Scholen spelen in op thema Kinderboekenweek Inloopochtend Borstkanker- vereniging Eerste Taxipoint van de regio in het Groene Hart Ziekenhuis SP eist uitvoering motie jongerenconferentie Rondom de paddenstoel Voorlichting over angst HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 10 OKTOBER 2012 17 Hallo Wereld! De leerkrachten van 't Reigerbos in Zevenhuizen hadden het thema van de Kinderboekenweek aangegrepen om zélf eens verkleed naar school te komen. Op de Keijzerschool in Moerkapelle werd het thema 'Hallo Wereld!' aange grepen om voor de leerlingen een modeshow te organiseren. Er was zelfs originele kleding uit Taiwan en Marokko te bewonderen. Zuidpias - Met als thema 'Hallo Wereld!' wordt op basisscholen in de ge meente aandacht geschonken aan de Kinderboekenweek die op woensdag 3 oktober van start ging en nog voortduurt tot zondag 14 oktober. Op de ene school werd een modeshow georganiseerd, terwijl op een andere school ouders en grootouders kwamen voorlezen. Ook werd het thema bijvoorbeeld gekoppeld aan muziek maken en liet het onderwijzend per soneel laat zich niet onbetuigd door, net als de kinderen, verkleed naar school te komen. Tijdens de Kinderboekenweek vinden op diverse scholen boekenmarkten plaats, zodat kinderen hun uitgelezen boeken kunnen rui len voor spannende nieuwe boeken. Ouders en grootouders kwamen voor lezen op De Nessevliet in Oud Verlaat. De kinderen hingen aan de lippen van de vertellers en vertelsters. Bij De Eendragt in Zevenhuizen werd de Kinderboekenweek gekoppeld aan het jaarthema van de school 'een school waar muziek in zit'; je potlood laten bewegen over het papier terwijl je luistert naar muziek en hoort hoe Columbus Amerika ontdekte. Hoe zou zo'n tekening eruit komen te zien? Zuidpias - "Zonder uitleg en actie gaan wij er vanuit dat de wethouder niet wil en hebben we een vertrouwensprobleem." Dit stelt SP-fractievoorzitter André Muller, naar aanleiding van de voorgenomen bezuinigingen op jonge renwerk. De SP wacht al bijna twee jaar op de uitvoering van een raadsbreed aangenomen motie, waarin de partij oproept tot de organisatie van een jon gerenconferentie, om zo alle jongerenorganisaties te laten samenwerken. Groen blad verkleurt in herfstig goud Gouda - GGZ Midden-Holland organiseert voor dinsdag 16 oktober van Bomen zomermoe, het blad werd oud 19.30 tot 21.30 uur een voorlichtingsavond met als thema 'Angst bij kinde- Trollen en laaf hebben elkaar begroet ren en volwassenen'. Bij de paddenstoelen met de rode hoed Harry de Jong Gouda - De BorstkankerVereniging Nederland houdt elke tweede don derdag van de maand, deze keer op 11 oktober, van 10.00 tot 12.00 uur een inloopochtend op de Jozefloca tie van het Groene Hart Ziekenhuis Gouda/Regio - Monique Verdier (Lid Raad van Bestuur GHZ) en wet houder Marion Suijker hebben van morgen samen met een pashouder van de GroeneHartHopper officieel het Taxipoint in gebruik genomen. Reizen met de GroeneHartHopper vanaf de Bleulandlocatie van het Groene Hart Ziekenhuis (GHZ) is met de plaatsing van deze digitale zuil makkelijker geworden. Het Taxipoint staat bij de hoofd ingang van het GHZ. Pashouders van de GroeneHartHopper boeken met het Taxipoint eenvoudig een terugreis door hun pas in de pas lezer te doen. Het Taxipoint leest de gegevens van het pasje af en boekt automatisch de terugreis. Daarna kunnen pashouders de ver wachte aankomsttijd volgen op een beeldscherm. Door dit innova tieve systeem verloopt het traject van boeking tot het voorrijden van de GroeneHartHopper soepeler en worden wachttijden sterk verkort. aan de Jan van Beaumontstraat. Le den van de vereniging zijn aanwezig voor het geven van informatie en voor het beantwoorden van vragen. Voor meer informatie (in de avond uren): 0182-551829. De ingebruikname van het Taxipoint. Vrijwel iedereen is wel eens ergens bang voor: in het donker, voor hoog tes, voor insecten of bijvoorbeeld voor de tandarts. Overal is wel een angst voor te vinden. Maar wat is dat nou precies? Er zijn verschil lende vormen van angst. Eigenlijk heeft angst ook een goede func tie; je lichaam reageert op gevaar en het angstgevoel geeft aan dat je moet vluchten. Echter, wanneer angst je leven gaat beheersen en je alleen maar wilt vluchten dient de vraag zich aan hoe op een adequate manier met de angst omgegaan kan "In de nieuwste plannen voor bezui nigingen zie je dat er ruim 70.000 euro op jongerenwerk bezuinigd moet worden. Het is te gek voor woorden dat een wethouder de motie twee jaar lang wegschuift en nu ineens bijvoorbeeld de Speel- o-theek en VEDJ hard pakt op de subsidie. Het lijkt wel of hier opzet in het spel is en dat mag hij gaan uitleggen", aldus Muller. worden. De avond, die geleid wordt door Gertjan van Hinsberg, psychothe rapeut en werkzaam bij GGZ Kinde ren en Jeugd, is bestemd voor een breed publiek; voor degenen die zelf last hebben van de klachten en voor familieleden, hulpverleners en andere geïnteresseerden. Men is vanaf 19.15 uur welkom in gebouw De Veste aan de Ridder van Catsweg 300. Vooraf aanmelden is niet no dig. Voor meer informatie: 0182-563656 of preventie@ggzmiddenholland.nl De SP hoopt dat wethouder Ver beek voor het verstrijken van de twee jaar op 2 november alsnog een conferentie gaat organiseren en zijn bezuinigingsplannen gaat wijzigen naar een taakstellende bezuiniging voor alle spelers. Ook gaat de partij op zoek naar een andere manier van dekking om zo een alternatief te bieden aan de raad.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 17