Mini oefencross bij Zuidplasruiters Nieuwerkerk knokt zich naar zege NieMo sluit zware reeks af Moordrecht maakt klapper, Moerkapelle afgelast Trainen voor Rotterdam Marathon Budoka's vieren Wild West feest Landelijke Speedo wedstrijden van start gegaan Atletiek HART VAN HOLLAND I ZUIDPLAS I 10 OKTOBER 2012 55 Paardensport Voetbal Waterpolo Voetbal Budo Zwemmen Een echte cowboy van dichtbij bekijken. Regio - De landelijke Speedo wedstrijden zijn zondag 7 oktober van st gegaan. Deze wedstrijden zijn bedoeld voor jongens minioren 2 tot en n 6 en junior I, 2 en meisjes minioren 2 tot en met 5 en junioren 1, 2 die regels van het zwemmen al wat beter kennen en de te zwemmen afstanden beheersen. Nieuwerkerk aan den IJssel/Moordrecht - De herenformatie van WSG Nie- Mo-Van Vliet heeft een reeks zware wedstrijden in de eerste districtsklasse achter de rug. Dit weekend was de laatste tegenstander in rij, Donk, met 10-5 te sterk voorde Nieuwerkerkse/Moordrechtse startcombinatie. De Kring organiseert de Speedo wedstrijden in samenwerking met de verenigingen. Voor de minioren is er na afloop van de vijf Speedo wedstrijden een finalewedstrijd in de vorm van de Kring Speedo Fi nale. Voor de junioren wordt een landelijk klassement bijgehouden. De deelnemers van WVZ Zoeter- meer zwemvereniging deden hun best en gingen naar huis met een aantal pr's, zeven gouden, vijf zil veren en zeven bronzen medail les. In de derde periode kreeg NieMo een goede kans om van een 5-2 achter stand terug te komen. Vier minu ten speelden ze met een manmeer. In plaats van een verschil in doel punten te creëren, scoorden beide ploegen tweemaal. NieMo verloor daarmee het geloof in een goede afloop. "Dit was eigenlijk onze eer ste slechte wedstrijd, het liep niet en het was onzorgvuldig", zei coach Meivin Blokland. "Maar we moeten niet vergeten dat Donk een heel er varen ploeg is en ze dwingen het misschien wel af. We moeten nu weer terug naar ons niveau van vo rige week." Zaterdag speelt NieMo in de bekercompetitie tegen BZC in Bergambacht, aanvang 19.00 uur. Miniem verlies vrouwen Ook de vrouwenploeg van NieMo bleef puntenloos door een nederlaag bij WZC (3-0). De ploeg van trainer/ coach Sander Boer staat sinds de seizoenstart op nul punten. Moordrecht - Paardensportver eniging De Zuidplasruiters hield zondag 7 oktober voor de tweede maal een mini oefencross op haar eigen terrein. Op een afstand van negenhonderd meter waren acht tien hindernissen uitgezet. De rui ters en amazones konden kiezen uit een beginners- of een gevor- derdenparcours, waarbij hogere hindernissen werden gesprongen. Hoewel de oefencross geen offici ële uitslag kent, had Helen Bodmer met haar paard Nikita de snelste tijd bij de beginners en Francis Leyen, lid van De Zuidplasruiters, de snelste tijd bij de gevorderden. Bij de beginners had Helen Bodmer de eerste en de derde tijd gereden, terwijl Sammy Verdonk met haar pony Urban de tweede tijd had. Francis Leyen wist zowel in de eerste als in de tweede ronde de snelste tijd neer te zetten en ein- digde daarmee zowel op de eerste als op de tweede plaats. De derde tijd was voor Maarten Kluiters met zijn paard Caramba. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het eerste kwartier gebeurde er zondag 7 oktober weinig in de uitwedstrijd van Nieuwerkerk tegen UVS. In de achttiende mi nuut was Nieuwerkerk voor het eerst gevaarlijk, maar dat resul teerde meteen in de openings treffer. Remco Langerveld ging op avontuur en ontdeed zich van enkele tegenstanders voordat hij Godwin Falix in staat stelde de 0-1 op het bord te zetten. Vanaf de aftrap was het ook meteen raak aan de andere kant. Nuri Cetin verzuimde in te grijpen en zo stonden de ploegen binnen dezelfde minuut weer op gelijke hoogte. Nu nam de UVS het heft in handen en kwam in de dertig ste minuut op voorsprong. Twee minuten later ontsnapte Nieu werkerk aan een derde treffer. Toch kwamen ze voor de pauze nog terug. Vanuit het niets was het Falix die zich knap vrijspeelde en het hoofd van Abner Teixeira vond, die raak knikte. In de tweede helft speelde UVS slordi ger en kreeg Nieuwerkerk gele genheid vaker op de vijandelijke helft te komen. Een onderschep ping op het middenveld lag ten grondslag aan de derde treffer van Nieuwerkerk. Mitchell Hen driks schoot via de UVS doelman op de lat. Falix knalde de terug springende bal opnieuw tegen de lat, maar faalde in de herkan sing niet en zette zijn ploeg op voorsprong. Nieuwerkerk moest diep gaan om zich UVS van het lijf te houden. De opluchting bij spelers en begeleiders was na afloop dan ook zichtbaar groot. Eindstand 2-3. Bleiswijk - Onder het motto 'de Rotterdam Marathon lopen als een Kievit!' gaat zondag 9 december met de inmiddels traditionele strandtraining bij at letiekvereniging De Kieviten de training voor de Rotterdam Marathon van start. De week ervoor kunnen lopers hun conditie al testen tijdens de Sint Nikolaasloop. Er wordt naar de marathon, die plaatsvindt op 14 april, toegewerkt aan de hand van een algemeen ba sisschema. Daarnaast is individuele begeleiding in de vorm van een op de loper/loopster toegespitst schema mogelijk. Kosten van deelname is voor Kieviten gratis; niet-Kieviten betalen 40 euro. Binnen het basisschema is plaats voor drie trainingslopen: 25 km op 20 januari, 30 km op 17 fe bruari en 35 km op 17 maart. Meer informatie: aartvanhoven@tiscali.nl, 0180-320897, 06-44244485 of www.dekieviten.nl. Zuidpias - Moordrecht speelde zon dag 7 oktober thuis tegen Hermes DVS. Met 6-3 was in ieder geval de uitslag overtuigend, Moordrecht wint van de Schiedammers. Moerkapelle zou zaterdag 6 oktober op bezoek bij Linschoten, omdat het veld werd af gekeurd werd de wedstrijd afgelast. Nieuwerkerk aan den IJssel - Budo- club Geisha opende vrijdag 28 sep tember het nieuwe budoseizoen met een Wild West feest in de gymzaal aan het Kroonkruid. Alle judoka's en jiu jitsuka's deden, verkleed als comboys, -girls of in dianen, mee aan allerlei spelletjes en activiteiten als goud zoeken en schieten op flessen. Het feest werd afgesloten met de vertoning van een film. IwsmladDe»,,

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 55