"Ik dronk thee met de hertogin van Windsor" Samenwerkingsovereenkomst Alzheimercafé Externe commissie Midden-Holland van start Fort van Verbeelding bij De Eendragt Zuidpias MuziekFestival Opbrengst Unicef-beurs HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 3 OKTOBER 2012 11 www.scnz.nl - info@scnz.nl Dierencentrale Muziek TO] Literair Zevenhuizen - Onder leiding van twee leden van het Fort van de Verbeelding studeerden de leerlingen van basis school De Eendragt op maandag 17 september in korte tijd een swingend ritme in met behulp van de meest vreemde muziekinstrumenten als Zevenhuizen - Van de hand van Hans Korije, opgegroeid aan de Noordelijke Dwarsweg, is onlangs het boek 'On the move' verschenen. Korije verhaalt hierin over de avonturen die hij be- klapkokers, pvc buisjes, klankborden, gestemde steigerbuizen en bierflesjes en cementbakken. De kleuters lieten de paarden galop peren met kokosnoten, met behulp van ballonnen lieten ze de kikkers leefde in de drie decennia dat hij in het buitenland woonde en werkte. Zo dronk hij thee met de hertogin van Windsor in Parijs, werd hij belaagd door piraten in de Arabische Zee en kwaken en werden vogelgeluiden gemaakt met waterfluitjes. Dinsdag middag volgde de generale repetitie waarna het grote optreden voor ou ders en grootouders volgde. werd hij ontvoerd door Bedoeïenen in Egypte. H et boek is verkrijgbaar via www.we- bgaleriezos.nl, www.mijnbestseller.nl en via bol.com. Regio - De provincie Zuid-Holland en de tien gemeenten uit de regio Midden-Holland hebben een onaf hankelijke externe commissie wordt ingesteld. Deze Externe Commissie Midden-Holland (ECMH) gaat onder zoek doen naar de ruimtelijk-econo mische kansen van het gebied en naar de bestuurlijke randvoorwaarden die daaruit voortvloeien. In de afgelopen periode is door de betrokken gemeenten gewerkt aan een visie op regionale samenwerking, 'De Nieuwe Regio'. Deze visie op re gionale samenwerking richt zich met name op de profilering van de regio, het opstellen van krachtige bestuur lijke programma's en de structuur van de nieuwe samenwerkingsvorm. De commissie betrekt de visie bij het nader onderzoek van het gebied in relatie tot ontwikkelingen in de om geving: de Noord- en Zuidvleugel en het Groene Hart. De uitkomsten van het onderzoek en de visie moeten elkaar gaan versterken. De ECMH brengt haar advies naar verwachting in maart 2013 uit. De Nieuwe Regio bestaat uit tien ge meenten: Bergambacht, Bodegraven- Reeuwijk, Boskoop, Gouda, Nederlek, Ouderkerk, Schoonhoven, Vlist, Wad- dinxveen en Zuidpias. Vrijdag 5 oktober - 20.00 uur Concert met orgel, Rien Donkerslot en hobo, Wilma Jongsma Ontmoetingskerk Dorpsstraat 106, Zevenhuizen Entree: 7,-, kinderen en cjp 4,- euro Woensdag 10 oktober - 14.00-16.00 uur Feestmiddag Kinderboekenweek Bibliotheek Zevenhuizen Zuidpias - Voorafgaand aan het eerste Alzheimercafé op donderdag 27 sep tember tekenden vertegenwoordigers van alle deelnemende organisaties een samenwerkingsovereenkomst. De organisatie spreekt van een goe de opkomst, met zo'n 25 bezoekers naast de professionals. "Er waren veel mantelzorgers en twee mensen die zelf Alzheimer hebben", aldus oude renadviseur Tessa Roos. "Zij stelden veel vragen." Het volgende Alzheimercafé is op 25 oktober in woonzorgcentrum De Me ander in Nieuwerkerk aan den IJssel. Vermist Kater, noorse boskat x, cypers, lichte bef en sokken, halflangharig, pluim staart, Goudmos Nieuwerkerk aan den IJssel. Gevonden Maltezer x, wit, bruine oren, paars tuig om, Zevenhuizen. Kat, zwart, witte buik, bef en poten, N 219 Nieuwerkerk aan den IJssel. Voor meer informatie: 0186-601199 of www.dierencentrale.nl Zevenhuizen/Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Zuidpias MuziekFesti val 2012 ging vrijdagavond 28 sep tember van start met een klassiek concert in de Ontmoetingskerk van Zevenhuizen. Het festival werd officieel geopend door Cora Kuyvenhoven, lid van de Raad van Toezicht van de nieuwe Stichting MOZ-Art, muziekonder wijs Zuidpias. De presentatie van de avond werd verzorgd door Herman Vos die later ook op het orgel van zich liet horen. Bijzonder was dat een aantal instrumentalisten geheel solo speelden, zoals Joke Verdoold op de shakuhachi (een japanse fluit). Ook een aantal leerlingen van MOZ-Art gaf acte de présence. Heieen Vliet- stra liet met haar vertolking van Quel guardi il cavaliere van G. Donizetti horen dat er in de gemeente Zuidpias een heuse operaster woont. De mu zikale opening en sluiting werd ver zorgd door het kamerkoor Carajillo onder leiding van Jos Vlietstra. Orkestenavond De orkesten uit de Zuidpias sluiten op vrijdag 5 oktober vanaf 20.00 uur het muziekfestival af met een geza menlijk concert in het Ontmoetings centrum aan de Bolspolderstraat 10. Aan dit concert wordt meegewerkt door de harmonieën Kunst na de Arbeid uit Moordrecht, Symfonisch blaasorkest Da Capo, Drumfanfare DKVen het jongerenorkest Piu Mosso van Stichting MOZ-Art uit Nieuwer- Heleen Vlietstra. kerk en De Kleine Trompetter uit Ze venhuizen. De orkestenavond wordt geopend door Tamara Venrooy, lid van de Tweede Kamer en woonachtig te Nieuwerkerk. Een spectaculair op treden van de slagwerkgroep Afslag 9 met de slagwerkers van DKV besluit het festival. Zevenhuizen - De kinderkleding- en speelgoedbeurs ten bate van Uni cef heeft donderdag 27 en vrijdag 28 september in totaal 957,25 euro opgebracht. Met de opbrengst van deze beurs is niet alleen Unicef blij gemaakt, maar ook veel kinderen in Zevenhuizen en omgeving. Zij heb ben nu 'nieuw speelgoed' en 'nieuwe kleren'. Tenslotte werden ook nog Poolse kinderen blij gemaakt met alle kleding en speelgoed die overbleven op de beurs. Vrijdag 5 oktober - 20.00- 22.15 uur Orkestenavond Ontmoetingscentrum Nieuwerkerk aan den IJssel Info:: www. Zuidplasmuziekfestival.nl Zondag 7 oktober - 10.00 uur Mannenkoor Nieuwerkerk ondersteunt kerkdienst op Israëlzondag Ontmoetingscentrum Nieuwerkerk aan den IJssel

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 11