Björn de Ruiter officieel kinderburgemeester Bedrijven de dupe door De Kleine Vink Wielrenner valt van dijk Gemeenteraad eert Evert Knoester de I~iaij van der Wen de advocaten PVC laminaat vloeren HART VAN HOLLAND I ZUIDPLAS I 3 OKTOBER 2012 Ondernemers dreigen met juridische stappen tegen gemeente Thema-avond over kanker Dierencentrale Thuis in de regio. www.enkast.nl 0180-634866 Zuidpias - Björn de Ruiter mag zichzelf nu officieel kinderburgemeester noemen. Uit handen van zijn voorganger, Charlotte Knop, nam hij tijdens de raadsvergadering op 25 september de officiële ambtsketting in ontvangst. Door Erwin van 't Hof Het komende jaar gaat Björn, leerling van basisschool Prins Willem Alexan- Naast burgemeester Kats zijn jonge 'ambtgenoot' Björn de Ruiter, voor het eerst met ambtsketting. der, zich samen met de kinderge meenteraad inzetten voor een spor tief en veilig Zuidpias. "Daarnaast zou ik ook wat meer tafeltennis tafels in de buurt willen zien, daar zijn er nu in mijn ogen te weinig van en ik ben gek op tafeltennis," aldus de jonge burgervader. "Ook wordt er op sommige plaatsen veel te hard gereden, ik ben dan ook een voorstander van meer drempels en flitspalen." De kinderburgemeester van vorig jaar hield nog een laatste speech in de raadszaal. "Ik vond het ontzet tend leuk om dit jaar kinderburge meester te zijn," zegt Charlotte. "Het was heel leerzaam en ik wens Björn ontzettend veel succes het komende jaar." Burgemeester Gert-Jan Kats had lovende woorden voor de ver trekkende kinderburgemeester. "Het was altijd heel gezellig om met haar' op stap te gaan, bijvoorbeeld naar de intocht van Sinterklaas. Er werd steeds aan mij gevraagd waarom ik mijn dochter altijd overal mee naartoe neem", zei hij lachend." De burgemeester stak ook Björn een Nieuwerkerk aan den IJssel - De plannen voor sportpark De Kleine Vink zijn door financiële tekorten flink gewijzigd. Alleen de facilitei ten voor de nu al aanwezige korf balvereniging worden uitgebreid. Dat is besloten tijdens de raadsver gadering op 25 september. Het be sluit lijkt ten koste te gaan van twee bedrijven die aan het te ontwikkelen gebied grenzen. De garage en de au- tospuiterij dreigen nu met juridische stappen tegen de gemeente. Door Erwin van 't Hof Zeventien jaar geleden kregen de ondernemers te horen dat ze mis schien plaats moesten maken voor een groot nieuw sportpark. In het oorspronkelijke ontwikkelplan van de Kleine Vink zouden de twee be drijven door de gemeente worden uitgekocht om plaats te maken voor nieuwe sportvoorzieningen. Daan de Haas (WD) reageerde met groot onbegrip op deze gang van zaken. "Het gaat hier om eerlijke onderne mers die nu al jarenlang in onzeker heid zitten over hun toekomst. Ze worden begrensd in hun uitbrei dingsmogelijkheden omdat ze niet zeker weten of ze morgen nog op dezelfde plek mogen staan." De li beralen pleitten daarom samen met de fractie van Trots op Nederland (TON) voor een duurder scenario waarin beide bedrijven behouden kunnen blijven. Wethouder Jan Verbeek reageerde fel op dit voorstel: "Het scenario dat de WD voorstelt is 1,8 miljoen euro duurder. Daar moet natuurlijk een dekking voor zijn, ik kan dat bedrag niet zomaar te voorschijn halen." De wethouder heeft aangegeven om zo snel mogelijk weer met de twee ondernemers rond de tafel te gaan zitten om tot een oplossing voor het probleem te komen. "Er is altijd goed overleg geweest tussen de gemeente en de ondernemers. Ik vind het spijtig dat zij zo lang in onzekerheid zitten, daar moet snel iets aan gebeuren." Ferry van Wij nen (TON) denkt dat de onderne mers wel genoeg koffie