TISSÜ1 O Inloopavond uitbreiding Moerkapelle-Oost massaal bezocht flpBlHjri Beth-San zet vrijwilligers in het zonnetje Tissum treedt op in Zoetermeer Christiaan Noorland op dreef Raam decoratie HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE 3 OKTOBER 2012 19 LmncaM m <^4, Boekenbeurs Woord en Daad Rommelmarkt Gereformeerde Gemeente Schaken www.enkast.nl 0180-634866 Moerkapelle - "Ik zie in mijn werk wel slechtere plannen", stelde iemand die bij een ontwikkelaar werkt. Een ander liet weten niet op de uitbreiding Moerkapelle-Oost te zitten wachten: "De ontsluitingsweg komt helemaal langs mijn tuin." In Dorpshuis Op Moer stonden bij de ontwikkeling betrok ken partijen donderdagavond zo'n 160 bewoners te woord. Plankaari masterplan Moerkapelle Oost Door Marianne Fortuin Al voor het officiële aanvangstijdstip van acht uur had zich een menigte bewoners verzameld in de zaal van Dorpshuis Op Moer, waar wethouder Rinus Bosman de inloopavond open de. Ambtenaren van de gemeente Zuidpias en medewerkers van ad- vies- en ingenieursbureau Grontmij, ontwerp- en adviesbureau Imoss en Vosplan vastgoedontwikkeling stonden de bewoners te woord. Ook waren er mensen van een Rotter dams communicatie-adviesbureau aanwezig. Bij de ontwikkeling van de uitbreiding is tevens Vastgoed Batenburg betrokken. In de zaal waren panelen opgesteld met aan weerszijden informatie zoals schetsen, een tijdschema en impressies van de te bouwen wo ningen. Bosman legde de bedoeling van de avond uit: "De ontwikkeling van het plan vooral met elkaar te bespreken, én met de deskundigen die bij de panelen staan." Hij me moreerde kort de gang van zaken tot nu toe en lichtte het vervolg toe: "In maart 2012 is het bestem mingsplan Zuidpias Noord onher roepelijk verklaard, in mei 2012 is de samenwerkingsovereenkomst met Vosplan en Batenburg gete kend. De gemeente stelt de kaders vast (het masterplan), Vosplan zorgt voor de bouwkundige uitwerking per fase, de architectuur en realisa tie van de 500 woningen, Vosplan en de gemeente maken een beeld kwaliteitsplan, en de gemeente rea liseert de ontsluitingsweg. Er wordt alleen nog vraaggericht ontwikkeld: hoeveel vraag is er, naar welk type woningen?" Dorpse bouw De uitbreiding Moerkapelle-Oost is ingedeeld in drie fasen. Bosman: "In de eerste fase zullen 90-100 huizen worden gebouwd. Er wordt zoveel mogelijk organisch ontwik keld, met dorpse bouw, die zoveel mogelijk aansluit bij het karakter en de structuur van het dorp. Over de Brede School zijn we nog in gesprek. Fase 1 begint bij het voetbalveld. We zijn als gemeente in gesprek met de voetbalvereniging." De reacties uit de zaal waren ge mengd. Bewoners die dicht bij de aan te leggen ontsluitingsweg of de te bouwen huizen wonen, had den het vooral over het uitzicht dat verloren gaat: "Je woont lekker aan het randje" en "We kijken nu op de Middelweg". Soms klonk berusting uit het commentaar. "Je kunt wel een rechtszaak beginnen, maar ze doen het toch." Ook de positieve kanten werden benoemd: "Flet is goed voor het dorp; ik ben niet te gen", en "Voor de middenstand is het goed. Uit het dorp gaan steeds meer winkels weg. Meer huizen be tekent meer mensen. Ik hoop dat woongebied hoofdontsluiting verbinding met (karakter /profiel) langzaamverkeer wandelpad Itntzone bruto nadar uit te werken zone voetbalvelden I - nader uit te werken zone. kantine, clubhuis, bredeschooi tennisbaan accent (bebouwing) 01&1-1211-ST-00321-06-2012 50 l00f" Het masterplan Moerkapelle-Oost. we het gemoedelijke en het dorpse kunnen vasthouden." Iemand die bij een ontwikkelaar werkt, noemt het plan goed bedacht: "Ik zie in mijn werk wel slechtere plannen." Stroef Voorzitter van de voetbalvereni ging, Martien Zijderhand, over de gesprekken met de gemeente: "Die gaan stroef. We zitten hier nu dertig jaar en dan hoop