JONA&CO «Jlk Moerdregt Spectaculaire race door Scandinavië Vogelexcursie per fiets Léon Jacobse Snertactie voor muziek- deelt eerste tik uit vereniging Activiteiten en welzijn in Centrum Moerdregt Boekpresentatie Bengeltje Kinderdagen VEG in 't Goudse HART VAN HOLLAND I MOORRECHT 10 OKTOBER 2012 35 Veronique Prins en Karin van 't Wout bedenken Navigate North Zorgpartners Midden-Holland Moordreeht/Waddinxveen - In zeven dagen zevenduizend kilometer door zes landen rijden; door prachtige ijzige landschappen met allerlei onverwachte wendingen. Dat zijn de ingrediënten van Navigate North. Een avontuurlijke race dwars door Scandinavië georganiseerd door Veronique Prins uit Moor drecht en Karin van 't Wout uit Waddinxveen. Ze zijn wel wat gewend: Van 't Wout en Prins in 'ijzige' omstandigheden. Door Erwin van 't Hof Volgend jaar op 26 januari is het zover, dan beginnen de deelnemers van Navigate North aan volgens de organisatoren het 'avontuur van het jaar'. "Elk team bestaat uit twee deelnemers die elke dag met de auto zo snel mogelijk een etappe moe ten afleggen. Ze krijgen alleen de coördinaten van een punt waar ze naartoe moeten", legt Van 't Wout uit. Hoe de deelnemers daar naartoe rijden mogen ze zelf bepalen. "Dat is het wedstrijdelement van de reis, wie het beste de route uitstippelt komt als eerste aan." Het is voor de deelnemers dus elke dag weer een verassing waar ze naartoe gaan. De organisatoren willen daarom niets prijsgeven over de locaties die wor den aangedaan. Van 't Wout: "Naast het race element is er natuurlijk ook tijd voor ontspanning, er zijn voor elke dag hotels geboekt en we hebben verschillende spectaculaire winterse activiteiten geregeld." Het idee om de tocht te organise ren is ontstaan uit een grap. "Onze mannen hebben aan het begin van het jaar een soortgelijke reis ge maakt, en wij volgden hen met het partnerprogramma dat aan de rit gekoppeld was", vertelt Prins. De twee organisatoren waren gelijk onder de indruk van de prachtige landschappen én het avontuur dat de twee mannen samen in de auto hadden beleefd. "Op een avond zei den we tegen elkaar, dat moeten we zelf gaan organiseren, dan kunnen we echt helemaal een reis opzetten die ons het best lijkt." Het rijden over ijzige wegen en de uitputtingslag van de lange etap pes zijn niet de enige horden die de deelnemers volgens de organisato ren moeten nemen. "Er komt ook een sociaal aspect bij kijken. Je bent toch heel lang met zijn tweeën aan het rijden in soms barre omstandig heden." Iets wat volgens Prins de band tussen de deelnemers alleen maar versterkt. "Zo doen er bijvoor beeld twee broers mee die elkaar een tijd wat minder hebben gesproken. De meeslepende reis door prachtige gebieden is een fantastisch mid del om mensen dichter bij elkaar te brengen." Thuisfront Ook het thuisfront wordt bij de race betrokken. "Alle auto's zijn uitgerust met systeem waardoor ze via inter net te volgen zijn. Het thuisfront kan dus de beste wegen voor hun team uitzoeken en zo actief meedoen. Daarnaast is het natuurlijk altijd fijn om te zien datje dierbaren nog gewoon onderweg zijn", zegt Van 't Wout lachend. In totaal vertrekken er in januari rond de dertig auto's. Dit hoeven overigens niet allemaal volledig uit geruste terreinwagens te zijn. Prins: "Een goede middenklasser met ste vige winterhanden is genoeg om aan de race mee te kunnen doen. Wel raden we aan om extra grote verlichting op de auto te plaatsen. Het is vaak erg donker in het Hoge Noorden en straatverlichting is lang niet altijd aanwezig." De twee organisatoren kunnen zelf in ieder geval niet wachten totdat ze aan de reis kunnen beginnen. Van 't Wout: "We hebben de route al een keer verkend en het is echt adem benemend mooi." Het is dan ook de bedoeling dat Navigate North niet een eenmalig evenement wordt. "Als het in januari een succes wordt, willen we het elk jaar gaan doen. Ik denk dat het voor velen een onver getelijke ervaring oplevert!" Voor meer informatie: www.navigatenorth.nl Moordrecht - De Zuidplaspolder, de plaatselijke milieuvereniging, orga niseert voor zaterdag 13 oktober van 9.00 tot 12.00 uur een vogel excursie. Onder leiding van vogel expert Rick van der Weijde wordt gefietst naar de Zevenhuizerplas en omgeving waar veel trekvogels foe- rageren. De fietstocht vormt gelijk Moordrecht - Harriet Qargoskij (34) overhandigt zaterdag 10 no vember om 14.30 uur een exem plaar van haar eerste kinderboek 