De Criminele Spelen Uitmarkt voor Zuidpias komt er! Orgel en hobo: verrassend mooi Weer in vorm na kanker Open Huis Natuur- en Vogelwacht Rotta Zaalvoetbalspektakel www.odonhoogendoorn.nl HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 10 OKTOBER 2012 11 Dierencentrale S Muziek 1 Beeldende kunst Diversen www.scnz.nl - info@scnz.nl Odon Hoogendoorn r°ot In aanloop naar de verkiezingen kwam de WD met tegelwijsheden ais 'meeleven met de slachtoffers, niet met de daders' en 'meerstraf en minder begrip voor criminelen'. De opmaak van de oneliners was dezelfde als de WordArt-opmaak die ik vroeger gebruikte voor de voorbladen van mijn boekverslagen. Het verwijt dat de WD 'de eigen kring'ontziet in de bezuinigingen werd visueel ontkend:zelfs in verkie zingstijd werd erbij de liberalen al bezuinigd op campagnemateriaal. En het werkte overtuigend want de WD kwam als winnaar uit de bus. WD-Kamerlid Ard van der Steur voerde per soonlijk campagne. Op zijn campagneposter was Van der Steurs gezicht te zien, verge zeld van de leus Veiligheid voorop In een debat op de Juridische Hogeschool in sep tember zei Van der Steur namens zijn partij: We zijn vóór minimumstraffen, maar alleen bij recidive en bepaalde zware misdrijven. Hard aanpakken die veelplegers; geef Van der Steur eens ongelijk. Toch kan het beper ken van recidive op een leukere manier. Wat zeg ik, misschien zelfs op een lucratievere manier. Als diep gezonken celebrities commerciële omroepen verrijken door nog dieper te zin ken na een sprong van een duikplank, kan aan criminelen ook verdiend worden. De Cri minele Spelen lijken me een gat in de markt. Dit evenement is een combinatie van crimi naliteit, sport en vermaak. Strafbare feiten begaan wordt als leuk ervaren. Toen de pui van de Harense supermarkt vorige maand aan diggelen werd geslagen klonk: Waar is dat feestje? Hier is dat feestje!Sociaal onwenselijk gedrag kan je verminderen door te doen alsof het wenselijk is: sinds belletje lellen een nostalgisch karakter heeft, wordt het niet meer gedaan. Wat te doen? Bouw een zwaar beveiligd huis in het Olympisch Stadion voor inbre kers, een parkeergarage inclusief racebaan voor joyriders en autodieven op het nabij gelegen sportcomplex De Schinkel en doop het omliggende water - dat uitmondt in de Nieuwe Meer - om tot een fietsenvijver voor vandalen. Camera's erop en met een paar publiekstrekkers in het deelnemersveld zitten de tribunes vol. Deelnemen is alleen mogelijk voor reeds veroordeelden. Presta ties worden beloond met een geldprijs zodat criminelen niet meer terug hoeven te grijpen naar louche praktijken om brood op de plank te brengen. De media-aandacht en bijbeho rende roem zorgt voor de sociale controle. De opbrengsten van het evenement gaan naar de Staatskas. Het lijkt een idee uit de koker van de Partij van de Toekomst van aspirant-minister van Feest Johan Vlemmix. Misschien sta ik op zijn kandidatenlijst bij de volgende verkie zingen. Dan ga ik, net als Van der Steur, per soonlijk campagne voeren. Met de Criminele Spelen als mijn stokpaardje. 'Stop criminelen met brood en spelen', bekt dat lekker? Zevenhuizen/Moordrecht - Met een wervelende 'Salamanca' van Guy Bovet opende jong muzikaal or geltalent Rien Donkersloot vrijdag 5 oktober het concert voor orgel en hobo in de Ontmoetingskerk. Dit Spaans klinkende muziekstuk uit 1942 vormde een scherp maar boei end contrast met het 16e-eeuwse werk van J.P. Sweelinck dat daarop Vermist Poes, lapje, witte poten en buik, is gechipt, Anjerstraat Moor drecht. Gevonden Maltezer x, wit, bruine oren, paars tuig om, Zevenhuizen. Kat, rood, Bredeweg Zevenhui zen. Kat, zwart, witte bef, buik, tenen voor en sokken achter, Pleister plaats Moordrecht. Kat, zwart, witte buik, bef en po ten, N 219 Nieuwerkerk aan den IJssel. Voor meer informatie: 0186-601199 