Danny van Leeuwen districtskampioen Teams Moerkapelle vallen tegen Cupcakes maken Workshop Facebook in bieb Singer Song writer avond Kidsdisco Vriendenparty Blok Er werd gebridged Het museum als spektakel Live avond in 't Blok Nail Art en Glamour Foto in 't HART VAN HOLLAND I ZUIDPLAS I 10 OKTOBER 2012 33 Biljarten Schaken Moerkapelle - Moerkapelle 2 speel de vrijdag 5 oktober in klasse 3B zijn eerste wedstrijd tegen Sliedrecht 3. Snel werd duidelijk dat het geen gemakkelijke wedstrijd zou worden. Freek Hofman stond gewonnen maar liet zich verrassen. Arno Luinenburg trok de stand gelijk. Kevin Bakker maakte remise. Daarna ging het hard. Jan Blok kwam er niet aan te pas en verloor een stuk en de partij. Christiaan Noorland had tegen Pe ter Vis een gelijk eindspel maar een blunder kostte Noorland een toren waarna hij kon opgeven. Jan Noor land speelde een goede partij die gelijk opging maar plotseling ging er een stuk voor hem verloren. Jo- janneke Weijermars speelde remise. Marcel de Haan won een kwaliteit, maar duidelijk was het allerminst. In ruil voor twee pionnen moest hij een stuk teruggeven. Tegen het ein de van de speeltijd zag hij een vork over het hoofd en verloor de dame zodat de eindstand 2-6 werd in het nadeel van Moerkapelle. Moerkapelle 1 speelde de volgende dag tegen het sterke team van Sant poort. Dat het een moeilijke wed strijd zou worden stond op papier al vast. Hugo en Jesse van Elteren wisten ieder een half puntje mee te snoepen. De overige partijen gingen verloren; eindstand 1-7. In de interne competitie won Mart- Jan Luteijn van Henk Doornhein en Ad Voerman had weinig problemen om Maarten Pilgram een punt af te troggelen. Ook Sander Marijt liet zich niet verrassen en won zonder problemen van Frits van der Starre. De top 3 van het Districtskampioenschap. Moerkapelle - Ter ere van haar zestigjarig bestaan vond in het weekend van 6 en 7 oktober bij BV Moerkapelle het districtskampioenschap Driebanden groot 3e klasse plaats. Plaats van handeling was niet het eigen biljartcafé Het Wapen van Moerkapelle waar maar één klein biljart staat. Het kampi oenschap werd gespeeld bij Biljart-, Snooker- en Pool centrum Capelle. BV Moerkapelle was met vijf spe lers ruim vertegenwoordigd. Na zeven ronden mocht Danny van Leeuwen van BV Moerkapelle zich door voorzitter Cor Buitendijk la ten huldigen als ongeslagen kam pioen. Alleen in ronde 5 had Van Leeuwen bijna zijn ongeslagen status verspeeld, maar wist deze ronde nipt met 20-19 te winnen van Marcel Dorst. Met een eind- moyenne van 0,606 (promotie naar 2e klasse) stak Van Leeuwen met kop en schouders boven de rest van het deelnemersveld uit. Clubgenoot Roberto van Blerkum pakte de tweede plaats met tien punten, vóór Andy Holthuysen (Gouda) en Krijn Krijgsman (Lek- kerkerk). De overige Moerkapelse deelnemers eindigden in de ach terhoede. Paul de Vos werd vijfde met 7 punten, Marcel Drost zesde met 5 punten en Kees de Knegt eindigde met 4 punten als zevende en voorlaatste. De kortste partij van dit weekend kwam op naam van de kampioen: 20 caramboles in 17 beurten. De hoogste serie (7) was voor Andy Holthuysen. Moerkapelle - Blij dat ik brei houdt dinsdag 23 oktober een workshop 'cupcakes maken'. Deze cupcakes zullen er uit zien om op te eten, maar zijn dat niet. Ze worden ge maakt van schuimplastic, wol, vilt en kralen. De workshop wordt van 13.15 tot 15.15 uur gehouden op Papaverlaan 46. De kosten bedragen 7,50. Voor meer informatie en aanmelden (gewenst): www.blijdatikbrei.com, 079-5931520 of mpl@solcon.nl. Zevenhuizen - In de plaatselijke vestiging van bibliotheek De Groene Venen vindt op woensdag 7 en 21 november een workshop 'Facebook' plaats. