m Constante verandering Drie meter afstand om gezien te worden Gemeenteraad gaat anders vergaderen Veel overtredingen bij gordelcontrole Debatavond over euro van alle merken HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 3 OKTOBER 2012 9 AUTOBEDRIJF VAN REEUWIJK Verkoop en reparatie M J Tweede Kamerlid en oud-wethouder van Zuidpias Tamara Venrooy deelt haar belevenissen als volksvertegenwoordiger in politiek Den Haag met de lezers van Hart van Holland. Verandering lijkt wel de enige con stante factor te zijn in Den Haag. Na de verkiezingen is er al weer zoveel gebeurd. Los van alle poli tieke discussies vindt er natuurlijk ook een enorme personele veran dering plaats. Eenenvijftig Kamer leden hebben afscheid genomen op 19 september. Sommigen had den zelf aangegeven niet meer terug te keren na de verkiezingen. Anderen hadden dat juist wel graag gewild maar hun partij of de kiezer dacht daar anders over. Het was voor mij de eerste keer dat ik dit meemaakte. De vorige keer wandelde ik immers een dag na deze happening het Tweede Kamergebouw binnen. Maar het is echt nogal wat als een derde van al je collega's in één klap wisselt. Dat afscheid nemen gebeurde in één lange sessie waarbij (toen nog) voorzitter Gerdi Verbeet voor een ieder een persoonlijk woord had. Uit onze WD-fractie namen we afscheid van vier collega's: Janneke Snijder-Hazelhoff, Afke Schaart, Willibrord van Beek en Charlie Aptroot. Twee anderen zijn niet direct herkozen maar hen hopen we binnenkort weer te mo gen verwelkomen. Ook van de Ka mervoorzitter namen we met veel terechte mooie woorden afscheid. Na deze, toch wat weemoedige dag van uitzwaaien, stond de daaropvolgende dag in het teken van verwelkomen. Immers, 51 nieuwe Tweede Kamerleden za ten voor het eerst in hun blauwe stoel. Het afleggen van de eed of de belofte is een plechtig moment om de installatie vorm te geven. Er waren felicitaties en bloemen, maar veel tijd om dit te vieren was er niet want direct stond het eerste debat al weer op de agenda. En vlak daarna moest de Kamer ook haar nieuwe voorzitter kiezen. Wat was dat een enerve rende middag, met het prachtige resultaat dat 'onze' Anouchka van Miltenburg de komende periode de voorzittershamer zal hanteren. Een vrolijke, maar streng doch rechtvaardige voorzitter, zo kwalificeerde zij zichzelf. Ik vond het in ieder geval zeer bijzonder om mijn eigen eerste debat van dit poli tieke seizoen onder haar nieuwe voorzitterschap te doen. Ook de woordvoerderschappen zijn in middels grotendeels bekend. Al zijn het dan nog voorlopige por tefeuilles omdat de formatie nog loopt. Ik ben in ieder geval erg blij dat ik door kan gaan met 'de zorg'. De langdurige zorg, de AWBZ en de WMO zijn onderwerpen waar ik verknocht aan ben geraakt om dat het zo belangrijk is dit voor nu en straks, voor al die mensen die zorg nodig hebben, goed te re gelen. Gelukkig voor mij dus een constante factor in deze tijden van verandering! Reageren? Mail naar t.venrooy-vanark@ tweedekamer.nl <mailto:t.vea- rooy-vanark@tweedekamer.nl> of via twitter tamara_Venrooy Zuidpias - Drie kwartier theorie- en een half uurtje praktijkles, om kin deren uit de hoek te houden waar vaak klappen vallen: de dode hoek bij vrachtwagens. Deze week bezoekt het team Veilig op Weg verschillende basisscholen in de gemeente. Dinsdagochtend parkeerde de vuilniswagen van het voorlicht ingsteam voor de Rehobothschooi in Moerkapelle. Na de theorieles kregen de leerlingen de gelegen heid de dode hoek van alle kanten te bekijken en de informatie uit het klaslokaal buiten nog eens te her halen. "Deze vuilniswagen weegt leeg 13 en vol 25 ton; daar kun jij niet tegenop", verzekert een vrijwil liger van het team Veilig op Weg. Hij laat de leerlingen om beurten de plek aanwijzen waar zij met hun fiets moeten wachten als er een vrachtauto voor het stoplicht staat. "Juist, drie meter schuin achter de wagen." Medewerkers van Veilig Verkeer Nederland en wethouder Hazele- bach kwamen maandag al naar Oud Verlaat voor de officiële aftrap van de dodehoeklessen op verschillende basisscholen in de gemeente. De leerlingen van groep 7 en 8 van basisschool De Nessevliet waren echter blij gemaakt met een dode mus; door miscommunicatie was er geen voorlichtingsteam en werd ook vergeefs gewacht op de vuilniswa gen