Vinter harde violen ia (Thee Winter vissenvoer Pernettya Het najaar is bij uitstek een geschikt moment om te verplanten of opnieuw aan te planten www.uwtuincentrum.nl iliiliTi TUINPLANTENCENTRUM Albert van 't Hartweg 59, 2913 LE Nieuwerkerk aan den IJssel 0180-314125 l?*d«jDllSS6ll Reesloot 10 2641 PM Pijnacker 015-3698589 Deze aanbiedingen zijn geldig t/m zaterdag 13 oktober en zolang de voorraad strekt. in diverse kleuren Wintergroen, met rode bessen I IC Lila en paars Nu van 2,- voor 1,25 en 3 stuks voor "universeel, zinkend" Grote koker 675 gram Nu van 9,20 voor Bak 18 stuks van 7,50 voor Besdragende plant in rood, wit en rose Potmaat 0 15 cm Nu van 4,50 voor 3,50 per stuk en 3 stuks voor Nu van 2,- voor 1,75 en 3 stuks voor De bodem is nog warm, waardoor nieuwe beplanting nog snel kan vastgroeien. Nieuwe beplanting in het najaar heeft als voordeel dat het in het voorjaar een voor sprong geeft en de planten in het voorjaar/ zomer minder snel uitdrogen. In het najaar zijn tal van planten op zijn mooist. Er zijn een hele groep mooie besdragende planten zoals Gaultheria (bergthee), Skimmia, Pernettia (roze, wit of rood), Callicarpa (paarse bes). Om uw bloembakken en potten nog leuk op te maken zijn er diverse mogelijkheden. Bijvoorbeeld winter harde violen, bloeiende heide, leuke herfstasters en buitencyclaampjes. Heel veel vaste planten en grassen staan in deze tijd ook nog mooi te bloeien. Denk hierbij eens aan de Sedum 'Matrone' (hemelsleutel) de Geranium 'Rozanne' (zeer lang bloeiend) of de verschillende Pennisetum soorten. Nu is het ook tijd om uw bloembollen te planten. Naast de traditionele soorten zoals tulpen, narcissen, krokussen, hyacinten is er ook een heel assortiment leuke andere soorten bollen. Denk hierbij aan de blauwe druifjes of de verschillende alliumsoorten. Bloembollen zijn ook goed te verwerken in plantenbakken of bloempotten. Om in het voorjaar een kleurig geheel te krijgen is het nu van belang de bollen te planten. Heeft u plan nen om een nieuwe haag te plaatsen dan zijn er tal van mogelijkheden. Bijvoorbeeld verschillende soorten coniferen, Taxus Baccata, Ligustrum, Beuken, Buxus, Berberis etc. Denk bij het aanplan ten van nieuwe planten of bomen ook even aan de grond waar het in wordt geplant. Het is bij nieuwe aanplant belangrijk verse potgrond te gebruiken, zodat het aanslaan van de plant in elke geval goed gewaarborgd is. Ook het gazon verdient nog even aandacht. Om het gazon sterk de winter in te laten gaan is het belangrijk dat de wortels van het gras woorden versterkt. Dit kan worden bereikt door een najaarsbemesting uit te voeren met speciale najaarsmeststof. Verder is het nu misschien ook de tijd om na te denken over hoe u de vorstgevoelige planten gaat laten overwinteren. Er zijn afdekhoe- zen en noppenfolie om uw planten te beschermen. Zorg dat de potten en bakken het overtollige vocht goed kwijt kunnen. Werken de afvoer gaten nog goed en staan de potten op een kleine verhoging (potvoetjes of iets anders). Als u potten buiten laat staan dan dienen deze bij strenge vorst ook afgedekt te worden. Deze redactie is mogelijk gemaakt door Tuinplantencentrum van der Dussen. r

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 37