je dat je een goed overleg hebt. Vorig jaar is er nog een kunstgrasveld aangelegd, met hulp van de gemeente. We hebben nu 38.000 m2 en daar krijgen we er misschien 25.000 m2 voor terug. We willen graag houden wat we Moerkapelle- - Elk jaar bedankt Beth-San haar enthousiaste en trouwe vrijwilligers met een diner voor hun onmisbare inzet. Op 27 september was het weer zo ver en genoten ruim tachtig vrijwil ligers van vijf gangen. Vanwege het veertigjarig jubileum van Beth-San werden ook oude dia's vertoond. Tevens werden alle jubilarissen in het zonnetje gezet. Een bloemetje voor alle jubilarissen. Moerkapelle - Woord en Daad houdt zaterdag 6 oktober van 9.30 tot 14.00 uur een boekenbeurs voor de actie Afrika op je Gezondheid. Vierduizend boeken, waaronder romans, kinderboeken, gedichten bundels, natuur-, hobby- en kook boeken en nog veel meer staan in gebouw De Boeg op de hoek Akker- weg/Flerenweg uitgestald. Voor meer informatie: www.woordendaad.nl, 0172-215907 of 0172-475553. Zoetermeer/Moerkapelle - De Moer- kapelse rockband Tissum speelt za terdag 6 oktober vanaf 22.30 uur in café Min-1 in de Dorpsstraat in Zoetermeer. Op het repertoire van 'de blues/rock formatie staan zowel covers als eigen nummers. De toe gang is vrij. Tissum wordt (van links naar rechts) gevormd door Patrick van Schaik, Jan Willem Meijer, Roy Pragt, Daniël van Maanen en Nico Heesterman. hebben; we vragen niet meer, maar ook niet minder." Opvallend was, dat de meeste be woners niet met hun naam in de krant willen. Behalve het echtpaar Rademaker, afkomstig uit Zoeter meer, dat voor het uitzicht en de ruimte naar Moerkapelle is ver huisd. En als Zijderhand de pers te woord staat, wil de wethouder hem graag even spreken.... Zijderhand rondt het gesprek met de pers af met de woorden: "We staan echt niet tegenover elkaar." Moerkapelle - De jaarlijkse verkoping in de kerk van de Gereformeerde Gemeente, georganiseerd door de vrouwenvereniging, vindt plaats op vrijdag 5 oktober. Tussen 15.30 en 21.00 uur kan men een keuze maken uit een ruim aanbod aan boeken, cd's, bloemen en planten, koeken, cakes en taarten, ondergoed, baby-en kinderkleding, beenmode, speelgoed, groente en fruit, levensmiddelen, bak- en broodmixen, sieraden, kaarten, snoep, vis en kaas. Bij de kapper kan men terecht voor een knipbeurt en er zijn diverse con sumpties verkrijgbaar. De opbrengst is bestemd voor zending en evan gelisatie. Moerkapelle - Christiaan Noorland speelde in de derde ronde tegen eer ste teamspeler André Nieuwlaat. In het middenspel wist Noorland de partij naar een gewonnen stelling te manoeuvreren maar op de laatste zet voor de tijdnoodcontrole blun derde hij en verdampte het voor deel. Er volgde een spannend slot, waarin beiden voor de winst gingen. Noor land bleek de sterkste en hij pakte zijn derde winst. Een andere wed strijd aan de top van de ranglijst was de partij tussen Maarten Vroeginde- weij en Gerard van Ommeren. In de opening maakte Vroegindeweij een positionele fout, koren op de molen van Van Ommeren, die momenteel in grootse vorm is. Een pion die net één veld te ver naar voren staat, is regelmatig beslissend tegen een po sitionele schaker als Van Ommeren. Ook in deze partij, via een matdrei- ging wist hij stukwinst af te dwin gen, voldoende voor de winst. Overige uitslagen: Wouter Vroegin deweij - Jan Blok 0,5-0,5. Ron Droog - Jojanneke Weijermars 1-0. Ad Voerman - Freek Flofman 1-0. Flugo van Elteren - Martjan Luteijn 0,5-0,5, Marcel de Flaan - Arian de Bruijne 0,5-0,5 en Arno Luinenburg - Jan Noorland 1-0. Het tweede team speelt vrijdag 5 oktober in Dorpshuis Op Moer.de wedstrijd tegen Sliedrecht. Het eer ste team treedt zaterdagmiddag 6 oktober in Op Moer aan tegen het sterke Santpoort in de landelijke competitie.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 19