C0K# Steunstichting De Kleine Trompetter opgericht Hoe is het met... Verzamelbeurs Verrassingseieren Swanpop in Swanla 02012 Tentoonstelling 'Onze dorpen van boven' Geen btw-verhoging op rommelmarkt HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE 3 OKTOBER 2012 21 Ontdek de wereld in de bibliotheek Er werd gebridged Opbrengst collecte Nierstichting Swinging Sunday Music in La Baraque Show van een dag bij Zang en Kleur Zevenhuizen - De 58e editie van de kinderboekenweek vindt plaats van woensdag 3 tot en met zondag 14 oktober. Motto dit jaar is 'Hallo wereld!, over het ontmoeten van andere culturen in en door verhalen'. Op woensdag 10 oktober is het van 14.00 tot 16.00 uur feest in de plaatselijke vestiging van bi bliotheek de Groene Venen. Kin deren in de leeftijd van vier tot en met twaalf jaar kunnen deze middag een reis over de wereld komen maken: knutselen in Gha na, meedoen aan een Italiaanse quiz, speuren in België, in Egypte Dummie de Mummie ontmoeten, schminken in Marokko en wat drinken in het wereldcafé. De volgende dag wordt uit de in geleverde volle paspoorten een winnaar getrokken. De toegang is vrij. Zevenhuizen - In dorpshuis Swanla werd dinsdag 25 sep tember de vijfde zitting van de eerste ronde gebridged. In de A-lijn werd gewonnen door Mieke van der Linden en Phieke Swinkels met 58,33°/o, tweede werden Ruud Bantje en Patricia Niewold met 57,81% en Hans en Annette Bolsterlee werden derde met 54,69%. In de B-lijn won nen Marie Josée en Peter Smits met 62.15%, Yvonne Versteeg en Joke Wiebes werden tweede met 60,42% en Rik Berends en Geer tje Wiggers derde met 60,28%. In de C-lijn werden Aad Broere en Annie Everwijn met 60,07% eerste en Henk en Riet Heems kerk en John Clercq en Marion Kerklingh werden gedeeld twee de met 56,60%. Zevenhuizen/Oud Verlaat - Bij de onlangs gehouden collecte voor de Nierstichting is een bedrag van 2.213,31 euro opgebracht. De organisatie bedankt gevers en collectanten voor hun bijdrage. Zevenhuizen - De regeling is zo nieuw, datzelfsnotarisen Belasting dienst zich er even goed in moesten verdiepen. "Jullie lopen vooraan in de rijen", stelde notaris Van der Hammen vrijdag bij het passeren van de statuten van de Steunstich ting De Kleine Trompetter. Sinds 1 januari kunnen jubilerende verenigingen een steunstichting SBBI oprichten om gedurende één kalenderjaar geld in te zamelen voor een jubileum. Donateurs kun nen hun gift aan de Steunstichting aftrekken voor de inkomsten- en vennootschapsbelasting. Muziekvereniging De Kleine Trom petter bestaat dit jaar 115 jaar. De Steunstichting is speciaal opgericht voor het benefietconcert met Karin Bloemen op zaterdag 3 november. Alle overblijvende gelden zijn be stemd voor KiKa, stichting Kinderen Kankervrij. Oud Verlaat - De leerlingen van de zesde klas van 1962 van de christelijke school konden deze vraag eindelijk aan elkaar stellen. Zaterdag 22 septem ber hadden de leerlingen een reünie bij café Oud Verlaat. Weinigen her kenden elkaar maar de verhalen kwamen al gauw op gang. Zo werd de één beschreven als het meisje met de grote strik in haar haar en de ander met de heel strenge ouders. Velen hadden elkaar na 1962 nooit meer gezien. Zevenhuizen - In het gebouw van Postduivenvereniging de Stormvlie- gers, Nijverheidscentrum 50, vindt zaterdag 6 oktober van 10.00 tot 16.00 uur een beurs van 'kindersur prise' verrassingseieren plaats. Voor meer informatie: 0180- 521531. Voorzitter Frans Metselaar van De Kleine Trompetter en notaris Jaap van der Hammen bij het passeren van de statuten. Zevenhuizen - Partycentrum La Ba raque staat zondag 7 oktober van 15.30 tot 19.00 uur in het teken van 'Swinging Sunday Music'. Ray Martin met de Rockabilly Band De parture Level en Ruud de Vries ver zorgen de muziek. Het dansfeest is bestemd voor ie dereen van 35 jaar en ouder. Deur open 15.00 uur. Het partycentrum is gevestigd aan de Zuidplasweg 12-14. De toegang is vrij. Voor meer informatie: www.labaraque.nl. Zevenhuizen - Vogelvereniging 'Zang en Kleur' houdt zaterdag 6 oktober haar jaarlijkse eendags- show. Verschillende soorten vogels worden gekeurd door keurmeesters van de Nederlandse bond van vo gelliefhebbers. ledereen is welkom om te komen kijken van 14.00 tot 16.00 uur in het clubgebouw aan het Nijverheidscentrum 50. Zevenhuizen - Voor het festival Swanpop, op zaterdag 6 oktober in Dorpshuis Swanla, zijn in de voor verkoop nog kaarten beschikbaar. Op Swanpop spelen Keflar, Fooi- house, The Legacy, The Surfs, Café Latte en South Lake voor het goede doel, dit jaar Stichting KiKa. Kaarten a 5 euro zijn verkrijg baar bij Dorpshuis Swanla aan de Burgemeester Klinkhamerweg en bij Master's Tea Et Coffee aan de Dorpsstraat. Op de avond zelf zijn ook kaarten verkrijgbaar. Swanpop duurt van 20.30 tot 2.00 uur. W*HBlUfiUWRW IKKttSffOUtlUatttttffKMUi Zevenhuizen - Na het succes op het Oogstfeest, waarbij bijna alles is verkocht, heeft de rommelmarkt niet stil gezeten. De winkel aan de Wilgenlaan 2 is schoongemaakt en er zijn afgelopen week een aantal inboedels opgehaald. Alle afdelin gen staan goed gevuld met werke lijk van alles: van kleinmeubelen tot grammofoonplaten, van een rollator tot een biljarttafel of eenpersoons bed en een aantal schilderijen. Door de vrijwilIkigers is er deze week een kerstopstelling gemaakt. Voor ieder een geruststelling: de BTW wordt zaterdag 6 oktober tussen 9.00 en 12.00 uur niet verhoogd aan de Wilgenlaan. Zevenhuizen - Het Historisch Cen trum is dinsdag 9 oktober geopend van 19.00 tot 21.00 uur. De musea Ons Verleden en Ons Molenverle den zijn te vinden aan de Twee manspolder 15. Zaterdag 29 september werd een nieuwe tentoonstelling geopend 'Onze dorpen van boven' met (oude) luchtfoto's waarop onder andere groei en veranderingen zijn te volgen van de dorpskernen Moerkapelle, Zevenhuizen en Oud Verlaat. Bezitters van luchtfoto's, die het museum mag gebruiken, kunnen deze meenemen om in te laten scannen. Op de bovenverdieping zijn de molens van onder andere de Een- dragtspolder te aanschouwen en is de tentoonstelling over molens die tijdens de Tweede Wereldoorlog slachtoffer zijn geworden te zien. In de filmzaal wordt een film over de droogmaking van de lage pol ders vertoond. Voor meer informatie: www.stich- tingoudzevenhuizen-moerkapelle. nl of 06-53385372.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 21