IJsselvogels geeft knallend startschot voor jubileumjaar Nieuwerkerk thuis onderuit Moerkapelle zakt naar middenmoot Team Brothers behaalt topprestatie Apathisch Nieuwerkerk verliest 38HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 3 OKTOBER 2012 Korfbal Voetbal Boksen Voetbal Moordrecht - Korfbalvereniging IJsselvogels bestaat op I oktober 2013 vijf tig jaar en daarom werd er maandagavond, de dag dat IJsselvogels 49 jaar werd, het startschot gegeven vooreen jubileumjaar. Burgemeester Gert-Jan Kats gaf dat startschot en het komende jaar staat iedereen die IJsselvogels een warm hart toedraagt veel mooie activiteiten te wachten. Door Job van der Plicht De avond in de kantine van IJs selvogels werd goed bezocht. Veel (oud)-leden hadden de weg naar het clubhuis gevonden en al snel bleek waarom IJsselvogels dit jaar tot leukste vereniging van Zuidpias is verkozen. Alle aanwezigen maak ten een praatje met elkaar en ieder een liet blijken klaar te zijn voor een groot feest. Volgens voorzitter Henk Jan Bos gaat het vooral om de betekenis achter de titel 'leukste vereniging van Zuidpias.' "De titel zegt meer over de betrokkenheid binnen IJs selvogels. Leden en personen die IJsselvogels een warm hart toedra gen gaat het aan het hart wat er in en om de vereniging gebeurt." Bijzonder Burgemeester Kats gaf na een korte speech het startsein voor de be kendmaking van de activiteiten die dit jaar plaats gaan vinden. "Het is bijzonder om hier te zijn, want zo vaak gebeurt het niet dat ik bij een vereniging ben die 49 jaar bestaat", aldus Kats. Na zijn startsein, door middel van een druk op de knop, werd er tien seconden afgeteld, waarna er een knallende show losbarstte. On der begeleiding van opzwepende muziek werden foto's getoond. Daarvoor waren er al verschillende confetti-shooters in de kantine af gegaan, die ervoor zorgden dat er rood-witte linten 'uit het plafond' kwamen. Activiteiten Na dit korte, maar krachtige start schot werd bekend gemaakt welke activiteiten er komend jaar bij IJs selvogels plaats gaan vinden. Er is onder andere een magazine uitge bracht wat drie keer zal verschijnen en waarin het over het verleden en heden van de korfbalclub zal gaan. Er zal een oliebollenactie plaats gaan vinden en ook zal er een jeugd kamp en een sponsorloop voor een goed doel gehouden worden. Dit is slechts een greep uit de vele activi- Burgemeester Kats ontvangt uit handen van IJsselvogelsvoorzitter Bos het magazine. teiten die georganiseerd worden. Nieuw veld Medio april van volgend jaar zal er afscheid worden genomen van het oude kunstgrasveld. De gemeente heeft al toegezegd dat er een nieuw veld aangelegd zal worden. Daar mee probeert de gemeente ook in deze moeilijke tijden de sportclubs te helpen. "Afspraak is bij ons af spraak; wat we beloven, daar pro beren we ons aan te houden", legde burgemeester Kats uit. Na afloop van de presentatie van de plannen voor dit jubileumjaar kon den alle aanwezigen toasten op een goed verloop van het jaar. Met een schuin oog wordt er door IJsselvo gels al gekeken naar de feestweek van 2013, waarin van 1 tot en met 5 oktober het vijftigjarig bestaan van de club op grootse wijze gevierd zal worden. Nieuwerkerk aan den IJssel - Nieu- werkerk/Feenstra Et ProfiLease ver loor zaterdag 29 september voor de tweede keer op rij een thuiswed strijd. Vijf seconden voor tijd kwam Al batros vanaf de stip op 16-17 en pakte twee punten. De ploeg van Van Klooster en Verbeek had geen antwoord op een ontketende Ot Huijser, die met acht treffers op dreef was. Na een 7-8 achterstand bij rust herstelde Nieuwerkerk in de tweede helft. Zo werd een 12- 10 voorsprong gepakt. De laatste acht minuten kwam Nieuwerkerk niet meer tot scoren en bleek de 16e treffer van Christian Dekkers de laatste. In de 30e minuut zorgde Chantal Cornfield voor de 16-16 en in de allerlaatste minuut verdiende de sterk spelende Monique van de Net een strafworp, die werd benut door Rene Havelaar. Na vijf speel rondes op het veld staat Nieuwer kerk op een gedeelde laatste plek. Deze rode lantaarn wordt gedeeld met SDO en Sparta, de tegenstan ders van de komende twee weken. Moerkapelle - Moerkapelle begon zaterdag 29 september veelbelovend aan de wedstrijd tegen Zestienho ven. Binnen de minuut kreeg Jurn Hoogma kans om de score te ope nen, recht voor doel belandde zijn schot in de handen van de keeper. Moerkapelle had verreweg het meeste balbezit, drong goed aan en had het beste van het spel, Zestien hoven had het lastig en kwam zel den bij het doel van de tegenstan der. Een uitval vlak voor rust was voldoende voor Zestienhoven om de score te openen. In een scrimmage binnen het straf schopgebied wist de aanvoerder de bal van dichtbij in de kruising te schieten. De tweede helft was een kopie van de eerste helft. Zestien hoven trok zich terug op de eigen helft en verdedigde de voorsprong. Moerkapelle bleef proberen maar met een uitval rond de 80e minuut wist Zestienhoven de voorsprong te vergroten. Vlak voor het eindsignaal maakte de hardwerkende en oplettende Har- men Verweij er voor Moerkapelle nog 1-2 van. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een apathisch en ongeïnspireerd Nieu werkerk verloor zondag 30 septem ber van Neptunus/Schiebroek met O-I. Neptunus/Schiebroek toog meteen ten aanval en al na twee minuten ontstonden de eerste kansen voor de Schiebroekers. Bij Neptunus was veel beweging en de Nieuwerkerkse defensie had daar veel moeite mee. Net als vorige week hield doelman Sander Hoffmann de ploeg op de been. In de 41e minuut leek Nieu werkerk ingedut. Een snel genomen vrije trap en een goede steekpass zorgden ervoor dat Eelco Tigchelaar en Raymond Roos een sprintduel moesten aangaan. Laatstgenoemde werd eruit gelopen en Tigchelaar omspeelde doelman Hoffmann en tikte de 0-1 binnen. In de 44e mi nuut kreeg Remco Langerveld bui ten beeld van de scheidsrechter een elleboogstoot tegen zijn hoofd. Hij moest voor hechtingen naar het ziekenhuis. De tweede helft kon snel worden afgedaan. Nieuwerkerk kon niet meer en Neptunus Schiebroek was tevreden met de voorsprong. Na de wedstrijd was trainer Peter den Ot ter witheet over de instelling van zijn ploeg. Hij miste beleving en inspiratie. Zondag wacht de uit wedstrijd tegen UVS in Leiden, een ploeg waar vorige jaar de omme keer ontstond. Nieuwerkerk aan den IJssel - Team Brothers kwam zaterdag 29 septem ber met negen leden in de leeftijd van zeven tot vijftien jaar uit op een toernooi in Duitsland. Zes van de negen gingen met een overwinning naar huis; één behaalde een gelijk spel en twee verloren hun partij.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 38