B Zevenhuizen rockt door Swanpop Kindervakantiefeest Genieten in het zonnetje Aanhoudingen na geluids overlast Feest bij Kwartel nest Aanrijding met gestolen auto Reünie Beth-San Goede voeding, gezond gewicht 18 HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE 10 OKTOBER 2012 Kennismaken met naturistisch zwemmen Schapen aangevallen, politie zoekt getuigen Zevenhuizen- Meer bezoekers, be ter licht, meer bands, een soepele presentatie en een extra goed doel. Meer. Beter. Sneller. Mooier. Popeve nement Swanpop rockte dit week end in haar tweede editie Zevenhui zen wakker. De bezoekers genoten, de bands straalden en Kika werd gesteund. Door Annemieke de Nijs De theaterzaal van dorpshuis Swanla werd zaterdag 6 oktober omgetoverd tot een ware concertzaal, compleet met bar en licht- en geluidsinstal latie. Ruim 350 bezoekers kwamen hier bij elkaar voor de tweede edi tie van 'Swanpop'. Een evenement georganiseerd door enthousiaste jonge muzikanten die het dorpshuis graag financieel willen steunen. Een tweede goed doel voor de opbrengst van het poppodium was dit jaar Kin- derkankerstichting Kika. De avond werd knallend geopend door slagwerkgroep Afslag 9. Daar na begon het 'officiële programma' waarin de ene hippe jonge band de andere afwisselde onder luid ap plaus van enthousiast bierdrinkend publiek. Le café latte beet het spits af met 'it's so hard' van Anouk, De jonge bandleden in overhemd met stropdas en zonnebril waren dui delijk in hun element. Al snel bleek dat dit pas het begin was. Na twee nummers werd Le café latte, met nummers als this love van Ma- roon5 echt een swingende band. Na deze luchtige opening kondig den presentatoren Daan Schwalbe en Celine Overbeeke Foolhouse aan. Een band uit het wat ruigere genre, met originele eigen nummers. Aan fans geen gebrek, want die had- den ze zelf voldoende meegenomen. Zangeres Tamar Vermeij overtuigde ook de rest van het publiek met haar stevige stem en de overige bandle den hadden duidelijk podiumerva ring. Wie dacht dat er in Moerkapelle nooit wat gebeurt heeft het mis. Na een loterij voor het goede doel was daar de Moerkapelse band 'the Legacy'. Misschien wel een van de meest veelbelovende jonge bands van de regio. De vijf jongens speel den deze maand niet alleen op Swanpop, maar ook in de 53n8- show van radio 538. Hierna volgde nog een band waar Zevenhuizen en Zevenhuizen - In de herfstvakantie wordt door de Hervormde Gemeen te Zevenhuizen het kindervakantie feest gehouden. Alle kinderen van groep 2 tot en met 8 zijn welkom voor drie dagen feest met als thema 'Steengoed, keigaaf. Er wordt ge knutseld, gezongen, gegeten, spel letjes gedaan en nog veel meer. Het kindervakantiefeest vindt plaats op maandag 15 en dinsdag 16 van 9.00 tot 12.00 uur en op woensdag 17 oktober van 10.00 tot 15.00 uur. De start is in de hervormde dorps kerk. Voor meer informatie: kindervakantiefeestzevenhuizen@ gmail.com Zevenhuizen - Sympathisanten en medewerkers van de Wereldwinkel ge noten zaterdag 6 oktober van een wijnproeverij bij de Wereldwinkel. In de buitenlucht werd geproefd van diverse wijnen, begeleid door toastjes met tapenade. Eén van de organisatoren, Koen Sytsema, stond zelf ook op het podium. (foto: Etienne Christensen) Zevenhuizen/Waddinxveen - De politie heeft in de nacht van vrij dag 5 op zaterdag 6 oktober twee jongens van 18 en 21 jaar uit Wad- dinxveen aangehouden na geluids overlast en het niet voldoen aan een vordering. Een groep luidruch tige jongeren was in de Dorps straat weggestuurd