Paarden niet langer hoofdattractie herfstbraderie Lezing palliatief verpleeg kundige Er werd gebridged.... Lezing over Maya's Keizersnede na aanrijding A20 Gezondheidsinformatiemarkt 12 Truckers Ringsteken Boekenmarkt Lezing over erfrecht Opbrengst collecte Kramen huren voor antiek- en curiosa- markt Winkeliersvereniging HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 10 OKTOBER 2012 Nieuwerkerk aan den IJssel - Stichting Evenement houdt za terdag 13 oktober voor de ze ventiende keer het evenement Truckers Ringsteken. Vrachtwa gens verzamelen zich vanaf 13.00 uur, de start is om 14.00 uur op de Hoogeveenenweg 200 ter hoogte van Mommers. Opgeven is niet nodig, achter aansluiten in de rij, deelname is vrij. Voor iedere deel nemer is er een herinnering. Meer informatie: 0180-324927 (na 18.00 uur). Nieuwerkerk aan den IJssel - In winkelcentrum Reigerhof wordt zaterdag 13 oktober van 9.30 tot 16.30 uur een boekenmarkt gehouden. Er is een breed aan bod aan genres voor liefhebbers en verzamelaars. Zowel fictie als non-fictie zal in ruimte mate aanwezig zijn. Omdat de najaars boekenmarkt in de kinderboeken week valt, is op veel kramen een apart hoekje te vinden met peu ter-, kleuter-, kinder- en jeugd boeken.. Nieuwerkerk aan den IJssel - Prof. mr. M.J.A. van Mourik. hoogleraar aan de Radbouw Universiteit Nij megen en oud-notaris, verzorgt op donderdag 11 oktober in de Openbare Bibliotheek aan het Raadhuisplein een lezing over Trouwen en overlijden'; over ver anderingen op het gebied van het huwelijksvermogensrecht en erf recht. De lezing begint om 20.00 uur. Gratis toegangskaarten zijn af te halen in de bibliotheek of zijn te reserveren via 0180-316201 Nieuwerkerk aan den IJssel - De onlangs gehouden collecte voor het Fonds Verstandelijk Gehan dicapten heeft in Nieuwerkerk 3.712,60 euro opgebracht. De or ganisatie bedankt gevers en col lectanten voor hun bijdrage. Het plaatselijke wijkhoofd van de collecte is op zoek naar vrijwilli gers voor de collecte van volgend jaar. Belangstellenden kunnen zich melden bij: 0180-314751 of cees.bregman@planet.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de gangen van winkelcentrum Reigerhof wordt op zaterdag 10 november voor de vierde maal een kleine antiek- en curiosamarkt gehouden. Ook deze keer kunnen er uitsluitend antieke voorwerpen, mooie dingen uit grootmoeders tijd en curiosa worden verkocht. Beslist geen rommelmarktspul len, geen meubels of andere grote artikelen en geen boeken. Er zijn voor dit evenement nog enkele kramen te huur. Particulieren, dus geen handelaren, die hun mooie, oude, waardevolle spulletjes wil len verkopen kunnen voor inlich tingen en kraamhuur bellen met 0180-314818. Voor de voorzitter van de winke liersvereniging, John Peerbolte, was het een bijzondere dag, waarop hij aangaf zijn functie als voorzitter te zullen neerleggen. "Ik heb het te druk met mijn twee bedrijven, waaronder mijn winkel in Dor- restein. Ik word opgevolgd door oud-wethouder van Nieuwerkerk Cora Kuyvenhoven. Als wethouder is zij nauw betrokken geweest bij de sloop van het oude en de opbouw van het nieuwe Dorrestein. Vandaar dat wij er alle vertrouwen in hebben dat zij haar taken goed zal kunnen uitvoeren", aldus Peerbolte. De ravage na de inhaalmanoeuvre via de vluchtstrook. (foto: Michael de Man) Nieuwerkerk aan den IJssel - Op de vluchtstrook van deA20 bij Nieuwerkerk is woensdagavond 3 oktober een auto met motorpech van achter aangere den. De 35 weken zwangere vrouw in de pechauto is dezelfde avond in het ziekenhuis bevallen van een dochter. De 21-jarige Klaaswaalse liep slechts lichte verwondingen op. De toestand van haar baby vroeg ech ter om medisch ingrijpen, waarna de baby via een keizersnede ter wereld is gekomen. Moeder en dochter maken het goed. De 46-jarige Bleiswijker die het ongeval veroorzaakte, had vol gens het ambulancepersoneel vermoedelijk last van een te lage bloedsuikerspiegel (hypo), als ge volg van diabetes. Volgens een woordvoerder van de KLPD kwa men anderhalve minuut voor de aanrijding al telefonische meldin gen binnen van asociaal rijgedrag van een bestuurder op de A20. Toen de Bleiswijker een bestelauto met aanhanger via de vluchtstrook rechts inhaalde, botste hij op de stilstaande auto. De verdachte bestuurder is na verhoor heengezonden en zijn rij bewijs is ingevorderd. De man zal waarschijnlijk een medisch onder zoek moeten ondergaan. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het voeren van de eigen regie is voorveel mensen belangrijk. Voor gezonde én voor zieke mensen en dus ook voor de mensen die voor een zieke naaste zorgen, de zogenaamde mantelzor- gers. Op initiatief van Stichting IJs- seiïhuis verzorgt Diana Geers, pal liatief verpleegkundige, op zaterdag 13 oktober van 11.00 tot 11.45 uur in dorpshuis De.Batavier aan de Ba tavierlaan 4 een presentatie met als thema 'Behoud van eigen regie bij het ouder worden en in de laatste levensfase'. Na afloop van de lezing is er gelegenheid voor persoonlijke gesprekken met vrijwilligers van het hospice. Ook worden desgewenst in kleine groepjes rondleidingen gege ven in het hospice. Nieuwerkerk aan den IJssel - De vijfde en voorlaatste ronde van de Nieuwerkerkse Bridgeclub is gewon nen door Renate Tournier en Lucy Wijnen. Zij lijken sterker te worden want ze wisten in de A-poule we derom overtuigend de eerste plaats te behalen met een scoringspercen tage van 58,68. Op een tweede en derde plaats eindigden respectieve lijk Ineke van den Heuvel en Lenie de Kreek met 56,94 en Wim Schreu- der en Ton Vissers met 54,51. In de B-poule waren Anneke Jansen en Marianne Verhoeff oppermachtig met een score van 67,08. Ria Bohm en Marja Catsburg eindigden op de tweede plaats met 58,33 en Gerda Vissers en Wijntje de Graaf werden derde met 55. Nieuwerkerk aan den IJssel - Winkelcentrum Dorrestein en Stichting Eve nement maakten zich zaterdag 6 oktober weer op voor de jaarlijkse Paar denmarkt. Dit jaar kende de markt een zeer regenachtige start en wisten de bezoekers de markt pas in de middag, toen het zonnetje begon te schijnen, te vinden. Door Bart Jansen De Paardenmarkt is onlosmakelijk verbonden met de aanwezigheid en de verkoop van paarden. Waar in de beginjaren van de markt alles om de paarden draaide, zijn zij niet meer de hoofdattractie van de herfstbra derie. Publiekstrekkers zijn nu vooral de kraampjes en attracties in en om het winkelcentrum. Dat verklaart waarschijnlijk ook waarom het in de ochtend erg rus tig was op de markt. Diehard paar- denkopers zouden bij ieder weer type hun bed uit komen, maar om te winkelen en rond te neuzen moet het toch op zijn minst droog zijn. Vandaar dat de markt pas aan het begin van de middag, zodra het op hield met regenen, op gang kwam. De kinderen genoten het meest van het springkussen, de trampolines en de kinderboerderij. Al was de kin derboerderij, gevuld met geiten, la- De kinderboerderij met geiten, lama's en biggetjes. ma's en biggetjes, ook voor de ouders interessant. Zij konden zich verder vermaken bij de winkelkraampjes of een 'gokje wagen' bij het Rad van Avontuur en de loterij bij de fietsen winkel. Vooral de plankjes voor het Rad van Avontuur waren binnen een paar minuten verkocht. Natuurlijk ontbraken de pony's niet. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Wereldwinkel geeft Susanne Ram- selaar dinsdag 23 oktober een le zing over de heilige kalender van de Maya's. De lezing duurt van 19.45 tot 21.30 uur en is vrij toegankelijk. Aanmelden: wereldwinkel.nieuwer- kerkijssel@gmail.com of in de win kel. De Wereldwinkel is gevestigd aan de Dorpsstraat 51a en is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 tot 17.30 uur, op zaterdag tot 16.30 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Openbare Bibliotheek aan het Raadhuis plein vindt op vrijdag 26 oktober van 13.00 tot 17.00 uur een Gezondheidsin formatiemarkt plaats. Belangstellenden kunnen hier informatie inwinnen bij patiëntenverenigingen, leveranciers en aanverwante organisaties. Op de markt zijn aanwezig: Alzhei mer Nederland, Stichting Contact groep Prostaatkanker, NWR 'De Wervelkolom', Hospice IJsselthuis, Vierstroomzorgring, De Zellingen, Sanare Thuiszorg, bloeddruk meten, Beter Horen, gehoortest eMJe B.V., elastische kousen, Schildklierstich ting Nederland, 'Vier het leven' Samen uit, samen genieten, Iris Huys, hulpmiddelen voor blinden en slechtzienden, Centrum voor Jeugd en Gezin, Erica Baas van Herbalife, welzijnscheck, Polikliniek Nieuwer kerk, Massagepraktijk Herman van Dinther en Meldpunt Capelle/Krim- pen aan den IJssel Voor organisaties die zich ook willen presenteren zijn nog enkele plaat sen vrij. Voor meer informatie: info@biblio- theeknieuwerkerkaandenijssel.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 12