voor de praktijkles. De vrijwil liger van Veilig Verkeer Nederland gaf daarop alvast informatie over het verkeersexamen waaraan de leerlingen volgend jaar deelnemen. De wethouder nam de gelegenheid te baat om vragen van de kinderen te beantwoorden. Volgens planning komt het team Veilig op Weg deze week nog met de vuilniswagen in Nieuwerkerk langs bij de Gideonschool locatie Esse Zoom, bij openbare basisschool Prins Willem Alexander en bij de Elimschool. Volgende week zijn de kinderen van De Nessevliet aan de beurt. Zuidpias - De gemeenteraad gaat vanaf januari op een andere ma nier vergaderen. Dat is besloten tijdens de raadsvergadering op 25 september. De raad komt volgend jaar twee keer per maand op dins dagavondsamen en de commissies worden afgeschaft. In plaats daar van worden programmacommis sies ingesteld die over een bepaald onderwerp gaan. Door Erwin van 't Hof Om urenlange discussie over de tails te vermijden en zo de ge meenteraad zich meer op de hoofdzaken te laten richten, stel de een ingestelde stuurgroep deze nieuwe aanpak voor. "We zien nu te vaak dat er eindeloze discussies ontstaan in de commissies en dat die in de gemeenteraad dan weer dunnetjes worden overgedaan", vertelt Jan Willem Schuurman, raadslid voor de CU/SGP en tevens lid van de stuurgroep. "Daar wil len we nu stevig verandering in brengen." Martien Zijderhand (GBZ) is fel te genstander van veranderingen in het vergaderbestel. "Dat zijn za ken waar we ons mee bezig kun nen houden in rustiger tijden. Op dit moment verkeert de gemeente in financieel zwaar weer. Het dos sier over de Zuidplaspolderont- wikkeling wordt steeds dikker en er komt een nieuwe bezuinigings ronde aan. Laten we ons daar eens mee bezighouden, en daarna naar onszelf kijken." Ook Jan Hordijk (WD) is het niet eens met het 'nieuwe vergaderen': "Door het instellen van programmacommis sies komen er alleen maar meer vergaderuren bij waarin nog meer discussies op detailniveau wor den gevoerd. Ik voorspel dat het nieuwe vergaderen de gemeente raad juist minder efficiënt maakt waardoor er minder naar de bur ger wordt omgekeken. We hebben er helemaal niets aan." Prullenbak De overige partijen zien in de nieuwe aanpak juist een kans om efficiënter en beter beslissingen te nemen. Wybe Zijlstra (CDA) waarschuwt er wel voor dat een nieuwe manier van vergaderen niet direct hoeft te leiden tot effi ciëntie. "Een structuurverandering betekent niet gelijk een cultuur verandering. Het lijkt me goed om eens te kijken hoe een verandering van de oude structuur werkt en dit in 2014 te evalueren." Hierin wordt hij gesteund door burge meester Gert-Jan Kats: "Ik denk dat het goed is om eerst een tijd aan te kijken hoe het gaat. Als we het nu al in de prullenbak gooien is er nooit ruimte voor verande ring. Mocht het niet bevallen, dan kunnen we altijd weer terug naar de oude structuur." Nieuwerkerk aan den IJssel/Moor- drecht - De politie heeft dinsdag 25 september een verkeerscontrole gehouden op de Europalaan in Nieuwerkerk en op de Middelweg in Moordrecht. Hierbij werd speciaal gelet op het dragen van de auto gordel. In totaal hebben 69 auto mobilisten een boete van 120 euro gekregen omdat zij hun gordel niet droegen. Negen bestuurders kregen een boete van 220 euro omdat zij niet handsfree belden achter het stuur. Eén automobilist werd aan gehouden omdat hij geen rijbewijs bleek te hebben, bovendien stond er nog een boetebedrag van hem open. Gezien het grote aantal ge constateerde overtredingen zal de politie vaker controleren op het dragen van de autogordel. Nieuwerkerk aan den IJssel - Be langstellenden kunnen op vrijdag 5 oktober vanaf 20.00 uur in debat met Elbert Dijkgraaf van de SGP en Wouter Koolmees van D66 over het thema 'Hebt u straks nog euro's in uw portemonnee?'. Beide heren zijn kamerlid en de fi nancieel specialist van hun fractie. Het debat, dat plaatsvindt in de aula van het Comenius College aan het Fresi- aveld, wordt geleid door Jacques Ro- zendaal, voor zitter van de SGP Jon geren. Inloop vanaf 19.30 uur. Leerlingen van de Rehobothschooi krijgen praktijkles in en rond de vuilniswagen. «L, Prins Alexanderlaan 38 2912 AM Nieuwerkerk a/d IJssel T (0180)312200 F (0180)320776 E infoiaautovanreeuwijk.nl www.autovanreeuwijk.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 9