Op zoek naar vrijwilligerswerk? Vrijgekomen huurwoningen in Moordrecht RAADSINFORMATIE Kijk op www.zuidplas.vrijwilligersgids.nl 6 HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS\ 3 OKTOBER 2012 Het digitale vrijwilligersloket van de gemeente biedt niet alleen informatie voor vrijwilligersorganisaties, óók inwoners die op zoek zijn naar vrijwilligerswerk kunnen hier terecht. In de vacaturebank is een uitgebreid aanbod van diverse vrijwilligerswerkzaamheden. Openstaande vacatures De volgende organisaties zoeken per direct voor meerdere vacatures vrijwilligers: Algemene Bond voor Ouderen Wereldwinkel Scouting Moordrecht De Zevenster Zevenhuizen Beth San Moerkapelle Nederlandse Patiëntenvereniging Rode Kruis Peuterspeelgroep Klavertje Vier Gymnastiekvereniging Tarzan Moerkapelle Zonnebloem Zev.enhuizen-Moerkapelle Kijk voor meer informatie op www.zuidplas.vrijwilligersgids.nl. Reageren heeft alleen zin als u aan alle voorwaarden voldoet Regelmatig krijgt de gemeente aanvragen binnen met onvolledig ingevulde formulieren, jaaropgave of IB60 formulieren uit een verkeerd jaar of inschrijvingen die niet voldoen aan de voorwaarden. Deze aanvragen kunnen we niet in behandeling nemen. Lees daarom zorgvuldig de voorwaarden door bij de woningen en onderaan dit artikel. Prinses Margrietstraat 35 4-kamer eengezinswoning Beschikbaar per: 1 oktober 2012 Bruto huur: 504,10 Voorwaarden: Minimaal 2 personen Maximaal bruto verzameljaarinkomen 44.047,-- Doorstromers vanuit een huurwoning genieten voorrang Ingezetene van Molukse afkomst genieten voorrang Wethouder Rietveldhof 5 3-kameretagewoning (Galerijflat zonder lift, begane grond] Beschikbaar per: 24 oktober 2012 Bruto huur: 449,21 Voorwaarden: Maximaal 2 personen Maximaal bruto verzameljaarinkomen 34.085,- Doorstromers vanuit een huurwoning genieten voorrang Heeft u belangstelling en voldoet u aan de voorwaarden? Vraagt u dan naar een inschrijfformulier voor de huurwoning of woonwagenstandplaats bij het gemeentehuis [per woning één formulier) telefoonnummer (0180) 33 03 00 download het van de gemeentelijke website. Uw inschrijving moet 8 oktober 2012 vóór 12.00 uur bij de gemeente binnen zijn. Alleen volledig ingevulde formulieren kunnen worden behandeld. Voeg daarbij het IB-60 formulier 2011 en een jaaropgaaf over 2011 (bij iedere inschrijving). Als er geen goede inkomstengegevens zijn bijgevoegd, kunnen wij uw aanvraag niet in behandeling nemen. Het inschrijfformulier kunt u samen met de gevraagde gegevens in de brievenbus doen van het gemeentehuis in Nieuwerkerk aan den IJssel, t.a.v. de afdeling VROM/Huisvestingszaken, Raadhuisplein 1 of opsturen naar de Gemeente Zuidpias, t.a.v. de afdeling VROM/Huisvestingszaken, Postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk aan den IJssel. Besluitenlijst van de raadsvergadering van 25 september 2012 Hieronder treft u een overzicht aan van de besluitvorming in de gemeenteraad van Zuidpias. U kunt de voorstellen en raadsbesluiten eveneens terugvinden op de gemeentelijke website www.zuidplas.nl. 1. Rv Benoeming kinderburgemeester Björn de Ruiter De raad heeft met het voorstel ingestemd. 2. Onderzoek geloofsbrief en toelating van raadslid van de gemeenteraad van Zuidpias De raad heeft met het voorstel ingestemd. 3. Rv Onderzoek geloofsbrief en benoeming van lid en (plv) lid D66 in raadscommissie BFB De raad heeft met het voorstel ingestemd. 4. Rv Benoeming lid AB ODMH De raad heeft met het voorstel ingestemd. 5. Rv Wijz WWB als gevolg van het afschaffen van de huishoudensinkomenstoets De raad heeft met het voorstel ingestemd. 6. Rv Wijziging legesverordening 2012 De raad heeft met het voorstel ingestemd. 7. Rv Opheffen spoorwegovergang Tweede Tochtweg De raad heeft met het voorstel ingestemd. 8. Rv Vaststelling bestemmingsplan Leefgoed De Olifant De raad heeft met het voorstel ingestemd. 9. Rv Verklaring van geen bedenkingen McDonaldsmast Moordrecht De raad heeft met het voorstel ingestemd. 10. Rv Afvalstoffenverordening De raad heeft met het voorstel ingestemd. 11. Rv Beslisdocument Vernieuwend vergaderen De raad heeft met inachtneming van een aantal aangenomen amendementen met dit voorstel ingestemd. (Voor de amendementen: zie www.zuidplas.nl gemeenteraad.) 12. Rv Uitgangspunten voor het re-integratiebeleid De raad heeft met inachtneming van een aantal aangenomen amendementen met dit voorstel ingestemd. (Voor de amendementen: zie www.zuidplas.nl gemeenteraad.) 13. Rv Fasering Kleine Vink De raad heeft met het voorstel ingestemd. 