BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO Veel Flex Babbeltrucs, wat kunt u er tegen doen Kinderen ontmoeten kinderboekenschrijfster 'Women Only' bij M, de Koning Razzy viert verjaardag in Style belangstelling voor bijeenkomst Wet HART VAN HOLLAND I ZUIDPLAS 10 OKTOBER 201247 Preventietips en praktijkvoorbeelden Nieuwerkerk aan den IJssel - Modezaak Razzy Style vierde zaterdag 6 oktober haar eerste verjaardag. Eigenaresse Romana Zwang nodigde alle klanten en betrokkenen uit voor een feestje in De Batavier. Haar winkel werd Zevenhuizen - Van den Akker Accountants, De Haij Et Van der Wende Advocaten en Notaris kantoor Van der Hammen hielden dinsdag 2 oktober een bijeen komst over het nieuwe BV recht, de Flex Wet. Tachtig belangstel lende ondernemers kwamen naar Dorpshuis Swanla om te horen wat deze wetswijziging voor hen betekent. Belangstellenden die de bijeenkomst hebben gemist of in korte tijd een veel bezochte plek voor modebewuste dames met een maatje meer. De ruim honderd gasten genoten van een waanzinnige modeshow en van lekkere hapjes en drankjes. De laatste haartrends werden geshowd door La Vida Hairstyle en de band Spice'n Soul gaf een spetterend optreden. Na een ge zellige avond vertrokken de gas ten met een leuke goodiebag. Razzy Style is te vinden aan de Kerklaan 96. ondernemers die informatie op maken bij één van de bovenge- maat willen kunnen een afspraak noemde adviseurs. Regio - Het zijn vooral ouderen die het slachtoffer worden van babbeltrucs. Het gebeurt regelmatig dat dieven met een smoesje aanbellen en zo een wo ning weten binnen te komen. Oplichters stellen zich voor als thuis zorgmedewerkers, nieuwe buren of een medewerker van een energie bedrijf. Het lijkt allemaal echt en niet iedereen is verdacht, maar toch is het belangrijk goed op te pas sen. Vooral oudere mensen worden slachtoffers van babbeltrucs. Een maal in de woning leidt een van de daders het slachtoffer af, terwijl een mededader de woning ongezien binnen gaat. Hij of zij doorzoekt de woning en steelt geld of goederen. Soms weten de daders de pinpas te vinden, vaak wordt de pincode in de buurt van de pinpas bewaard. Met de pinpas en de pincode pinnen de daders vervolgens een geldbedrag. Veel gebruikte methodes om bin nen te komen Ik kom naast u wonen. Ik wil graag de indeling van de woning bèkijken. Zou ik een glaasje water mogen? Ik ben van de thuiszorg en kom u bezoeken. Mag ik even binnen komen? Wij zijn van de brandpreventie en komen kijken of er een brandmel der moet worden geïnstalleerd. Er is bij u een lekkage in de gootsteen. Hebt u een pen en papier om een briefje te schrijven voor de buren die niet thuis zijn? Zal ik de boodschappentas voor u dragen en zal ik de deur voor u openmaken? Vraag legitimatiebewijs Laat nooit zomaar een onbekende binnen. Kijk en praat, als dat kan, door de deurspion of het raam. Ge bruik altijd een ketting of hou de kierstandhouder op de deur bij het opendoen. Vraag meteropnemers en reparateurs naar hun legitimatie en identiteitsbewijs en controleer deze goed. Vertel dat u met het bedrijf of de instelling gaat bellen en doe dit ook echt. Zoek wel zelf het te lefoonnummer op. Laat onbekenden buiten staan en sluit de buitendeur als u iets gaat halen (een pen, een glas water of het alarmeren van een hulpdienst bijvoorbeeld). Dieven komen in alle vormen en gedaan tes en dragen soms keurige pakken. Ook schattig ogende kinderen of moeders met kinderen zijn niet per definitie te vertrouwen. Bel altijd de politie bij onraad, ook als ze niet binnen zijn geweest. Pincode Geef nooit een pincode af. Ook niet als iemand van de 'bank' of de 'poli tie' belt of voor de deur staat. Geen enkele officiële instantie vraagt naar pincodes. Vaak belt men na een bezoek om de pincode te vragen en verwijst de beller naar het eerder gedane bezoek. Zo kan de oplichter de gestolen pas gebruiken. Doe aangifte Veel mensen denken dat het hen niet zal overkomen. Toch loopt ie dereen de kans - jong en oud - om het slachtoffer te worden van een babbeltruc. Blokkeer een vermiste pinpas direct. Probeer op te schrij ven hoe de mensen eruit zagen die aan de deur zijn geweest en bel Onmiddellijk de politie via telefoon nummer 1-1-2. Doe altijd zo snel mogelijk aangifte bij de politie. Nieuwerkerk aan den IJssel - De groepen vijf van de basisscholen uit Nieuwerkerk kregen tijdens de kinderboekenweek in de bibliotheek een heel bijzondere les van een heel bijzonder iemand. De groepen vijf van de Wingerd gingen maandag 8 oktober op bezoek bij kinderboeken schrijfster Anita van den Boogaart. In de klas werd het bezoek goed voor bereid door haar boeken te lezen. Ook werd gepraat over het thema van deze kinderboekenweek 'Hallo Wereld' en verschillende culturen. Dat thema behandelt Van den Boog aart ook in haar boeken. De kinderen spraken met de schrijfster over ver schillende culturen en de overeen komsten, er werd voorgelezen en er werd een mensenketting gemaakt. De Volkswagen showroom van M. de Koning Autobedrijven was donderdag 4 oktober helemaal 'women only'. De mooiste Volks wagen modellen schitterden in de showroom, naast 29 stands van bedrijven uit de regio met ver schillende damesproducten. De bezoeksters werden verwend met lekkere proeverijen, workshops, vers schepijs, de laatste fashion- trends, schoenen, sieraden, make up en verzorging en nog veel meer. De vier spetterende dansoptredens van Noes Fiolet Studios maakten de avond compleet. Deze inmiddels derde editie van het evenement was weer helemaal geslaagd. Ongeveer 620 dames bezochten de Volkswagen show room in Capelle aan den IJssel en genoten van een gezellige en volledig verzorgde avond. Bezoek sters hadden zich aangemeld via een speciale website en kregen bij binnenkomst een lot voor één van de twee loterijen tijdens de avond. Alle stands hadden mooie prijzen beschikbaar gesteld, die onder de bezoeksters werden verloot.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 47