Zuidpias Verkeerskrarit oktober 2012 Moordrecht toneel van jaarlijks fietsrondje Word ook Verkeersouder! gemeente Beste inwoner van Zuidpias, Val op! Regels voor fietsverlichting De scholen zijn weer begonnen WEEK HART VAN HOLLAND I DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 10 OKTOBER 2012 Daar kun je mee jlMR komen In de verkeerskant besteedt de gemeente aandacht aan verschillende actuele verkeersonderwerpen, zoals wijzigingen in verkeersregels, berichten van Veilig Verkeer Nederland en nieuwe of lopende verkeersprojecten. Deze editie staat de fiets centraal. Nu het fietsplan voor scholieren is vastgesteld, kunnen we diverse maatregelen uitvoeren die het fietsen in de gemeente Zuidpias nog aantrekkelijker maken. U leest hierover meer in deze editie. Ik wens u veel lees- en fietsplezier. Arjen Hazelebach, Wethouder Verkeer en Vervoer Dit jaar deed Jenaplanschool De Terp mee met de ballonnenwedstrijd. Leerlingen van de basisschool hebben samen met het onderwijzend personeel enthousiast meegewerkt aan de actie. Iets na elf uur schetste Wethouder Arjen Hazelebach het belang van de actie. 'Kort na de zomervakantie zijn kinderen moge lijk nog wat onwennig in het verkeer en het is van belang om hiervoor begrip te vragen bij de overige verkeersdeelnemers', zo liet de wethouder weten. Op zijn aangeven zijn 250 ballonnen voor zien van een kaartje met de adresgegevens van de afzender losgelaten. De meeste ballonnen stegen al snel op tot grote hoogte om vervolgens in zuidwestelijke richting weg te drijven. Er wordt met spanning gewacht op retour 'Een kruispunt? Hier? Veel te gevaarlijk!' Het jaarlijkse fietsrondje van Veilig Verkeer Nederland (VVN) met wethouder Hazelebach mag dan ludiek zijn, de boodschap daarente gen is serieus. Veilig verkeer in Zuidpias is geen gewonnen zaak en vereist nog steeds onze aandacht. En dus waagde een bont gezelschap zich op woensdag 8 augustus opnieuw aan de tradi tionele fietstocht. Het gelegenheidspeloton bestond naast de afdeling Zuidpias van VVN en wethouder Hazelebach namelijk ook uit raads leden, ambtenaren en journalisten. Samen bezochten zij acht locaties in Moordrecht, waaronder de kruispunten Kerklaan/ Middelweg en Middelweg/Land voor Water. VVN had vooraf al een lijst opgesteld van verkeersonveilige situaties in Moordrecht. Op elke locatie ging zij uitgebreid in op het ontstaan van de situatie en hoe de verkeers veiligheid kan worden verbeterd. Ook toonden de vrijwilligers diverse onlogische en onwen selijke situaties aan het meereizende gezel schap, die uitgebreid werden voorzien van tekst en uitleg. In navolging van de fietstocht maakt de gemeente een inventarisatie van de bezochte punten. Ze bekijkt welke punten worden aangepakt en op welke termijn dit kan. Voor enkele punten is een uitgebreider advies van VVN nodig. In 2013 staat de volgende fiets tocht op het programma. Het 'polderpeloton' bezoekt dan Zevenhuizen-Moerkapelle. De regels voor losse lampjes: Ze mogen alleen op het bovenlichaam, dus niet op het hoofd, armen of benen; U mag ze bevestigen aan uw kleding of op je tas; Ze moeten goed zichtbaar zijn, er mag dus niets overheen hangen; Ze moeten recht vooruit en achteruit schij nen. En niet teveel bewegen; Wit of geel licht voor, rood licht achter. Als u gebruik maakt van lampjes op batterijen denk dan aan reservebatterijen! Welke reflectie is verplicht? Een rode reflector (niet driehoekig) op de achterkant van de fiets; A gele reflectoren op de trappers; witte of gele