3 Renovatie Groene Hartpark nadert voltooiing Spelen, knutselen en speuren bij scouting Paardenmarkt in Dorrestein Boekenmarkt Taizé-viering Vechtsportevenement 22 HART VAN HOLLAND NIEUWER KERK AAN DEN IJSSEL 3 OKTOBER 2012 Handwerken bij Breicafé Zuidpias Sociale media voor Dummies Klein antiek en curiosamarkt Introductie dansavond overvol Nieuwerkerk aan den IJssel- In 2009 heeft het college van Nieu werkerk opdracht gegeven voor het opknappen van het 35 jaar oude Groene Hartpark en was er overleg met de omwonenden. Vervolgens werd een globaal plan opgesteld tot herinrichting van het park. Dit plan vormde het uitgangspunt voor een ontwerp. Door Cees Visser De herinrichting van het park was ondere andere nodig vanwege ach terstallig onderhoud. Ook voelden bewoners zich niet veilig in het park. Het college wilde tevens de toekomstige beheerskosten beper ken. De renovatie was gepland in drie fasen, waarvan er inmiddels twee zijn voltooid. Het centrale gedeelte van het park (fase 1) en het gebied tussen het fietspad van de Eenden- daal tot aan de Ringvaartlaan (fase 2) zijn inmiddels gerenoveerd. Inloopavond Op dinsdag 25 september vond een inloopavond plaats in het Come- nius College. De aanwezigen kon den kennis nemen van de geplande werkzaamheden tijdens fase 3 van de renovatie in het gedeelte van het park gelegen tussen het Mar- Eén van de eilanden in het Groene Hartpark. Van dit eiland zal de onderbeplanting van de bomen worden verwij derd. Hiervoor in de plaats komen heesters. grietveld en de IJssellaan. Ook werd inzicht gegeven in de tot op heden gerealiseerde werkzaamheden. Eind oktober/begin november start men met de renovatie van de afrondende fase die zo'n drie maanden in beslag Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij de dijk achter het Ravendaal werd za terdag 29 september de open dag van scouting Nieuwerkerk gehou den. Er was van alles te beleven. Zo was er een familieschommel, een pionier-pyramide, waarin een Jen- gatoren kon worden gebouwd en een kampvuur met broodjes bakken en marshmellows. Verder werd er Naast het opzoeken van winkelna men moesten de kinderen een hand geven aan iemand in het winkel centrum en hem of haar vertellen waarom scouting zo leuk is. De kin deren die meededen kregen na af loop een insigne Communicatie. Deze kinderen gingen met een zelf geknoopte sleutelhanger naar huis. I zal nemen en waarvoor 120.000,- euro is uitgetrokken. Communicatiemedewerker Mari anne Uni van de gemeente toont zich een voldaan mens. "De bewo ners zijn erg tevreden over de re novatie van vooral fase 1. Er zijn ideale speelmogelijkheden voor de jeugd gecreëerd. Bij fase 2 is nogal wat beschoeiing weggehaald, wat bij sommige bewoners inkijk in de tuinen geeft. Ook zijn er minder bloemen dan de omwonenden ver wachtten. Het zijn aandachtspun ten waarnaar nog eens gekeken moet worden. Maar, en dat is erg belangrijk, er zijn geen klachten over hangjongeren." een speurtocht door winkelcentrum Reigerhof gehouden. Samenwerken op de familieschommel. Nieuwerkerk aan den IJssel - Sport school Brothers organiseert voor zaterdag 24 november om 18.00 Nieuwerkerk aan den IJssel - In win kelcentrum Reigerhof wordt zater dag 13 oktober van 9.30 tot 16.30 uur een boekenmarkt gehouden. Boekverkopers van diverse plui mage zijn aanwezig met een breed Nieuwerkerk aan den IJssel - Vanaf 6.00 uur in de morgen worden op zaterdag 6 oktober paarden en pony's aangevoerd op de 22e editie van de Paardenmarkt. Vanaf 10.00 uur kan het winkelend publiek te recht op de braderie waar diverse oude ambachten te zien zijn. Voor