Ronald Koeman traint dames Nieuwerkerk Clubkampioenschap Unity99 Afstraffing Groeneweg Kata team Unity'99 baart opzien in karatecircuit Records bij de Kieviten Rottemerenloop den Oudci V.V. GROENEWEG - DHL Atletiek HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 10 OKTOBER 2012 53 Karate Voetbal Karate Genomineerd voor Topsporttalent 2012 1(ÏÏ7coII FZIcoI ;T? colI E22 coll ZONDAG 14 oktober 14.00 uur Sportpark yan hst /erlaat 0^3 VAN DER LINDEN GROEP Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor de dames van voetbalvereniging Nieu werkerk ging maandag een droom in vervulling. Feyenoordtrainer Ronald Koeman kwam hen eenmalig trainen. Vooraf waren de dames wat zenuw achtig, maar al snel veranderde dat in enthousiasme en ook Koeman liet zijn enthousiasme merken tijdens de training. Door Job van der Plicht De training van Koeman kwam voort uit een gewonnen wedstrijd van Cynthia Bos, één van de speelsters van Nieuwerkerk. Toen ze op zoek was naar voetbalschoenen kwam ze bij een sportwinkel een wedstrijd tegen met als te winnen prijs een clinic van een eredivisietrainer. Bos: "Het enige wat je hoefde te doen was te vertellen waarom jouw team de clinic moest winnen." Bos schreef dat het compleet krijgen van een damesteam w Nieuwerkerk erg veel moeite heeft gekost. "Met name Stephanie Dopper heeft er erg veel moeite voor gedaan. Dat we deze training nu gewonnen hebben is dan ook een beloning voor haar", aldus Bos. Moeizame start Dopper wilde weer een damesteam opstarten vlak nadat het damesteam van Nieuwerkerk was opgeheven. "Dit was echter niet zo makkelijk als ik dacht." Na een moeizame start met veel aan- en afmeldingen telt het team inmiddels 22 dames. Dop per: "Het gaat nu dus echt goed." Ondanks dat het veel moeite kost te om een damesteam compleet te krijgen, leeft het damesvoetbal volgens Dopper wel heel erg bij de club. "We krijgen veel aandacht van het bestuur en bij onze wedstrijden komen veel andere teams kijken en worden we flink aangemoedigd." Training Koeman Koeman had zijn training net zo op gebouwd als hij bij Feyenoord doet. Dit om de dames enigszins inzicht te geven in de manier waarop hij bij Feyenoord traint. Voor Koeman was het niet anders om een keer vrouwen te trainen: "Je geeft ze een bepaalde oefenstof en dat vinden ze leuk, dus dat is niet anders. Omdat meiden nog niet zo lang voetballen als jongens zie je wel dat het wat beter kan, maar naarmate de training vorderde ver beterde dat en dat is positief." Niveauverschil Koeman zag uiteraard wel een ni veauverschil tussen de dames en Feyenoord, maar daar stoorde hij zich niet aan. "Dat weet je van te voren en daar moet je je in aanpas sen." Na afloop van de training boden de dames Koeman twee shirts aan en hij liet zijn telefoonnummer achter bij vv Nieuwerkerk. "Ik wil over drie weken, als jullie weer gespeeld heb ben, weten wat jullie gedaan heb ben." Rotterdam - Het deelnemersveld viel tegen dit jaar, maar het niveau was wel top tijdens de jaarlijkse karate clubkampioenschappen van Unity'99. Bij het onderdeel Kata (schijngevecht) veroverden Saad Mellouk, Tanya Izelaar en Rick Hogervorst het kampioenschap. Bij het onderdeel Kata (vrij ge vecht) werden in de diverse cate gorieën kampioen Vincent Vaseur (+16), Bryan Lusse (-16), River Luns (-12), Alyssa van Wijgerden (-14). In de beginnerspoule ging de titel Clubkampioenen bij Unity'99. naar Bertin Bom en op het nieuwe onderdeel No-Gi van de Jiujitsu- afdeling schreef Tjer van der Meer geschiedenis door als eerste club kampioen de titel te winnen. Zevenhuizen - Al na twaalf minuten was de wedstrijd Dilettant-Groe- neweg (8-2) op zondag 7 oktober beslist. Op dat moment waren de Krimpenaren viermaal bij het doel van de Zevenhuizenaren geweest en drie'keer daarvan lag de bal in het mandje. Joey Grootscholten had tot driemaal