reflectoren op de wielen (vel gen) of banden; Bij een fiets met meer dan 2 wielen, die bre der is dan 0,75 meter en 1 voorwiel heeft, moet ook een naar voren gerichte witte reflector op de fiets. Wanneer moeten uw lichten aan? Tussen zonsondergang en opgang is het voeren van verlichting verplicht; Bij slecht licht overdag (bijvoorbeeld bij mist). Wanneer krijg u een boete? Rijden in het donker, bij schemer en overdag bij slecht zicht zonder het voorlicht en/of achterlicht aan te hebben. Kosten: 45 euro; Rijden zonder reflectoren. Kosten: 30 euro; Rijden met fietslicht in een afwijkende kleur, dat knippert of op een verkeerde plek is bevestigd. Kosten: 45 euro. Op woensdag 22 augustus gaf wethouder Hazelebach het startschot voor de traditi onele ballonnenactie aan het begin van het schooljaar. De gemeente besteedt samen met VVN elk jaar extra aandacht aan de start van het schooljaar met de campagne "De scholen zijn weer begonnen". Op veel plaatsen in de gemeente hangen spandoe ken of hangen posters waarop aandacht wordt gevraagd voor het feit dat kinderen weer naar school gaan. gestuurde kaartjes. De eigenaar van het kaartje die het meest ver is gekomen wint een prijs. De wethouder heeft een uitnodiging gedaan naar alle kinderen en het onder wijzend personeel om mee te denken over een alternatief voor de ballonnenactie nu helium zo schaars is. Nu de dagen korter worden en de winter er aan komt is het zaak extra te letten op veiligheid. Zorg dat u opvalt tijdens het fietsen, want u bent voor bestuurders van auto's, vrachtauto's en bussen toch minder goed zichtbaar ondanks alle spiegels en andere voorzorgsmaatre gelen. Een ongeluk ligt echt in een klein hoekje. Zorg er daarom voor dat u zichtbaar bent! Controleer regelmatig uw verlichting en reflectoren en houd u aan de verkeersregels. Hieronder de regels voor fietsverlichting: Om op te vallen heeft u niet veel nodig. Een voor- en achterlicht en reflectoren op de fiets zijn voldoende. Als fietser moet u 's nachts en overdag, als het zicht ernstig wordt belemmerd, voorlicht en achterlicht aan hebben. Uw fiets moet altijd een reflector hebben op de achterkant van de fiets, reflectoren op de trappers en op de wielen (velgen) of banden. Wat zijn de regels voor fietsverlichting? De regels voor vaste verlichting: Wit of geel licht voor, rood licht achter; De lampen moeten recht vooruit en recht achteruit schijnen; De lampen mogen niet knipperen. De veiligheid van kinderen is van levensbelang. In en rond de school, maar ook op weg van en naar school. Als verkeersouder kunt u een belangrijke bijdrage leveren aan de verkeersveiligheid rondom scholen. We zeggen verkeersouder, maar eigenlijk kan iedereen er een zijn. ledereen die het leuk vindt om de school en de leerkrach ten wat te helpen, is welkom. Bovendien verlicht u als verkeersouder de taken van het lerarenkorps. Veel grootouders,buren en andere vrijwilligers zijn inmiddels al geregistreerd als verkeersouder De inspanningen van een verkeersouder zijn zeer afwisselend: de ene verkeers ouder spant zich in bij verkeerslessen op school, de andere verkeersouder zet zich in voor een veilige schoolomgeving en weer een andere verkeersouder organi seert allerlei acties die met verkeersvei ligheid te maken hebben. Heeft u interesse om verkeersouder in Zuidpias te worden? Neem dan contact op met Harriët Gargoskij, e-mail: harriet® vvn-zuidplas.nl of kijk op http://vvn-zuid- plas.nl/verkeersouder/

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 6