Leonidas te sterk voor IJssel Unity'99 pakt prijzen op Sittard Cup Verdienstelijke overwinning NieMo RVC rekent af met zwak Moordrecht Opvallende resultaten Makkelijke winst Groeneweg Opnieuw winst voor IJsselvogels Leven als een profvoetballer Dames NieMo in mineur Zaalvoetbalspektakel in herfstvakantie HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 3 OKTOBER 2012 39 Hockey Karate Waterpolo Voetbal Jeu de boules Voetbal Korfbal Waterpolo Nieuwerkerk aan den IJssel - De IJssel dames speelden zondag 30 september de uitwedstrijd tegen Leonidas, dat erg sterk en heel snel combinatie hockey speelde. De IJssel bood redelijk weerstand maar kond niet voorkomen dat Le onidas uit een strafcorner de 1-0 binnen schoot en de voorsprong uitbouwde naar een 2-0. Daarna ging het iets meer lopen en werd het doel van Leonidas door straf- corners en kansen onder druk gezet. Doelpunten bleven uit, het grootste gedeelte van de eerste helft werd voornamelijk op het middenveld uitgevochten. In de tweede helft golfde het veldspel heen en weer met kansen en strafcorners voor beide ploegen. De wedstrijd werd steeds fysieker, beide teams gaven elkaar geen millimeter ruimte en dit resulteerde in de nodige beuk- partijen. Vlak voor tijd gooide Leo nidas de wedstrijd op slot door uit een strafcorner de 3-0 binnen te schieten. Heren 1 werd met 8-2 ingemaakt door Warande. De ploeg staat met nul punten uit vier wedstrijden op de laatste plaats in de ranglijst. Nieuwerkerk aan den IJssel/Moor- drecht - De waterpoloërs van LVSG NieMo-Van Vliet hebben voor het eerst dit seizoen hun wedstrijd ge wonnen. In zwembad Het Polderbad liep de Nieuwerkerkse/Moordrechtse for matie in de tweede helft uit met een ruime marge: 13-5. Na een moei zame eerste periode begon er een nek-aan-nekrace. De jonge Kemp visspelers kwamen op gelijke voet bij een stand van 4-4 in de tweede periode. Vlak voor de helftwissel zette Robert den Arend een omslag in gang. De goals van Harold Fischer en Joost den Adel verdubbelde de marge (8-4) en dat gaf de heren het nodige vertrouwen. De NieMomannen haalden defi nitief de angel uit de aanval van Kempvis door de midvoorpositie dubbel te verdedigen. De laatste minuten moest NieMo met een man minder spelen doordat twee andere spelers ook drie p'tjes achter hun naam hadden. Maar de winst was al beklonken en werd in de laat ste periode alleen maar uitgebreid. Eindstand 13-5. Moordrecht - Moordrecht speelde zondag 30 september in Reeuwijk tegen RVC'33. De wedstrijd begon gelijk opgaand. Beide ploegen lieten af en toe goed veldspel zien, maar dit leidde tot weinig kansen. Naar mate de eerste helft vorderde ging RVC wat meer naar voren spelen en kreeg het kansen. Een hoge voorzet werd door de Moordrechtse keeper verkeerd ingeschat en belandde via een aantal spelers achter de doel lijn. RVC kon het tempo hoog hou den en hierdoor viel al snel de 2-0, amper uitgejuicht lag ook de 3-0 al in de netten. Het spelbeeld veranderde na rust toen Moordrecht wat opportunis- tischer ging spelen. Verdedigers en middenvelders werden naar voren gestuurd. De Reeuwijkse verdedi ging moest terug, maar dit zorgde ook voor meer ruimte achter de Moordrechtse verdediging. De 4-0 en 4-1 waren hiervan het gevolg. Daarna werd het niet meer span nend in Reeuwijk. Nieuwerkerk aan den IJssel - Op het terrein van Jeu de Boulesclub Nieu werkerk werd zaterdag 29 septem ber het Herfsttoernooi gespeeld. Achttien teams speelden twee voorronde wedstrijden voor een plek in de A- of de B-poule. Uit de voorronden kwamen al behoorlijke verrassingen. Teams waarvan men verwachtte dat ze in de A-poule zouden komen kwamen in de B- poule en andersom. Opmerkelijk is dat geen van de teams in de A-pou- De Unity'99 deelnemers aan het ochtendprogramma