zevenhuizen en Moerkapelle, over de jeugd van Moerkapelle. U kunt het zich vast nog wel herinneren. De overlast bij dorpshuis Op Moer en bij de oude Bac-locatie. De plaatselijke kranten stonden er twee jaar geleden vol van. Er is nog wel eens wat, maar het gaat veel beter met de jeugd. Daar wil ik ze voor bedanken. We hebben heel wat gesprekken moeten voeren. Eerst met de 'oudere' jeugd, daarna met de nieuwere generatie. Dat was niet altijd even makkelijk, want de jeugd heeft niet zoveel met de politie. Op zich is dat prima, maar niet als ze lopen te schreeuwen tijdens het hangen, alles op straat dumpen of een plantenbak vernielen. Dan hebben ze ineens wel iets met ons. En meer nog: ook met hun dorpsgenoten, buren, famiüe, vrienden en uiteindelijk met zichzelf. 'Je moet toch wat?' riep de jeugd vaak. 'Er is hier niets te doen in dit dorp. Als we maar een plek hadden om te hangen.' Begrijpelijk, maar die is er nu eenmaal niet. Maar wat we wel hebben is een jongerenwerker in de persoon van Luug. Wil de jeugd bijvoorbeeld een voetbaltoernooitje houden of iets anders organiseren? Ze kunnen het aan Luug vragen. Ook als ze in gesprek willen gaan met de gemeente kan hij hen daarbij helpen. Via de website www. jeugdwerkzuidplas.nl kan iedere jongere in Zuidpias Luug bereiken. Het resultaat na twee jaar is om trots op te zyn. De o'verlast is drastisch verminderd, de politie krijgt nauwelijks meer meldingen van vernieling of van overlast. De jeugd van Moerkapelle heeft zichzelf absoluut bewezen. Oud 8e Nieuw wordt straks weer georganiseerd door jong en oud uit Moerkapelle. Wie helpt mee? Het kost wat tijd, maar de beloning is een mooi en gezelüg dorpsfeest. Moerkapelle staat weer positief op de kaart, dankzij jullie. Fiat Sedici 1.6 16 v 4x4 Emotion Fiat Panda 1.2 Emotion a Fiat Multipla 1.6 ELX Zuidpias - De kick-off van MOZ-Art, Stichting Muziekonderwijs Zuid- plas, vindt plaats op zaterdag 22 september. Om 15.00 uur onthult wethouder Jan Verbeek het nieuwe logo van MOZ-Art op de gevel van locatie Nieuwerkerk, Schubertstraat 50. Aan representanten van de lo caties Moordrecht en Zevenhuizen worden 'borden' aangeboden. De harmonieën Kunst na de Arbeid en De Kleine Trompetter omlijsten het gebeuren muzikaal. Gouda - Het Groene Hart Ziekenhuis (GHZ) organiseert voor woensdag 26 september een informatiebij eenkomst over spataderen. De af delingen Chirurgie en Dermatologie bespreken de verschillende behan- delmogelijkheden. Door de nauwe sa menwerking van beide specialismen kan voor iedere patiënt het optimale behandelingstraject worden bepaald. Tijdens de informatieavond wordt tevens informatie gegeven over de vergoeding van de behandeling van spataderen en is er gelegenheid om vragen te stellen. Het is deze avond ook mogelijk om gratis een duplex- onderzoek uit te laten voeren. Bij een duplex-onderzoek worden de bloed vaten en bloeddoorstroming zicht baar gemaakt door geluidsgolven (echo). Door de verschillende aderen in het been op deze manier te testen, wordt getracht te achterhalen welk bloedvat de klachten veroorzaakt. De eerste tien aanmeldingen zijn deze gegarandeerd van dit vaatonderzoek. De bijeenkomst vindt plaats in de Ka pel op Jozeflocatie aan de Graaf Flo- risweg 77-79 en duurt van 19.30 tot 21.30 uur. Aanmelden kan via 0182- 505521 of www.ghz.nl/voorlichting. -i Nieuwerkerk aan den IJssel - Het is voor de Stichting Zuidpias Helpt de zo veelste fietstocht op rij, maar zaterdag 15 september werd deze voor het eerst verreden onder de naam van één van de oprichters van de stichting. Klokslag 9.00 uur vertrok de eerste groep fietsers vanaf het Raadhuis plein richting Gouda voor de tocht van ruim 150 kilometer, de tweede groep vertrok een half uur later. Via Reeuwijk en Bodegraven werd koers gezet naar Uithoorn voor de eerste koffiestop. Door het Groene Hart van Zuid- en Noord Holland en langs de fraaie Amstel ging het naar Breukelen, voor de tweede kof fiestop. Iets voor 13.30 uur werd be gonnen aan het laatste deel van de rnm tocht. Langs de Meije en via Zwam- merdam, Waarder, Driebruggen en Haastrecht kwamen de groepen in Gouda uit. Het laatste stuk via de dijk naar Moordrecht en Nieuwer kerk aan den IJssel viel niet mee, maar om 15.30 uur kwam de eerste groep aan op het terrein van bouw bedrijf Valkenburg. Vijf minuten la ter finishte ook de snelle groep. Met slechts één lekke band en een wes- pensteek hadden de mecaniciens en de doktoren gelukkig weinig te Het laatste stuk viel niet mee, flinke tegenwind en vermoeide lichamen drukten de snelheid. Het is een drukte van jewelste in en voor het gemeentehuis in Nieuwerkerk. doen. Op de finishlocatie werd met een hapje en een drankje nagepraat en waren de complimenten voor de organisatie en de route talrijk. Ook de deelnemers aan de korte fiets tocht van 50 kilometer keken tevre den terug. Het enige kleine minpuntje van deze editie was het lage aantal deelne mers. "Door te kiezen voor een snelle en een gewone groep en geen 200 km te rijden hadden we verwacht meer deelnemers te krijgen, maar met 73 viel dat toch wat tegen, waar dat aan ligt weten we niet", aldus de organisatie. De opbrengst van deze dag zal tussen 6.500 en 7.000 euro uitkomen. Volgend jaar staat de editie 2013 al weer op het programma. FIRT 45.000 km, april 2007 Automaat, 12.000 km, juli 2007 Fiat Stilo Muitiwagon 1.6 Dynamic, 105.000km, mei 2005 126.000 km, juni 2004 Prins Alexanderlaan 38 2912 AM Nieuwerkerk a/d IJssel T (0180)312200 F (0180)320776 I E info@autovanreeuwijk.nl jw www.autovanreeuwijk.nl Ba

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 9