www.edplaizier.nl Opruimings KNAAP T Met verkoop Ambonwijk verdwijnt vier miljoen euro spaargeld Het is brede scholen wat de klok slaat Tuin-en terreininrichting prijzen deHaij van derWende ad vocat e n fietsklaar.r^ HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 10 OKTOBER 2012 3 Thuis in de regio. Kijk voor al onze «„biedingenoponze Moordrecht- De gemeenteraad beslist 30 oktober of de 140 woningen in de Ambonwijk voor 5,5 miljoen euro worden verkocht aan de Goudse wonings tichting Mozaïek Wonen. Met de verkoop verdient de gemeente een groot deel van de onlangs gemaakte renovatiekosten niet terug. Dat verlies gaat ten koste van de reserves. Volgens de gemeente zijn er geen extra bezuini gingen nodig. De woningen hebben een totale boekwaarde van ruim tien miljoen euro. Als de raad met de verkoopprijs van 5,5 miljoen euro instemt, neemt de gemeente een verlies van ruim 4,6 miljoen euro. Dat bedrag zal groten deels worden onttrokken aan de al gemene reserve. Die neemt daardoor met vier miljoen euro (15 procent) af tot ruim 23 miljoen euro. De ove rige zes ton komt ten laste van de reserves van het woonbedrijf. Kamp Vught Met de oprichting van het Ge meentelijk Woningbedrijf (GWB) in 1995 nam de voormalige gemeente Moordrecht de woningen in de Am bonwijk over van de Rijksoverheid. Die had de huizen eind jaren vijftig laten bouwen voor Molukkers uit het te sluiten kamp Vught. De Am bonwijk was de enige woonwijk van het GWB. Bijna vijfjaar geleden nam de voor malige gemeenteraad van Moor drecht het besluit om de wijk te verkopen aan een woningcorporatie. Begin 2009 was het nog niet gelukt een koper te vinden. Volgens de ge meente vonden de corporaties de vraagprijs destijds te hoog. In 2010 is het college van burgemeester en wethouders van Zuidpias opnieuw op zoek gegaan naar een koper. Daarbij is als eerste met Mozaïek Wonen het gesprek heropend. In de tussentijd is de gemeente gestart met de renovatie van de woningen, dat gezien het achterstallige onder houd niet langer kon worden uitge steld. Conform plan Wethouder Bosman is verheugd over de verkoop aan Mozaïek Wonen, de corporatie die als beheerder van de woningen al sinds 1996 bekend is met de wijk en haar bewoners. Dat de woningen nu wellicht met verlies worden verkocht in tijden van bezuinigingen, is volgens het college geen issue. Een woordvoer- De afronding van de jarenlange renovatie van de Ambonwijk wordt begin november met de bewoners gevierd. Wellicht kan de gemeente op dat moment de verkoop officieel aankondigen. der stelt: "Het college verkoopt de een kerntaak van de gemeente be- met de verkoop de totale boekwaar- woningen conform het plan aan een hoort. Het college de helaas niet goedgemaakt kan corporatie, omdat het exploiteren verkoopt de woningen tegen een worden, kwalificeert het verkoopbe- van sociale huurwoningen niet tot marktconform verkoopbedrag. Dat drag niet verder." Zuidpias - In het collegeprogramma is het uitgangspunt opgenomen dat alle nieuw te bouwen scholen in Zuidpias brede scholen worden. De ker nen Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen zijn reeds voorzien, over de ontwikkeling van brede scholen in Moerkapelle en Moordrecht - en vooral het prijskaartje - sprak de commissie maatschappelijke ontwikkeling op maandag 8 oktober. Door Pepijn de Groot Voor Moerkapelle bestaan vijf sce nario's voor de realisatie van een brede school. De meest aanneme lijke zijn scenario twee (nieuw bouw op de locatie Moerkapelle- Oost) en scenario vijf (huisvesten van de twee basisscholen in het gebouw van de Rehobotschool). Uit een rapport, opgesteld door Zwemer Advies en Bouwmanage ment