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een singer songwriter avond in 't Blok aan het IJsermanpad 1op vrijdag 26 oktober met muziek van Mevrouw Tamara en band, Janna Haring, Frank Doesburg en Lenya. De deur gaat om 20.30 uur open en de toe gang is 4,- euro. Nieuwerkerk aan den IJssel - In 't Blok wordt vrijdag 12 oktober een kidsdisco gehouden. De avond be gint om 19.00 uur, er is toezicht en er wordt geen energydrink ge schonken. De kidsdisco is voor alle kinderen van de basisschoolleeftijd. Een DJ verzorgt de muziek en de en tree is vrij. 't Blok is gevestigd aan het IJsermanpad 1. In twee bijeenkomsten gaan de deelnemers achter de computer zelf aan het werk met dit sociale net werk. Aan bod komt onder andere wat een sociaal netwerk is, hoe een profielpagina gevuld kan worden, hoe vrienden te vinden zijn, hoe berichten en foto's gedeeld kunnen worden en natuurlijk wordt er aan dacht besteed aan de privacy instel lingen op Facebook. De workshop duurt op beide avonden van 19.30 tot 21.30 uur. Voor meer informatie en aanmelden: 0180-638388, zevenhuizen@bibli- otheekdegroenevenen.nl of www. bibliotheekdegroenevenen.nl. Zevenhuizen - Bij bridgeclub Ze venhuizen werd dinsdag 2 oktober de zesde zitting in de eerste ronde gespeeld. In de A-lijn werden Cees Mertens en Rennie Valentijn eerste met 66.67%, tweede werden Tjeu en Gerrie op't Veld met 60.42% en derde Ria Gaarkeuken en Lieke van der Linden met 58.50%. In de B- lijn wonnen Rieneke en Ed Keizer met 60.07%, werden Truus Caré en Erica Kluiver tweede met 57.99% en Ine den Bogter en Wim Burger derde met 56.25%. In de C-lijn was de eerste plaats voor Frank en Detty Mol met 61.46%, de tweede voor Gerard van der Horst en Rob Poor ter met 57.29% en derde werden Aad Broere en Annie fverwijn met 56.60%. In de tussenstand met nog een zitting te gaan in de A-lijn Ruud Bantje en Mark de Wall aan kop met 56.53%, in de B-lijn zijn dat Mar Christiaanse en Elly Miltenburg met 55.19% en in de C-lijn John de Clercq en Marion Kerklingh met 60.19%. Zevenhuizen - De Zeven Muzen en de bibliotheek organiseren voor woens dag 24 oktober een kunstlezing. De lezing 'Het museum als spektakel' wordt gegeven door kunsthistorica Djura Willems. Hoe heeft het tentoonstellen van kunstvoorwerpen zich ontwikkeld tot de musea vandaag de dag? In de lezing wordt hierop een antwoord gezocht door te kijken naar de eer ste verzamelingen in de 16de eeuw en grote openbare kunstvertonin gen als de Salon in Frankrijk als ook bijzondere musea als het MOMA in New York, het Stedelijk Museum te Amsterdam en het Centre Pom pidou. De lezing wordt gehouden in de bibliotheek aan de Dorps straat 87 van 20.00 tot 22.00 uur. De toegang bedraagt 5,- euro. Voor meer informatie en aanmelding (ge wenst): 0180-638388 of www.bibli- otheekdegroenevenen.nl. TwoWay Society. Nieuwerkerk aan den IJssel - Rock band TwoWay Society treedt zater dag 13 oktober op in 't Blok. Two Way Society wil zoveel mogelijk met liefhebbers delen. Hun achterban is niet alleen maar fan, maar onder deel van de band. Dit kan door het delen van foto's, maken van clips en remixen tot het gebruik van door fans geschreven riffs en lyrics. Zelfs live meespelen door fans tijdens op tredens is iets waar zij naar streven. De deur gaat om 20.30 uur open en de toegang is 4,- euro. Nieuwerkerk aan den IJssel - 24 Deelnemers schreven zich in voor de workshop Nail Art op woensdag 26 september in 't Blok. Thema was 'low budget', oftewel hoe maak je met simpele en goedkope alledaagse spulletjes de mooiste creaties op je nagels. Tijdens de workshop weruen vijf verschillende technieken ge leerd, die varieerden van newspaper nail art (een stukje krant afdrukken op een nagel) tot stipjes maken met satéprikkertjes en schuifspeldjes. Donderdag 1 november wordt de workshop Glamourfoto gehouden. Op deze avond worden de deelne mers professioneel opgemaakt en wordt een foto gemaakt. Aanmel den: debbie@jeugdwerkzuidplas.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 33