Kamerkoor zoekt stemmen Hallo wereld! Nesselander identiteit gevangen in WijLande-kunstwerk Herfstwandeling Zwangerschapsyoga Lampionnenoptocht HART VAN HOLLAND NESSELANDE 10 OKTOBER 2012 Demonstratie bloemen verwerken Schilderijen in De Kristal Halloween Gratis spreekuur kinderfysiotherapie Door Pepijn de Groot Het kunstwerk werd gemaakt door Yvonne Beelen, die zich liet inspi reren door de identiteit van twaalf Nesselanders. 'WijLanders' is de geu zennaam voor inwoners van de wijk waar vijftien jaar geleden slechts weiland was. Deze twaalf WijLan ders worden in de filmzaal van multifunctioneel centrum De Kristal voorgesteld door middel van video portretten. Van een streetdancende basisscholier tot het brein achter de waterbeelden in Waterwijk: ze stel len zich in twee minuten voor aan het publiek. Na de twaalf voorstelronden klinkt er buiten tromgeroffel. In een stoet, die uit tientallen wijkbewoners be staat, trekken de belangstellenden naar de winderige kade van de Ze- venhuizerplas. Op de groene strook, ver van de bebouwde wijk, neemt Beelen het woord. "Welkom in het niets! Daar is Nesselande", roept ze, wijzend naar de Siciliëboulevard. Om het wij-gevoel van de Nesse landers te versterken, mag iedereen helpen het kunstwerk te onthullen. Van onder het doek verschijnt een grote, rode cirkel met banken. Uit het hart van het kunstwerk steekt een vlaggenmast met bovenaan 45 Nesselande - Eerst zelf een lam pion maken en dan meelopen in de optocht; op initiatief van kin derdagverblijf het Paleisje aan de Groeneweg 6 vindt op woens dag 31 oktober om 18.30 uur een lampionnenoptocht plaats. Kinderen die mee willen doen kunnen op zaterdag 27 oktober tussen 12.00 en 14.00 uur een lampion maken, ledereen kan meedoen. De kosten bedragen 1,50 euro. Tijdens de optocht moet wel één verantwoordelijke per gezin meelopen. Voor meer informatie en aan melden: 010-2580986 of nesse- lande@hetpaleisje.nl. gemutst. "Natuurlijk! Het is een fantastische dag vandaag." Volgens Beelen kan het logo van WijLande op meerdere manieren worden gezien. "Als een reddings boei, als een euro-teken, als een..." Een van de twaalf geportretteerde WijLanders tikt Beelen op de schou der. "Ik heb ervan genoten", zegt de man. Ze pakken elkaar bij de schouders en kussen elkaar. Beelen vervolgt: "Maar je kan het logo ook zien als een omhelzing." Zo heeft de wijk een monument ter ere van haar identiteit en is elke WijLander vrij om er zijn of haar invulling aan te geven. Nesselande - Waarschijnlijk kan iedereen zich de woorden van prinses Maxi ma nog herinneren. Vijf jaar geleden zei de prinses dat ze de Nederlandse identiteit niet had gevonden. Voor de identiteit van Nesselande hoeft men niet ver te zoeken. Aan de Kosboulevard werd zaterdag 6 oktober het Wij Lande-kunstwerk onthuld. een vlag met het logo van WijLan de. Opgetogen beklimmen alle ont hullers het monument, om plaats te nemen in hun identiteit. Na de onthulling nam iedereen plaats op het rode kunstwerk, deze jonge WijLander voorop. In De Kristal is de nazit met een hapje en een drankje. "Het logo van de vlag is de platte voorstelling van het kunstwerk", legt Beelen uit. Ze heeft het druk: iedereen com plimenteert e"n begroet haar. Zelf woont Beelen in Kralingen maar ze 'werd verliefd op Nesselande'. "Het heeft de belofte van een nieuw bouwwijk. Waar een dorp er de cennia over doet om een identiteit te vormen, is dat hier in tien jaar gebeurd." De kunstenaar is goed Het kunstwerk werd gezamenlijk onthuld. "Het logo op de vlag is de platte voorstelling van het kunstwerk" Nesselande - Ervaring met yoga is niet nodig om deel te kunnen nemen aan de cursus zwanger schapsyoga die maandag 29 ok tober start in De Knoop. Het is geen 'hijg- en pufles', maar een manier om vrouwen lichame lijk en geestelijk te begeleiden tijdens de zwangerschap. Meer informatie en aanmelden: 010- 2518988 ofwww.curzusenzo.nl. Nesselande - Rosa Elena Men- déz de Groenewegen verzorgt op donderdag 18 oktober van 11.00 tot 15.00 uur een demonstratie 'bloem verwerken'. Zij laat zien hoe bloemen geperst kunnen worden en daarna gebruikt wor den om kunstwerkjes van te ma ken. Bij voldoende belangstelling kan voor een later tijdstip een workshop georganiseerd worden. De demonstratie vindt plaats in De Kristal aan de Cypruslaan 404. Voor meer informatie: 010-2862760 of tineke.vanden berg@buurtwerk.nl. Nesselande - In De Kristal wor den twee schilderijenexposities gehouden. De in Hongarije geboren Viola Homoki exposeert haar aqua rel- acryl-, olie- en glasverfwerk. Thea van der Meer exposeert haar kleurige schilderijen met een herkenbaar thema: kleur, beweging en gevoel. De expositie van Homoki is tot en met 22 december te bezichti gen in het theater van de Kristal en de expositie van Thea van der Meer tot en met 31 december op de Z.O.N.-wand van De Kristal. Het Recretieschap Rottemeren houdt zondag 14 oktober een herfstwande- ling in het recreatiegebied Rottemeren. Deelnemers kunnen tussen 11.00 en 15.00 uur starten vanaf kinderboer derij De Blijde Wei aan de Bergse Linker Rottekade 435 in Ommoord. Er zijn drie wandeltochten uitgezet van respectievelijk vijf (met puzze lopdrachten voor kinderen), tien en vijftien kilometer. Het is ook moge lijk, onder leiding van een gids van Rotta Natuur, deel te nemen aan een natuurexcursie. Deze excursie begint om 14.00 uur. De kosten voor deelname bedragen 1,- euro voor volwassenen, kinderen betalen 0,50. Voor meer informatie: 010-2981010 (kantooruren). Rotterdam/Regio - Gemengd ka merkoor Carajillo zoekt sopranen, tenoren en bassen. Het koor heeft een divers repertoire: van Purcell tot Elbow en alles daar tussenin. De repetities zijn op dinsdagavond in de Romeynshof in Ommoord. Voor meer informatie: 06-23640068 ofjo.vlie@hccnet.nl Nesselande - Het .onderwijzend personeel van basisschool het Spectrum had zich helemaal inge leefd in het thema van de Kinder boekenweek van dit jaar: Hallo we reld! Verkleed als Arabier, Chinees of bijvoorbeeld Indiaan probeerden de leerkrachten op die manier de kinderen enthousiast te maken voor het thema. Nesselande - De kinderfysiothe rapeuten van gezondheidscen trum Nesselande, gevestigd in de Kristal, houden zaterdag 13 oktober hun maandelijkse baby spreekuur. Belangstellenden zijn welkom van 9.00 tot 11.00 uur (ingang bij apotheek). Voor meer infor matie: 010-2229746 of www. fysiotherapieinnesselande.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 45