BV, blijkt dat scenario vijf op korte termijn goedkoper is en dat scenario twee op lange ter mijn goedkoper is. Dit komt omdat scenario vijf al relatief snel weer renovatie of nieuwbouw vereist. De investeringskosten volgens het raadsvoorstel: Samenvoeging scholen in Reho- both en na 20 jaar renovatie 23,1 miljoen euro Samenvoeging scholen in Reho- both en na 20 jaar nieuwbouw 23,7 miljoen euro Nieuwbouw scholen 20 miljoen euro "Ik heb het gevoel dat we een be paalde richting op gestuurd wor den", zegt Ferry van Wijnen (Trots). Hij twijfelt aan de objectiviteit van het Zwemer-rapport. Boven dien beschikt Van Wijnen, evenals andere raadsleden, over een 'rap port van de betrokken burger'. Dit rapport is afkomstig van een ano-' nieme burger en volgens dat rap port is scenario vijf goedkoper op zowel korte als lange termijn. Een andere conclusie dan het Zwemer- rapport en Van Wijnen bevraagt wethouder Jan Verbeek kritisch over de verschillen die er bestaan tussen de twee rapporten. Verbeek zegt de inhoud van het rapport niet te kennen maar pareert desal niettemin de kritiek die er is naar aanleiding van het rapport van de betrokken burger. Marijke Edel (CDA) twijfelt aan de onderbouwing van het rapport. "Wat zijn de bronnen van de be trokken burger, waar zijn de cijfers in het rapport op gebaseerd?" De identiteit van de anonieme rap porteur is voer voor speculatie. De wens om een brede school in Moerkapelle te ontwikkelen be staat bij alle fracties. Meerdere commissieleden, waaronder Emmy Kokkeler (Gemeentebelangen), twijfelen echter of 'dit wel het moment is om een grote uitgave te doen aan nieuwbouw van een school'. Jan Willem Schuurman (ChristenUnie/SGP) zet geen vraagtekens bij de voorkeur van het college voor het nieuwbouw- scenario. "We moeten kiezen voor het scenario met de beste prijs- kwaliteitsverhouding: scenario twee." "Een brede school is pas een brede school als er naast de scholen ook andere organisaties meedoen", al dus Joop Huson. De D66'er vraagt aan de wethouder of ook andere organisaties zich zullen vestigen in de eventuele nieuwbouw. Verbeek meldt dat ook peuterspeelzaal 't Hobbelpaard wil participeren, evenals de bibliobus. Het raads voorstel komt in de raadsverga dering later in de maand terug als bespreekstuk. Multifunctionaliteit in Moordrecht In Moordrecht wordt het een bon te bedoeling in de brede school. Wethouder Verbeek spreekt meta forisch over kleuren als het gaat over participerende instanties. "De schoolbesturen hebben gezegd niet overal muurtjes te willen als afscheiding maaralle kleuren in de brede school te willen mengen." In het nog te ontwikkelen Vijf akkers-Noord komen volgens het plan straks drie basisscholen on der een dak. Daarnaast komt ook het dorpshuis in de brede school. Het pand biedt ruimte voor een bibliotheek, een centrale keuken met een bar (geen horecafunctie, stelt Verbeek) en zalen die gebruikt kunnen worden door bijvoorbeeld verenigingen. Multifunctioneel is het sleutelwoord dat de wethou der hanteert. Jos Beekman (WD): "Als de dorps huisfunctie vervuld wordt in de brede school, vallen er dan elders geen gaten? Neem de bibliotheek die nu gevestigd is in multifuncti oneel centrum De Zuidpias." Vol gens Verbeek is er een geïnteres seerde voor de ruimte die vrijkomt in De Zuidpias als de bibliotheek zich vestigt in de brede school. Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 Dé mobiele fietsenmaker 06-30 72 72 12 Lange Zijde 9a, 2761 AV Zevenhuizen (Cl 000 plein) WWWfietsklaar.pl EIGENHUIS VERBOUWEN -•-INRICHTEN BOUIA (oio) 222 io io www.knaapbouwbedrijf.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 3