door agenten, Zevenhuizen - Ter ere van het 12,5-jarig bestaan werd in de week van 24 tot en met 28 september feest gevierd bij het Kwartelnest; kinderdagverblijf en buitenschoolse opvang. De kinderen mochten ver kleed komen en er werden diverse activiteiten georganiseerd. Ook kre gen alle kinderen een bellenblaas cadeau. maar een aantal bleef hangen bij het plein op de Burgemeester Boerstraat. De groep schreeuwde en werd opnieuw weggestuurd en gewaarschuwd. De twee Wad- dinxveners waren later nog steeds luidruchtig bij een etablissement in de Dorpsstraat waar ze werden aangehouden. Moerkapelle zich zeker niet voor hoeven te schamen. Enzo van Wijk, Fabienne Spruijt, Koen Sytsema en Casper Fortuin spatten na vele ja ren samen spelen als the Surfs nog steeds van het podium af. Na twaalven was het tijd voor het hardere werk. Rockband Southlake en metalband Keflar gebruikten de gitaren, microfoons en het drumstel tot het maximum. Swanla barstte bijna uit zijn voegen en het publiek ging los. Steun voor kinderen kan- kervrij, een podium voor muzikale jongeren en een blij publiek: Swan pop was wederom een goed initia tief. Zevenhuizen - Naturistische zwemvereniging Puur Natuur houdt zaterdag 13 oktober een open dag. Vanaf 16.30 uur kun nen belangstellenden vrijblijvend een baantje naakt zwemmen en kennismaken met de vereniging. Voor meer informatie: www.npn.nfn.nl. Zevenhuizen - In een weiland aan de Julianaweg zijn vrijdag 28 september, tussen 17.00 en 18.00 uur, drie schapen aange vallen, vermoedelijk door een hond. De schapen zijn in hun po ten en kop gebeten. Eén schaap was er zo ernstig aan toe, dat zijn neus vastgehecht moest worden. De politie vraagt de eigenaar van de hond zich te melden bij de politie via 0900-8844 of aan het politiebureau in Nieuwerkerk aan den IJssel. Op de Julianaweg laten veel mensen hun hond uit. Het is niet ondenkbaar dat ie mand gezien heeft dat de scha pen aangevallen zijn. De politie vraagt getuigen zich te melden via 0900-8844. Anoniem kan ook, via 0800-7000. Zevenhuizen - De politie heeft woensdag 3 oktober, even na 19.30 uur, een 17-jarige Rotterdammer aangehouden op verdenking van heling van een auto en doorrijden na aanrijdingen. De politie was gebeld na een aan rijding tussen twee auto's op de Noordelijke Dwarsweg. Twee inzit tenden van één van de auto's wa ren daarna weggerend. Ter plaatse bleek dat deze auto gestolen was in Rotterdam. Omstanders wisten de bestuurder aan te houden. De bestuurder van de gestolen auto reed vanuit de richting Dorps straat toen hij even later tegen de auto van een 30-jarige Rot terdamse botste. Deze auto reed vanuit de Wethouder Kreftlaan in de richting van de Burgemees ter Klinkhamerweg. De bestuurder bleek vóór deze aanrijding, ter hoogte van de brandweerkazerne, ook al achteruit gereden tegen een andere auto. Moerkapelle - De viering van het veertigjarig bestaan van Beth-San was een mooie gelegenheid voor het houden van een reünie. Ruim honderd (oud)personeelsleden rea geerden op de oproep en kwamen op 28 september naar Beth-San. Het was een gezellige avond met veel herkenning, herinneringen en oude foto's. Zevenhuizen - Gewichtsconsulente Anniek van Baal geeft dinsdag 23 ok tober een lezing over goede voeding en een gezond gewicht in de biblio theek. Aanvang 20.00 uur, de toegang bedraagt 5,- euro. Voor meer infor matie en aanmelden (gewenst): www.bibliotheekdegroenevenen.nl, of in de vestiging aan de Dorpsstraat 87.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 18