Subsidieregeling natuurvriendelijke oevers 4 50 HART VAN HOLLAND DE KRANTVOOR DEZUIDPLAS 10 OKTOBER 2012 Week 41/Nr. 122 Schieland en de Krimpenerwaard www.hhsk.nl Bekendmakingen Vergunningen Waterwerken Hoogheemraadschap van Wilt u een natuurvriendelijke oever aanleggen? Dat juichen we als hoogheemraadschap toe. We streven naar een goede kwaliteit van het oppervlaktewater met daarin een gevarieerd planten- en dierenleven. Natuurvriendelijke oevers kunnen daar een belangrijke bijdrage aan leveren. Daarom heeft het hoogheemraadschap een subsidieregeling opgesteld die financieel bij kan dragen aan de aanleg van natuurvriendelijke oevers door particulieren en andere partijen. Wat moet u doen? Om in aanmerking te komen voor subsidie, moet u voor 1 april een aanvraagformulier met bijbehorende bijlagen toe sturen aan het hoogheemraadschap. Het hoogheemraadschap beoordeelt de aanvragen en laat u binnen twaalf weken weten of de subsidie al dan niet wordt toegekend. Krijgt u de subsidie? Dan dient u binnen twaalf maanden te starten met de aanleg van de oever en deze binnen 24 maanden te realiseren. Wij vragen aan u de start van de aanleg te melden via een meldingsformulier. Om de subsidie uit te kunnen betalen moet u na de realisatie van de oever een aanvraagformulier tot vaststelling van de subsidie met bijbehorende bijlagen inleveren bij het hoogheemraadschap. In 2013 is voor de subsidieregeling natuur vriendelijke oevers een bedrag van 50.000,- beschikbaar. Meer informatie Aanvraagformulieren en meer informatie over de subsidieregeling is te vinden op www.hhsk.nl/subsidieregeling. Heeft u daarna nog vragen dan kunt u contact opnemen met mw. C.P. Groshart via e-mail c.groshart@hhsk.nl of telefonisch via 010 45 37 490 (ma, di en do). Mandaatbesluit Het college van dijkgraaf en hoogheemraden heeft op 2 oktober 2012 besloten tot wijziging van de mandatenlijst behorend bij de Algemene mandaatregels Schieland en de Krimpenerwaard. Toegevoegd is een mandaat aan het afdelingshoofd Vergunningverlening en Handhaving voor het opleggen van een bestuurlijke strafbeschikking. Een bestuurlijke strafbeschikking is een sanctie die berust op schuldvaststelling. In essentie gaat het om de bevoegd heid voor het bestuur om een geldboete uit te vaardigen op voorstel van een Buitengewoon Opsporingsambtenaar. De bestuurlijke strafbeschikking maakt deel uit van de Wet OM-afdoening (artikel 257ba Wetboek van Strafvordering jo artikel 4.2 eerste lid sub b Besluit OM-afdoening). Voor de bestuurlijke strafbeschikking is een landelijke limita tieve feiten- en vergoedingenlijst vastgesteld. Het mandaatbesluit treedt in werking op 12 oktober 2012. De gewijzigde mandatenlijst ligt op ons kantoor ter inzage van 12 oktober tot en met 22 november 2012. U kunt het ook inzien op onze website www.hhsk.nl. Voor meer infor matie kunt u ook contact opnemen via telefoonnummer 010 45 37 200. Ontwerp algemene regel voor het ophogen van de boezemlanden in de Rotte en de Ringvaart ter inzage Schieland en de Krimpenerwaard heeft de algemene regel 'Het gedeeltelijk dempen van de oppervlaktewater lichamen genaamd de Rotte en de Ringvaart, door het ophogen van de percelen waarop bestaande bebouwing en/of bestaande infrastructuur is gesitueerd'opgesteld, die behoort bij de Keur van het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard. De algemene regel beschrijft onder welke voorwaarden het gedeeltelijk ophogen van de boezemlanden in de Rotte en de Ringvaart is toegestaan. Deze algemene regel is uitsluitend van toepassing op die percelen, waarop be staande bebouwing of infrastructuur is gesitueerd. Deze algemene regel wordt 6 weken ter visie gelegd op het kantoor van het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard (Maasboulevard 123, Rotterdam) van vrijdag 12 oktober tot en met donderdag 22 november 2012. Het ontwerp staat ook op onze website www.hhsk.nl. Tijdens de periode dat de algemene regel ter visie ligt, heeft u de mogelijkheid tot inspraak door een gemo tiveerde, schriftelijke reactie te sturen aan het college van dijkgraaf en hoogheemraden van Schieland en de Krimpenerwaard, Postbus 4059, 3006 AB Rotterdam. Als onderwerp dient u aan te geven: Zienswijze op het ontwerp van de algemene regel voor het ophogen van de boezemlanden in de Rotte en de Ringvaart. Het hoogheemraadschap zorgt voor het goed en veilig functioneren van waterkeringen, wegen en watergangen. Ook het gezond houden van het oppervlaktewater hoort daarbij. Om aan deze taken te voldoen verleent het hoogheem raadschap watervergunningen, ontheffingen Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (RVV) en stelt maatwerk voorschriften op. Capelle aan den IJssel (K.12.530,25 september 2012) Ministerie van Verkeer en Waterstaat, vervangen van een signaalkabel, Algeraweg; (K.12.535,28 september 2012) Citytec B.V., vervangen van een kabel, Ketensedijk. Gouda (K.12.506,20 september 2012) N.V. Stedin Midden-Holland, verwijderen van een laagspanningskabel, Gouderaksedijk 14a. Waddinxveen (K.12.495, 24 september 2012) N.V. Stedin Midden- Holland, aanbrengen van een lage drukgasleiding, Jan Dorrekenskade-Oost 22. Zevenhuizen (K.12.366,27 september 2012) GMB Civiel, aanleggen van recreatieve steigers en vlotten in het recreatiegebied in de Eendragtspolder ten noorden van de Middelweg. De vergunningen en de ontheffingen liggen ter inzage op het kantoor van het hoogheemraadschap. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen, tel. 010 45 37 335. Tegen de vergunningen/ontheffingen kunt u schriftelijk tot zes weken na de bij de vergunningen genoemde besluit- datum bezwaar indienen bij het hoogheemraadschap. Voor meer informatie over één van de bovenstaande artikelen kunt u contact opnemen met onze klanten informatie, telefoonnummer 010 45 37 200 of kijken op onze website www.hhsk.nl. Maasboulevard 123, 3063 GK Rotterdam. www.hartvanholland-online.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 50