wisten allemaal een podiumplek te bemachtigen. Zevenhuizen - Met een, zeker niet geflatteerde, 5-1 overwinning op streekgenoot Bodegraven heeft Groeneweg zich na koploper Gou da op de tweede plaats genesteld. Bij de rust leidde Groeneweg door doelpunten van Erwin Hof, twee maal, en van de herstelde Maurice Eckhardt met 3-0. Direct na de rust zorgde een te korte terugspeelbal er voor dat Bodegraver Nicky Overes de hoop voor de bezoekers op een beter resultaat nog even levendig hield. Opnieuw Eckhardt en Sam Boudewijn zorgden echter voor een makkelijke overwinning zonder dat Bodegraven in de resterende tijd nog een kans kreeg. Moordrecht - IJsselvogels won zondag 30 september de thuiswedstrijd te gen Meervogels met 19-15. Nieuwerkerk aan den IJssel - De vrouwen van WSG NieMo-Van Vliet zijn nog steeds puntloos in de com petitie. Dit weekend hadden ze een goede kans op winstpunten, maar die werden door Alkemade mee naar huis genomen (2-7). "Het seizoen gaat pas echt beginnen tegen Alkemade" zei Sander Boer na de wedstrijd van vorige week. De trainer/coach kijkt nu ontevreden terug: "We zijn geen moment in de wedstrijd gekomen, niemand zat er goed in. En als we dan ook alles op de paal of lat schieten, dan kunnen we niet anders concluderen dan dat we zeer matig hebben gespeeld." Ie kans zag alle partijen te winnen. De derde plek voor Sjaan Houweling met Dick Verkuil was voor Houwe ling de eerste podiumplaats. Maar ook de tweede plaats van Frans van Veen met Jan van Reeuwijk was een verrassing te noemen. De A-poule werd gewonnen door Leen van de Hoek en Monique Jarings. Poule B werd gewonnen door Peter Troost en Bas Oosterom, gevolgd door Aad Kok en John de Vries en Gerard Bel termans en Jan Verdoold. Zevenhuizen - Kinderen die in de herfstvakantie 'de voetbaldagen van hun leven' willen beleven kunnen zich aanmelden voor de voetbalda gen van De Complete Techniek. Op maandag 15 en dinsdag 16 ok tober kunnen kinderen in de leeftijd van zes tot veertien jaar van alle verenigingen uit de regio deelne men aan 'de leukste voetbaldagen van Nederland', die plaatsvinden op de velden van w Groeneweg; twee dagen van 9.00 tot 16.00 uur trai-r nen, spelen en leven als een prof, waarbij alle facetten van het voet balspel aan de orde komen. Voor meer informatie en aanmelden: www.decompletetechniek.nl. Zuidpias - In de herfstvakantie or ganiseert het sportbuurtwerk van Stichting Jeugdwerk Zuiplas ver spreid over drie dagen een zaalvoet- balspektakel. In sporthal Swanla in Zevenhuizen spelen teams tot veertien jaar dinsdag 16 oktober in de ochtend, 's Midddags zijn de 14+ teams aan de beurt. In Sport hal Zuidpias in Moordrecht wordt gespeeld op vrijdag 19 oktober, teams tot veertien jaar in de och tend, 14+ teams in de middag. In de Parkzoomhal in Nieuwerkerk spelen teams tot veertien jaar in de och tend, de meidenteams tussen de middag en de teams vanaf veertien jaar 's middags. Teams van vijf of zes personen kun nen zich aanmelden met het in schrijfformulier op jeugdwerkzuid- plas.nl, deelname kost 5 euro per team. ilSHOi SlWl SM Sittard/Nesselande - Tijdens de Sittard Cup wisten de karateka's van Unity'99 tijdens het afgelopen weekend twaalf podiumplaatsen te bemachtigen. Tijdens het ochtendprogramma was er goud voor River Luns, Melissa van Oudenaarden en Tanya Izelaar en zilver was er voor Cristin Willems, Savannah van den Oest, Jesse van den Oest en Alyssa van Wijgerden. In de middag werden nog vijf me dailles behaald: zilver door Zoë Jutte en Giovanni van Ravesteijn en brons door Bryan Lusse, Lizzy Klap- pe en Eli Muis. Coach Virgil Fisser en rechterhand Oneill Zuiverloon keerden met het team tevreden huiswaarts. Voor meer informatie: www.unity99.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 39