de kinderen is er een kinderboerde rij. Vanaf 11.00 uur worden er de monstraties djembé gegeven ën op het podium vinden gedurende de dag diverse optredens plaats, leder uur een vechtsportevenement in het eigen centrum aan de Maalderij 16. Op het programma staat onder aanbod aan genres. Omdat de na jaarsboekenmarkt in de kinderboe kenweek valt, is op veel kramen een apart hoekje te vinden met peuter-, kleuter-, kinder- en jeugdboeken. uur draait het rad van fortuin, kan men een kijkje nemen bij een au toshow en kunnen de kinderen zich verder onder meer nog vermaken op het springkussen, in de draaimolen, op de bungee trampoline of een ritje op een pony maken. Wie nog een kraam wil huren kan contact opnemen via 0182-525508 of info@dynamicpromotions.nl. meer een gevecht tussen wereld titel kickboksen trainster Roxana Gaal van team Brothers tegen Mar tina Mercinelli uit Italië. In de ring verschijnen verder Roland de Moor, Richard Merlis, Mark van Duijn, Ya- ssine Annati en Siegmond Salesia, allemaal boksers uit de gemeente. Zaal open om 17.00 uur. De toegang bedraagt 17,50 euro. Voor meer informatie en reserveren: www.sportcentrumbrothers.com. Nieuwerkerk aan den IJssel - In De Bron aan de Ringvaartlaan 16 vindt op zondag 7 oktober om 17.00 uur een Taizé-viering plaats. Een der gelijke viering heeft een meditatief karakter door zang, lezing gebed en stilte. De liederen zijn eenvoudig en worden door het gelegenheidskoor ingezet, waarbij iedereen wordt uitgenodigd mee te zingen. Door de herhaling krijgt dit zingen een me- Nieuwerkerk aan den IJssel - le dereen, van jong tot oud(er) is op maandag van 13.30 tot 16.30 uur welkom in het restaurant van De Meander aan de Boslaan 1 om te komen handwerken, haken, brei en, borduren of kaarten maken. Een uurtje blijven kan, een hele middag kan en mag ook. Breicafé doet mee met de lande lijke actie Mutsjes breien voor de Boodschappen Plus Bus voor het Nationaal Ouderenfonds. Voor meer informatie: breicafe- zuidplas.hyves.nl, 0180-317204 (na 10.00 uur) of 06-24116056. Nieuwerkerk aan den IJssel - 'Luister 's naar me' is het thema van de Week van de Opvoeding. Woensdag 3 oktober van 19.00 tot 20.30 uur leggen jongeren vanaf twaalf jaar aan hun ouders uit wat sociale media zijn, welke soorten er zijn en wat je er al lemaal mee kunt doen. Opgeven kan via debbie@jeugdwerkzuid- plas.nl of 06-41411521. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de gangen van winkelcentrum Reigerhof wordt zaterdag 10 november een klein antiek/cu- riosamarkt gehouden. Er mogen uitsluitend antieke voorwerpen, mooie dingen uit grootmoeders tijd en /of leuk curiosa worden verkocht. Particulieren die hun mooie, oude, waardevolle spul letjes willen verkopen bellen voor inlichtingen en kraamhuur: 0180-314818. Nieuwerkerk aan den IJssel - De introductieavond van de ANBO over stijldansen, gehouden op donderdag 27 september in de recreatiezaal van De Meander, bleek een schot in de roos. Meer dan vijftig mensen waren aan wezig. Na een kopje koffie liet het danspaar Ron en Ina zien hoe er gedanst kon worden en wer den de aanwezigen uitgenodigd mee te doen. Na wat aarzeling en twee dansen verder stond de vloer toch vol. Zeventien mensen schreven zich uiteindelijk in voor de komende serie van acht les sen. ditatief karakter. Verder zijn gebed en stilte belangrijke elementen in de viering. Muzikale medewerking wordt ver leend door de cantorij van De Bron en door diverse muzikanten. Het thema van deze viering is 'de wor tels van ons geloof, ledereen is wel kom.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 22