14. Rv Vaststellen tweede wijziging Verordening op de ambtelijke bijstand en de fractieondersteuning 2010 De raad heeft bij amendement besloten de geldelijke fractieondersteuning af te schaffen. De verordening wordt hierop aangepast. Indien de raad op een individueel verzoek heeft beslist, wordt de verzoeker op korte termijn van de beslissing met de motivering op de hoogte gesteld. Voor de mogelijkheden van bezwaar en beroep tegen besluiten van de raad wordt u verzocht te letten op het volgende: - Let op de afzonderlijke bekendmakingpublicaties of het persoonlijke bericht (individuele gevallen); in beide gevallen worden de beroepsmogelijkheden aangegeven; - Informeer bij vragen bij de behandelende afdeling; - Tegen een aantal door de raad behandelde onderwerpen is (nog) geen bezwaar mogelijk. Als u meer wilt weten over bovengenoemde besluiten kunt u contact opnemen met de behandelende afdeling of de griffier, P. van Vugt (tel. nr. 0180-330311). Openbare commissievergaderingen Alle vergaderingen vinden plaats de raadzaal van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, Nieuwerkerk aan den IJssel. De vergaderingen beginnen om 20.00 uur. Naast de gebruikelijke procedurele agendapunten volgen hieronder per raadscommissie de onderwerpen die op de agenda staan. Vergadering: Raadscommissie Maatschappelijke Ontwikkeling (MO) Datum: maandag 8 oktober 2012 Vergaderpunten 1. Rv Aanvullende informatie bij het besluit heroverweging brede school Moerkapelle Uw raad vroeg in de vergadering van 26 juni 2012 om aanvullende informatie, zodat de keuze voor scenario 2 beter vergeleken kan worden met de mogelijkheden van scenario 5. Het bijgevoegde rapport concludeert dat op lange termijn scenario 5 kostbaarder is dan scenario 2. 2. Rv Uitwerkingen bij Brede School Moordrecht Bij de besluitvorming op 29 mei 2012 vroeg uw raad om een nadere uitwerking, vooral in financiële zin. Daarbij moet de reserve Scholenbouw Vijfakkers-Noord van D 300.000 als dekking benoemd worden. Ook moet de haalbaarheid binnen het bestaande en vergunde bouwplan blijken. Vergadering: Raadscommissie Ruimte Datum: dinsdag 9 oktober 2012 Vergaderpunten 1. Rv Vaststellen bestemmingsplan Tweemanspolder en polder de Wilde Veenen Het ontwerpbestemmingsplan Tweemanspolder en polder de Wilde Veenen heeft van 5 juli 2012 tot en met 15 augustus 2012 voor een ieder ter inzage gelegen. Gedurende deze periode zijn er 22 zienswijzen binnengekomen. Deze zijn beantwoord in de Nota van zienswijzen en wijzigingen bestemmingsplan Tweemanspolder en polder de Wilde Veenen. Het bestemmingsplan kan thans ter gewijzigde vaststelling aan de raad worden aangeboden, waarbij het niet nodig is een exploitatieplan vast te stellen. 2. Rv Vaststellen bestemmingsplan Oude Dorp Nieuwerkerk aan den IJssel Het ontwerpbestemmingsplan Oude Dorp heeft gedurende een termijn van 6 weken ter inzage gelegen. In die periode is één zienswijze ontvangen. Deze wordt beantwoord in de nota van beantwoording en wijziging. Het bestemmingsplan kan nu ter gewijzigde vaststelling aan de raad worden aangeboden. 3. Rv Vaststelling bestemmingsplan Esse-Kleinpolder Het ontwerpbestemmingsplan Esse-Kleinpolder heeft van 5 juli 2012 tot en met 15 augustus 2012 voor een ieder ter inzage gelegen. Gedurende deze periode zijn er vijf zienswijzen binnengekomen. Deze zienswijzen zijn beantwoord in de Nota van zienswijzen en wijzigingen bestemmingsplan Esse-Kleinpolder. Het bestemmingsplan wordt thans ter vaststelling aangeboden, waarbij het niet nodig is een exploitatieplan vast te stellen. 4. Rv Vaststelling bestemmingsplan 2e herziening Aansluiting A20 MoordrechtHet ontwerpbestemmingsplan 2e Herziening Aansluiting A20 Moordrecht heeft van 28 juni 2012 tot en met 8 augustus 2012 voor een ieder ter inzage gelegen. Gedurende deze periode zijn er drie zienswijzen binnengekomen. Deze zienswijzen zijn beantwoord in de Nota van zienswijzen en wijzigingen bestemmingsplan 2e Herziening Aansluiting A20 Moordrecht. Het bestemmingsplan wordt thans ter vaststelling aangeboden, waarbij het niet nodig is een exploitatieplan vast te stellen. 5. Rv Herindelingsregeling grenswijziging Zevenhuizerplas De raden van Rotterdam en Zuidpias hebben in 2011 het gelijkluidende Herindelingsontwerp grenswijziging Zevenhuizerplas vastgesteld. Dit voorstel heeft betrekking op de volgende stap in de herindelingsprocedure: het vaststellen van de herindelingsregeling. 6. Rv Grondexploitatie Zelling Onderneming In het kader van de Hollandsche IJssel wil de gemeente de zelling Onderneming herontwikkelen tot duurzame woningbouwlocatie. Bij de planvorming is rekening gehouden met de eisen die de stuurgroep Hollandsche IJssel stelt aan de kwaliteit. De stuurgroep heeft besloten het project op de longlist te plaatsen zodat een subsidieaanvraag mogelijk is. Nu de plannen zijn uitgewerkt en de samenwerkingsovereenkomst met ontwikkelaar Ballast Nedam gereed is, kan de subsidie aangevraagd worden. Aangezien het project Hollandsche IJssel per eind 2012 eindigt, is de laatste mogelijkheid tot de aanvraag van de

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 6