'Bengeltje heeft bananen in zijn oren' aan stichting Jarige Job. De verhaaltjes in het boek zijn eenvoudig geschreven, maar uitdagend genoeg om de taal ontwikkeling van jonge kinderen Moordrecht - VEG in 't Goudse houdt zaterdag 20 en zondag -21 oktober haar jaarlijkse Kinderdagen in De Schakel aan het Oosteinde 27. De zaterdag zit van 10.30 tot 15.30 uur vol muziek, toneel, knut selen, eten, en spelletjes. Deze dag is voor de kinderen in de leeftijd van de basisschool. Op zondag is er een gezinsdienst en speelt Plots! theaterprojecten om 15.00 uur de voorstelling 'Jona Et Co'. Een jeugd theatervoorstelling met spel, dans en muziek. een mooie gelegenheid om kennis te maken met het nieuw te ontwikke len natuurgebied in de Eendrachts- polder. De excursie vertrekt vanaf het Zuidplasgebouw. Er zijn geen kosten aan verbonden. Aanmelden kan uiterlijk tot vrijdag 12 oktober 19.00 uur via: bertvanduijl@planet.nl. van nul tot vijfjaar te stimuleren. Een deel van de opbrengst van de verkoop van het boek is bestemd voor stichting Jarige Job. De of ficiële handeling vindt plaats bij Boekhandel Moordrecht aan het Kerkplein 13. Voor meer informatie: www.kinderverhaaltjes-bengel- tje.nl. Moordrecht - In vier speelronden wordt bij schaakvereniging De IJssel gestreden om het clubkampioenschap rapidschaak. De competitie is bepa lend voor deelname namens De IJs sel aan het Vink Top 12 toernooi. De winnaar krijgt een uitnodiging voor de hoofdgroep van het toernooi. Vo rig seizoen trok Pim te Lintelo aan het langste eind. Ook nu weer lijkt Léon Jacobse zijn grootste concurrent. In groep A troffen de op papier sterkste deelnemers elkaar. Beide titelkandi daten zetten de toon, maar moesten voordat zij in de laatste partij tegen elkaar uitkwamen puntverlies incas seren met voor Pim te Lintelo remise tegen Gerard van der Wouden en voor Léon Jacobse eveneens tegen Van der Wouden en ook tegen Hans Lodeweges. In de onderlinge par tij deelde Jacobse de eerste tik uit. Te Lintelo raakte al snel in ernstige problemen en kwam die niet meer te boven. Vanuit groep B promoveerden Rien Duine en Leen Boonstra. Met zijn score van vijf uit vijf was Duine de enige met een 100°/o score. Kind van de rekening in groep C was Casper de Pijper. Het was niet zijn avond, zelfs geen half puntje. Dat zal in groep D wellicht beter gaan. Het vooruitzicht van groep D geldt moge lijk ook voor Frank Penders en Frans Dubois. Promotie vanuit groep D was er voor Jan van den Dorpel. Hij ver speelde slechts een enkel halfje aan Harm Hoogeveen, de nummer twee in deze groep, en hem wacht dus in de volgende ronde sterkere tegen stand. Léon Jacobse staat bovenaan met 43 punten. Pim te Lintelo en Rien Duine op 41. Moordrecht - 'Snert van Spijker man'; naar het idee van erwten soepmaker Gerard Spijkerman sr lijkt het wel of de bestellingen voor 'zijn snert' ieder jaar eerder binnen komen. Spijkerman is daarom vlot de keuken ingedoken en heeft weer een flinke voorraad soep gekookt. Voor de maker een uit de hand gelo pen hobby. In de loop der jaren heeft hij al enkele duizenden liters 'ge brouwen' en het verveelt nog steeds niet. Muziekvereniging Kunst Na De Arbeid vaart daar wel bij, want met de netto opbrengst van de soepver koop wordt het instrumentenfonds gespekt. De snert is te bestellen via 06-13434190 en kan vervolgens af gehaald worden op het adres Tulp straat 39. Gratis thuisbezorgen kan ook. De prijs is evenals vorig jaar 2,50 euro per liter. Moordrecht- In de week van 15 tot en met 21 oktober vinden in Cen trum Moerdregt de volgende acti viteiten plaats: Maandag 15 oktober, 10.30 uur Koersbal, een spel voor mensen van alle leeftijden. Van 13.30-16.30 uur biljarten, van 14.15-16.0 uur sjoelen. Dinsdag 16 oktober, 10.30 uur Denksport, een leuke manier om uw brein actief te houden. Woensdag 17 oktober, 19.30 uur Optreden van Shantykoor De Moordt Zangers Donderdag 18 oktober, 10.30 uur Geheugentraining, houd uw geheugen vitaal en actief met spelletjes, quizzen en oefeningen. Van 14.15-16.00 uur Spelmiddag: onder andere rummikub, scrabble, sjoelen en Wii. Vrijdag 19 oktober van 14.30-16.00 uur Quiz, groepsgewijs wordt uw kennis getest. Zondag 21 oktober 14.30 uur Filmmiddag met de film Seven years in Tibet. Informatie over deelname en tarie ven is op te vragen bij de receptie van Centrum Moerdregt aan Land voor Water 3 of telefonisch via 0182-373844.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 35