toe de kans op de aansluitingstreffer maar faalde in de afwerking. De 4-0 net voor de rust en 5-0 net na de rust gooiden de wedstrijd op slot. De thuisclub scoorde nog drie keer en typerend voor dit Groeneweg was dat beide tegendoelpunten werden gescoord door invallende A-junioren Djoser Djingo en Bas Roos. Nesselande - Het karateteam van Unity'99 Rotterdam boekte de afgelopen jaren veel successen op de mat in het onderdeel Kumite (Vrije gevecht). Dit onderdeel wordt inmiddels gezien als een specialiteit van de club. In deze wedstrijdsport zijn twee onderdelen waar een karateka zich in kan speciali seren: Kumite en Kata. Bij Kata toont een sporter een vastgesteld schijnge vecht dat tot op de detail moet worden uitgevoerd Koeman in z'n sas bij Nieuwerkerkse voetbalclub. Regio - Ruim 350 inschrijvingenaanzienlijk meer dan bij vorige edities en ook nog een nieuw parcoursrecord bij de dames op de halve marathon. Het al jaren staande record van Julie Beukers werd zondag 7 oktober verbeterd door Vanessa Hartman van Voorne Atletiek in 1.27.37. Rotterdam - Op de locatie Prin senlaan van Thorbecke Voortge zet Onderwijs wordt donderdag 18 oktober het Topsporttalent Thorbecke Voortgezet Onderwijs 2012 gehuldigd. Om voor de prijs in aanmerking te komen moeten leerlingen niet alleen op sportief gebied uitblinken, maar ook goede schoolresultaten hebben behaald. Onder de drie genomineerden be vindt zich de uit Nesselande af komstige karateka Nick Gerrese (17) die lid is van Unity'99. Gerrese won goud op het EK en brons op het WK. Ook de jaren ervoor pres teerde Gerrese zowel op sportief gebied als op school fantastisch. De prijs wordt uitgereikt door ex- judoka Deborah Gravenstijn en door voormalig proftennisser Rae- mon Sluiter. Bij de mannen was Martin Verveer de snelste op de 21.1 km in 1.20.25. De jeugdloop over 1500 meter werd bij de jongens gewonnen door Yo- sha van 't Veer van PAC in 5.24 min. Bij de meisjes pakte Demi Mourik uit Nesselande de eerste plaats. Snelste man op de 10 km was Mi chael Woerden van de Veenlopers in 35.23; bij de dames won Marieke Prince van Parthhenon in 40.35. Vanuit de regio was er een behoor lijke deelname, ondanks concurren tie van de Schollebosloop, van de Langs de Gouwe loop en van het NK tijdens de singelloop in Breda. Johan Kersbergen uit Moerkapelle deed de 21.1 km in 1.34.57; Uit Nes selande: 1.5 km. Demi Mourik 5.58 min; 10 km Esther Schilt 41.54 min.; Marc van Westrenen 54.02 min.; Leonie van Steenwijk 54.19 min.; Marian Roorda 56.42 min en op de halve Christian Sorensen 1.31.49, Kees Smies 1.42.06, Vincent Roo- zen 1.44.50, Edwin de Haas 1.49.47, Saskia Warmer 1.49.48, Yvonne van Hoven 1.50.45, Sandy van Gageldonk 1.53.44 en Carla Valk 1.54.25. Nieuwerkerk: 10 km René van der Waal 47.04, Claire Hoogma 47.08, Hendrien van der Mark 56.40, Diana Coolegem 56.44en Ellen Stolk 56.42. Zevenhuizen: 21.1 km Paul Heijnen 1.52.06 en Arie ijzerman 2.16.20.10 km Erwin Paalvast 48.00. Op dit onderdeel hebben de twee jaar geleden aangetrokken coaches en Kata-specialisten Wouter Deijl (regerend Nederlands kampioen) en Balazs Halmaï met een klein gezelschap een behoorlijk niveau weten te bereiken. Dit werd duide lijk tijdens het Open Kata toernooi in Eindhoven, waar drie van de vijf deelnemende leden van Unity'99 een medaille wisten te bemachti gen: twee gouden en een zilveren. In de finale stonden Kiki Muis en Me lissa van Oudenaarden, beiden van Unity'99, tegenover elkaar, waarbij het goud naar Kiki ging. Tanya Ize laar wist ook goud te winnen en laat hiermee zien dat zij klaar is voor het NK volgende maand in Zoeter- meer waar zij vorig jaar zilver won. Coach Wouter Deijl deed zelf ook mee aan dit sterk bezette toernooi en won brons in de A-klasse seni oren. advertentie Hoofdsponsor

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 53