hebben ge dronken met de wethouder. "Het is nu geen tijd meer om koffie te gaan drinken, het is tijd om een keer echt iets te betekenen voor de inwoners en ondernemers van Zuidpias." hart onder de riem. "Ik heb er alle vertrouwen in dat hij het geweldig gaat doen het komende jaar." Door middel van de kinderge meenteraad hoopt de gemeente basisscholen meer te betrekken bij de gemeentepolitiek. Dit gebeurt onder begeleiding van wethouder Jan Verbeek. "Ik ben zelf jarenlang werkzaam geweest in het onderwijs, het is voor mij ontzettend leuk om nu toch elk jaar weer een klasje te hebben", vertelt Verbeek. "De afge lopen jaren zijn er goede ideeën uit de kindergemeenteraad gekomen, en ik denk dat er dit jaar weer iets moois wordt bedacht. De jeugd is de toekomst, en die moeten we zoveel mogelijk stimuleren." Een merendeel van de partijen vond echter dat het maatschappelijk be lang voor het persoonlijk belang gaat. Gert Will (CDA): "Natuurlijk vinden wij het vervelend voor de ondernemers. Door de slechte eco nomische tijd zijn alle plannen in de war geschopt. Niet alleen de onder nemers, maar ook veel sportvereni gingen in de omgeving zijn teleur gesteld dat er nu de komende jaren geen nieuwe voorzieningen worden gebouwd." De ondernemers reageerden teleur gesteld op het besluit en hebben aangegeven er alles aan te gaan doen om de aanleg van de nieuwe korfbalvelden tegen te gaan. Moerkapelle - De afdeling Zuidpias van de NPV geeft op maandag 29 oktober een ver volg aan het jaarthema 'kan ker'. De diagnose en behandeling van kanker vormen veelal een ingrijpende gebeurtenis in het leven van mensen. Het leven komt in het teken te staan van de ziekte en de behandeling. Deze derde en laatste thema avond wordt ingevuld door mw. M. Jansen en mw. D. Fre- ricks, beiden als oncologiever- pleegkundigen verbonden aan Zorgbrug in Gouda. De avond wordt gehouden in dorpshuis Op Moer aan de Raadhuisstraat 40 en begint om 20.00 uur. Voor meer informatie: www.npvzorg.nl/zuidplas. Vermist Kater, noorse boskat x, cypers, lichte bef en sokken, halflang- harig, pluimstaart, Goudmos Nieuwerkerk aan den IJssel. Gevonden Maltezer x, wit, bruine oren, paars tuig om, Zevenhuizen. Kat, zwart, witte buik, bef en poten, N 219 Nieuwerkerk aan den IJssel. Voor meer informatie: 0186-601199 of www.dierencentrale.nl V Nieuwerkerk aan den IJssel - Een fietstocht liep zondag 30 september voor een wielrenner vervelend af. Hij raakte van de Groenendijk, viel twee meter naar beneden en be landde op een stuk gras langs de dijk. De toegesnelde hulpdiensten hebben de nek van het slachtoffer (foto: Michael de Man) gestabiliseerd en hem op een wer velplank gelegd. Daarna werd hij met spoed naar het Erasmus MC gebracht. Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 «10x010-2204499 Zuidpias - De burgemeester, wet houders en gemeenteraad hielden voor de raadsvergadering op 25 vanwege zijn rol in het publieke de bat, en de warme gevoelens die hij koesterde voor de politiek in onze september een minuut stilte ter gemeente", aldus de burgemeester. nagedachtenis aan voormalig SP lijsttrekker Evert Knoester die op 9 augustus overleed. In november 2009 trad Knoester aan als gemeenteraadslid. Na vijf maan den liet hij zich vanwege gezond heidproblemen vervangen, waarna André Muller vanaf september 2010 zijn raadszetel innam. Burgemees ter Gert-Jan Kats noemde Knoester een uitgesproken en fanatiek politi cus met een hart waarin het belang van de samenleving een belangrijke plek innam. "Hij zal gemist worden Evert Knoester is 59 jaar geworden.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 3