Rommelmarkt rond Bethelkerk Succesvol Korenfestival Afsluiting project Kunstgebouw Eerste plaatsen voor PCB Meester Lalleman Koffieochtend Vrouwen van Nu Aanmelden voor Jong-talent concert Orgelconcert met harp Workshop babygebaren Schoolkorfbaltoernooi 37 Moordrecht - In en rond de Bethelkerk aan de Kerklaan 2 is zaterdag 6 oktober tussen 10.00 en 15.00 uur van alles te koop. Van tweedehands boeken en meubels tot vis, kaas, oliebollen, bloemen, groente en fruit, cadeauartikelen, kleding en speelgoed. De opbrengst is bestemd voor de kerk en het landelijk jeugdwerk. Moordrecht - Tijdens de koffie ochtend van Vrouwen van Nu, op woensdag 10 oktober vanaf 10.00 uur, vertelt de heer Van Manen meer over het verlenen van eerste hulp bij ongelukken en geeft hij een demonstratie met een AED. De kof fieochtend vindt plaats in het Dui- venlokaal aan de Sportlaan (bij de voetbal). De toegang bedraagt 2,60 euro. Ook niet-leden zijn welkom. Moordrecht - Jong muzikaal talent kan zich tot zaterdag 20 oktober aanmelden voor het Jong-talent concert van Moordrecht Klassiek op zaterdag 3 november. Deelname staat open voor muzikanten tot en met twintig jaar, solist of ensem ble, uit Moordrecht en omgeving. Gebruik van cd's als begeleiding wordt niet gewaardeerd, er is een concertvleugel beschikbaar. Het concert wordt gehouden in het Harmoniegebouw aan de Sportlaan en begint om 19.30 uur, de toegang is vrij. Aanmelden:. informatie@ moordrechtklassiek.nl Moordrecht/Rotterdam - Vóór de zomervakantie namen Roller coasterklassen, klassen voor meer begaafde kinderen, deel aan het project De ontdekking van het Kunstgebouw. Er werd een docu mentaire gemaakt over kinderarbeid die in première ging in het filmhuis in Gouda. Scholen in zeventig Zuid-Hollandse gemeenten bewezen tijdens het pro ject De Ontdekking dat samenwer king met culturele partners loont. In de afgelopen vijfjaar ontwikkelden zij met lokale kunstenaars, kunst en erfgoedinstellingen talloze cul tuureducatieve projecten. Tijdens de slotbijeenkomst op woensdag 26 september deelden de deelnemers hun ervaringen. Voor deze afsluiting gingen Lotte uit groep 7A van basisschool de Achtbaan, juf Anika en juf Marjon naar Rotterdam. Gregor Bak van de NCRV leidde de middag en stelde vragen aan ondermeer Lotte en juf Marjon. Ook werd een gedeelte van de documentaire vertoond. Lotte wordt geïnterviewd door Gregor Bak. Tijdens de uitvoering van de Scratch, stonden er meer mensen op het po dium dan er in de zaal zaten. Groep 8 van PCB Meester Lalleman viert de overwinning Moordrecht - Acht koren presen teerden zich zaterdag 29 september op het Korenfestival van het Zuid- plas MuziekFestival. De sfeervolle locatie, de Dorpskerk, bood een mooie akoestiek voor de derde edi tie van dit festival. Moordrecht - De Stichting Orgel cultuur Zuidpias sluit haar con certserie in 2012 af met een uniek gecombineerd concert op zaterdag 13 oktober om 20.00 uur in de Ne derlands Hervormde Kerk. De musici zijn Ab Weegenaar uit Kampen op het orgel en Regina Ederveen uit Oldebroek met een grote pedaal- harp van het type Lyon en Healy. Het programma vermeldt werken voor het orgel en de harp solo en zij treden gedurende het concert ook regelmatig samen op. Het in Moordrecht repeterende popkoor Pokomotions was vanaf half één al druk doende de toon te zetten. De bezoekers en deelnemers die binnendruppelden werden on dergedompeld in pittige uitvoerin gen van bekende en minder bekende popsongs. Na Pokomotions traden achtereenvolgens de Zingerij, de Bethelzangertjes, Intermezzo, het Nieuwerkerks Vrouwenkoor, Euter pe, de Come Together zanggroep en Singend Goetje voor het voetlicht. Een bonte afwisseling van koren, van popkoor tot klassiek kamerkoor, van kinderkoor tot theaterkoor, van vrouwenkoor tot gemengd koor; in hoog tempo wisselden de verschil lende muziekstijlen en presentaties elkaar af. Tijdens twee Scratchrepetities kon het publiek ook zelf aan de slag. Dit jaar was gekozen voor het 'Ave Verum corpus' van W.A. Mozart en Eén van de jongste deelneemsters aan het festival kroop door een met muzieknoten versierde hoepel. Moordrecht - Herkenbaar: 'uw baby ligt in bed en begint ineens te hui len. U gaat ernaar toe en vraagt u af wat er aan de hand kan zijn. Hoe fijn zou het zijn als u uw kindje op dat moment zou kunnen vertel len wat het nodig heeft. Er is een manier, namelijk door middel van babygebaren; het ondersteunen van de gesproken taal met gebaren, een manier om te communiceren met uw baby, peuter of kleuter. In de plaatselijke vestiging van bi bliotheek de Groene Venen vindt onder leiding van Karen van den Elzen op woensdag 24 oktober van 9.30 tot 11.00 uur een workshop Babygebaren plaats. De workshop is bedoeld voor ouders en/of op voeders; baby's en peuters mogen meekomen. De kosten bedragen 3,50 euro voor leden en 5 euro voor niet-leden. Aanmelden aan de balie, via 0182- 373014 of www.bibliotheekdegroe- nevenen. 'Locus iste' van A. Bruckner. Met aan het einde van de middag een uitvoering van de ingestudeerde muziek. Op dat moment stonden zo'n honderd uitvoerenden op het podium. Het grote koor werd bege leid door een ensemble van instru mentalisten uit Zuidpias. Moordrecht - Korfbalvereniging IJsselvogels organiseert jaarlijks een schoolkorfbaltoernooi. PCB Meester Lalleman deed hier met veertien teams aan mee. De teams speel den voor het eerst in het rode shirt met het schoollogo van de nieuwe school. De groepen 6 en 8 wisten in hun poule de eerste plaats te ver overen. Beide teams vertegenwoor digen Moordrecht volgend jaar op het Zuid-Hollands Kampioenschap.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 37