of www.dierencentrale.nl volgde. De eveneens jonge en geta lenteerd hoboïste Wilma Jongsma verraste met haar vertolking van Albinoni's concert in d voor orgel en hobo. Mooi samenspel volgde met het 'Adagio'jKV 580A) en de 'Kir- chensonate' (KV 244) van Mozart. Op het helder klinkende Van Leeu wen-orgel toonde Rien Donkersloot zijn orgelkunst in het Concerto in G van Vivaldi (arr. J.S. Bach) en twee in verschillende stijlen uitgevoerde improvisaties. Het volgende concert georganiseerd door de Stichting Orgelcultuur Zuid- plas is op zaterdag 13 oktober om 20.00 uur in de Dorpskerk te Moor drecht door Ab Weegenaar (orgel) en Regina Ederveen (harp). Regio - De werkgroep oedeem- en oncologiefysiotherapeuten, werk zaam in fysiotherapiepraktijken in Gouda en regio en in het Groene Hart Ziekenhuis houden woensdag 24 oktober een informatieve avond. Er worden lezingen gehouden over oncologische revalidatie, kunstzin nige therapie, re-integratie kanker Zuidpias - SCNZ, Stichting Cul tureel Netwerk Zuidpias, is volop bezig om een nieuw evenement voor 2013 te realiseren. Het gaat hier om de Z-Uitmarkt, waar alle kunst- en cultuuruitingen in de ge meente de gelegenheid krijgen zich te presenteren en promoten voor het seizoen 2013-2014. Voorlopig is zaterdag 31 augustus gereser veerd in Dorpshuis Swanla in Ze venhuizen. Verenigingen, stichtin gen, orkesten, bands, solo-acts en dergelijke kunnen zich tot en met vrijdag 12 oktober aanmelden via: info@scnz.nl. Regio - Natuur- en Vogelwacht Rotta houdt zaterdag 13 en zondag 14 ok tober van 12.30 tot 16.00 uur Open Huis in en rond het eigen informatiecen trum aan de Hoeksekade 164 in Bergschenhoek. Velen kennen 'Rotta' van de maan delijkse wandelingen in het gebied van Recreatieschap De Rottemeren of van de kinderactiviteiten Rotta Rangers en Rotta Kapoentjes. De vereniging, die al dertig jaar bestaat en circa zeshonderd leden telt, doet echter veel meer. Zo voeren leden vo- gelonderzoek uit, worden er vlinders geteld, planten geïnventariseerd, worden het Koornmolengat en de Wiebertjes beheerd en wordt een le denblad uitgegeven. In het voorjaar is Jong Rotta van start gegaan voor jongeren van dertien jaar en ouder. Voor meer informatie: www.rotta-natuur.nl. Zuidpias - In de herfstvakantie organiseert het sportbuurtwerk van Stichting Jeugdwerk Zuid- plas verspreid over drie dagen een zaalvoetbalspektakel. In sport hal Swanla in Zevenhuizen spelen teams tot veertien jaar dinsdag 16 oktober in de ochtend, 's midddags zijn de 14+ teams aan de beurt. In Sporthal Zuidpias in Moordrecht wordt gespeeld op vrijdag 19 ok tober, teams tot veertien jaar in de ochtend, 14+ teams in de middag. In de Parkzoomhal in Nieuwerkerk spelen teams tot veertien jaar in de ochtend, de meidenteams tussen de middag en de teams vanaf veertien jaar 's middags. Teams van vijf of zes personen kunnen zich aanmelden met het inschrijfformulier op jeugd- werkzuidplas.nl, deelname kost 5,- euro per team. awl Zaterdag 13 oktober - 20.00 uur Concert Ab Weegenaar op orgel, Regina Ederveen op pedaalharp Nederlands hervormde Kerk Moordrecht Entree: 7,50 (volwassenen), 4,- (kinderen en CJP) Zaterdag 13 en zondag 14 oktober - 11.00 -17.00 uur Expositie in De Zaag: Pepijn Hof, Erno van Doorn en Alicia Gil De Zaag, De Zaag 55, Krimpen aan de Lek. Zaterdag 13 oktober Boekenmarkt Reigerhof Nieuwerkerk aan den IJssel en werk, kom in beweging bij kanker en inloophuizen. Ook zijn er diverse informatiestands. De avond worden gehouden op locatie de Veste aan de Ridder van Catsweg 300 in Gou da van 19.15 van 21.30 uur. Aanmelden: 0182-618022 of www.informatieavond.info. Hoveniersbedrijf ontwerp aanleg renovatie onderhoud Knibbelweg 42, 2761 JE Zevenhuizen Telefoon: 06-51257148 E-mail: info@odonhoogendoorn.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 11