Michelle en pony Ramon zijn duo door dik en dun Kaartverkoop Nico Dijks hoorn gestart Prins Carlos plant boom in BP Bos Over Maillol en Rodin 48HART VAN HOLLAND REGIO 10 OKTOBER 2012 Michelle Uittenbroek Regiokampioen Zuid-Holland 2012. Waddinxveen- Aan de langste muur van de slaapkamer is een plank gemon teerd met daarop tientallen trofeeën. Paardensportprijzen zijn het, stuk voor stuk. Op de vrije plaatsen aan de muur hangen ingelijste foto s van een paard en een jonge ruiter. Na het zien van de kamer van Michelle Uittenbroek is er geen twijfel mogelijk: paardensport is haar passie. Door Pepijn de Groot De helft van haar leven is de zes tienjarige actief in de paardensport: ze begon op haar achtste bij mane ge Reigersburgh. "Als kind wilde ik graag paardrijden maar mijn moeder was tegen. Ik wist nog niet dat ze zelf paard had gereden. Toen ik op zolder een doos vol paardrijdspullen aantrof, kon ze me niet meer stop pen." Moeder Annelies: "Van mezelf weet ik hoe veel tijd ik erin stak om dat ik dol was op paardrijden. Mi chelle lijkt op mij en ik wist dat zij er vol voor zou gaan als ze eenmaal ging paardrijden. Ik vond haar toen nog erg jong voor de sport." Van een tegenstribbelende moeder is geen sprake meer. "Ik vind het mooi dat Michelle er zo mee bezig is", zegt ze trots. Trots mag Michelles moeder ook zijn want haar dochter kroonde zich in augustus tot regiokampioen. Met haar pony Ramon werd ze eerste op het onderdeel springen. "Dat had ik niet verwacht van tevoren. Met Ramon deed ik op twee onder delen mee: dressuur en springen. Ik focuste op dressuur en springen deed ik erbij. Toch heb ik bij sprin gen gewonnen." Dat pony Ramon op beide onderdelen uit de voeten kan is bijzonder. "Dressuurpony's hebben vaak dunnere benen, springpony's zijn gespierder. Ramon is ook goed in dressuur omdat hij een mooie show weg kan geven." Goede pony onder je kont Het duo Ramon en Michelle heeft de smaak weer te pakken. Weer, want een blessure van de pony zat verder succes in de weg. "Anderhalf jaar geleden kreeg Ramon een peesbles sure en was hij een jaar bezig met revalideren." Haar pony werd er de pressief van en Michelle had opeens tijd over. "Normaal ben ik 2,5 uur per dag bezig met mijn sport. Tij dens de revalidatieperiode ging er ook tijd in zitten maar minder dan normaal." Inmiddels is het duo terug op het oude niveau. Door de winst op het regiokampioenschap mocht Michelle meedoen aan het NK en die ervaring smaakt naar meer. "Ik had niet verwacht nog zo terug te komen. We hebben het een keer meegemaakt en we gaan er hard te genaan om alles eruit te halen wat erin zit." De Waddinxveense is serieus be zig met haar hobby. "Soms moet je een feestje laten schieten, dat is dan maar zo. Tot laat uitgaan en de volgende dag slaperig rijden is niet eerlijk tegenover je pony." Brood verdienen met professioneel paard rijden ziet Michelle niet als realis tisch. "Paardrijden als topsport heeft veel met geld te maken." Michelle doelt op het prijskaartje dat hangt aan goede paarden. "Sommige paar den doen het uit zichzelf goed, je hebt niet veel talent nodig om die te berijden. Als iemand niet goed kan rijden maar een dure, goede pony onder haar kont heeft, maakt diegene meer kans om hogerop te komen." Diergeneeskunde De liefde voor dieren is er ingeslopen en daar wil Michelle mee verder. Vol gend schooljaar doet ze eindexamen atheneum op het Coenecoop Col lege en vervolgens wil ze in Utrecht diergeneeskunde gaan studeren. "Ik ben met school even serieus als met paardrijden. Dat ik diergeneeskunde wil gaan doen weet ik al jaren." Of ze als student nog paard kan rijden weet Michelle niet. "In principe wil ik het altijd blijven doen maar je moet er wel tijd voor hebben. De komende twee jaar op de middel bare school heb ik nog tijd om met Ramon te rijden en daar ga ik volop van genieten." Waddinxveen - Schrijver, dichter en columnist Nico Dijkshoorn is dinsdag 6 november te gast in de bibliotheek. Hij vertelt over zijn ervaringen en gaat - op geheel eigen wijze - in op vragen uit het publiek. Voor meer informatie: www.waddinxveensekunstkring.nl. Waddinxveen/Benthuizen - De kle ren en met name de schoenen van prins Carlos zijn er waarschijnlijk niet van opgeknapt, maar de prins had wel zichtbaar plezier in het planten van een boom in Bentwoud. De zoon van prinses Irene hoefde het ook niet alleen te doen, hij werd ge holpen door tientallen scholieren die beter voorbereid leken op de mod derige bende in het bos en rubberen laarzen aan hun voeten hadden. Het Bentwoud is een natuur- en re creatiegebied in ontwikkeling, gele gen tussen Zoetermeer, Rijnwoude, Waddinxveen en Boskoop. Het ligt op Waddinxveens en Rijnwouds grondgebied. Inmiddels is in het gebied al een golfbaan gerealiseerd. Daarnaast is er een Nationale Kin- derBomenBos en een Avatarbos. Donderdag werd het zogenoemde BP Bos geopend. Hendrik Mui lerman, algemeen directeur van BP Nederland legde uit: "Om de C02-uitstoot van automobilisten te compenseren, investeren wij in dit soort duurzame projecten." Hij deed 'en passant' een oproep aan automobilisten om niet pas op het laatste moment te remmen bij bij voorbeeld een file of bij invoegen. "Dat kost echt heel veel brandstof." Ook bracht de directeur onder de aandacht dat iedere weggebruiker symbolisch eigenaar kan worden van een boom in het BP Bos." Onno Hoes, de voorzitter van de Stichting Nationale Boomfeestdag entevens burgemeester van Maas tricht sprak zijn dank uit richting prinses Irene die, zoals bekend, veel Prins Carlos schept mee met de scholieren van verschillende scholen uit Zoetermeer en het Land van Cuijk die een boom planten. Achter de prins staat gedeputeerde Weber van de provincie Zuid-Holland. met bomen heeft en dicht bij de natuur staat. Prins Carlos sloot de reeks met toespraken af door ook nog eens het belang van de natuur en met name van bomen te bena drukken. Hij refereerde aan een onderzoek waaruit zou blijken dat kinderen die regelmatig 'buiten in de natuur' zijn over het algemeen gezonder en blijer zijn en beter kun nen relativeren in vergelijking met stadskinderen. Hij sprak zijn waar dering uit over bedrijven die met hun tijd meegaan en ook oog heb ben voor duurzaamheid. De prins is ook directeur van een stichting waarbij alles draait om het versnel len van duurzaamheid. Vervolgens pakte het gezelschap de fiets en reed naar een witte tent midden in het Bentwoud. Daar kwamen ook de honderd scholieren naar toe die eerder die ochtend vo gelhuisjes hadden gemaakt. Na een korte toespraak van boswachter Linda Groeneveld van Staatsbosbe heer werd samen met prins Carlos, Onno Hoes en gedeputeerde Weber een boom geplant en een plaquette onthuld. Het BP Bos bestaat voor lopig nog uit drie hectaren, maar gaat uiteindelijk vijf hectaren be slaan. Over ruim vijftien jaar zou het Bentwoud, volgens de site van Staatsbosbeheer, de omvang heb ben van 2600 voetbalvelden. "Het was de bedoeling om vandaag op 4 oktober zo'n duizend kleine boom pjes te planten, maar het weer is ons niet goed gezind", zei de bos wachter spijtig. Aanvang 19.30 uur, de toegang bedraagt 10,- euro in de voor verkoop, 12,50 euro aan de zaal. Kaarten zijn verkrijgbaar tijdens de openingsuren van de biblio theek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan 1 en bij boekhandel Burger aan de Dorpstraat 37-39. Nico Dijkshoorn, (foto: Elselien van der Wal) In de Kunsthal in Rotterdam is een overzichtstentoonstelling van het werk van Aristide Maillol (1861- 1944) te zien en in het Singer Mu seum in Laren een expositie met beelden en erotische tekeningen van Auguste Rodin (1840-1917). Rodin en Maillol kenden elkaar en hadden bewondering voor eikaars kunst. Beiden hadden het vrouwe lijk naakt als belangrijkste thema. Uit de manier waarop zij hun onder werp gestalte gaven, spreekt echter een wereld van verschil. In haar lezing gaat De Man in op het werk van de Franse beeldhouwers en hun uiteenlopende opvattingen over de beeldhouwkunst. Waddinxveen - Hanneke de Man houdt donderdag 11 oktober voor de Waddinxveense Kunst Kring een le zing over Aristide Maillol en Auguste Rodin. ledereen is welkom in de Immanuël- kerk, aanvang 19.30 uur.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 48