I OP PAD MET DE WIJJCAGEITT Lydia Reicher opnieuw afdelingsvoorzitter SP Zuidpias Hoe houd ik mijn hersenen gezond Thema-avond over kanker Tunnelbouw Zuidelijke Dwarsweg kan doorgaan Zuidpias MuziekFestival muzikaal feestje Mantelzorgdag Zuidpias 'De donker dagen' zijn weer begonnen. HART VAN HOLLAND ZUIDPIAS 10 OKTOBER 2012 9 De wijkagenten Ron Jonker, Bas Rijfers en Tom Oostendorp laten de lezers van het Hart van Holland een stukje meelopen hij him werkzaamheden in de gemeente Zuidpias. Deze week: Ron Jonker, wijkagent in de wijk Zuidpias in Nieuwerkerk aan den IJssel. Ondanks dat we in september nog van een paar lekkere zomerse dagen mochten genieten, is het toch echt gedaan met de zomer. Sinds vrijdag 21 september 2012 is het officieel herfst. De herfst is dus begonnen; dat betekent kortere dagen en langere nachten. Het donker biedt criminelen meer mogelijkheden om ongezien toe te slaan en te vluchten. In de maanden september, oktober, november en december spreken we van 'de donkere dagen'. Iedere periode en getyde van het jaar heeft zijn eigen veiligheids- en leefbaarheidsvraagstukken. Cijfers van eerdere jaren wijzen uit dat overvallers juist in de eerder genoemde maanden toeslaan. Dit gebeurt veelal doordat het 's ochtends later licht wordt en 's avonds eerder donker. Hier kan iedereen in onze wyken binhen de gemeente Zuidpias 'hinder' van ondervinden. Wij als politie, maar ook burgers, verenigingen, winkeliers en ondernemers moeten hier bewust van zijn en preventief handelen. Daarom is de politie de komende periode volop en extra aanwezig om criminaliteit te voorkomen en daders snel te pakken. Tydens de donkere dagen letten wij buiten ons 'normale' werk nog meer op het voorkomen en aanpakken van ernstige criminaliteit, zoals: overvallen, woning- en bedrijf sinbraken, straatroven, autocriminaliteit en geweld. De politie zet verschillende acties uit om de criminaliteit te verminderen, de pakkans te vergroten, maar ook om criminaliteit te voorkomen. Zo is er bijvoorbeeld een woninginbrakenteam en zijn wij zowel zichtbaar als onherkenbaar in de wyk aanwezig om extra toezicht te houden. Ook u als winkelier, burger of ondernemer kunt helpen. U bent namelijk onze oren en ogen in de wijk' Uit de praktijk blijkt dat we regelmatig criminelen kunnen oppakken dankzij de hulp van burgers, winkeliers en ondernemers. Het kan voorkomen dat er een donkergekleed figuur schichtig om zich heenkijkend tussen een rij auto's door loopt. Welhcht staat er een auto al enige tijd met draaiende motor bij uw buren voor de deur. Belangrijk is dat we een signalement doorkrijgen en/of het kenteken van het voertuig. Bel ons! We komen liever een paar keer te veel dan één keer te laat. Alleen zijn we sterk maar samen zijn we veel sterker. Bij aanvullende vragen en extra informatie kunt u uiteraard terecht op het politiebureau of op de internetsites van de politie (www.pohtie.nl) en het Hoofdbedryfschapdetailhandel (www. hbd.nl) Zuidpias - De leden van de SP Zuid- plas hebben afgelopen week weder om Lydia Reicher gekozen als afde lingsvoorzitter. Zij neemt deze taak de komende twee jaar op zich. Diny Borrmann wordt organisatie secretaris en Jan Baas vicevoorzit- ter. Anne Verzijl en Tilly Reichard zijn nieuwe bestuursleden en Theo de Vette is herkozen als penning meester. Het bestuur wordt aange vuld met André Muller, die als frac tievoorzitter volgens de SP-statuten ook lid van het bestuur is. Michel Lacroix heeft afscheid genomen als organisatiesecretaris. Lydia Reicher en André Muller gaan zich bezighouden met de kandida tenlijst voor de gemeenteraads verkiezingen van 2014. Reicher: "In 2009 waren we nog groentjes op het gebied van lokale zaken en wisten we niet wat we nu we! we ten. We zijn optimistisch en willen straks tenminste drie zetels halen om zo het SP geluid in de raad en nog meer op straat te laten horen." Moordrecht - Met als thema 'Hoe houd ik mijn hersenen gezond' verzorgt mevrouw Scheltema van d» Hersenstichting Nederland op woensdag 17 oktober een lezing voor Passage Moordrecht. Tijdens de lezing wordt aan de hand van tips op het gebied van slapen, bewegen, voeding en training ingegaan op het gezond houden van de hersenen. De bijeenkomst wordt gehouden in De Zespunt aan de Molenlaan en be gint om 20.00 uur. Ook niet-leden zijn welkom. Moerkapelle - De afdeling Zuid- plas van de NPV geeft op maan dag 29 oktober een vervolg aan het jaarthema 'kanker'. De diag nose en behandeling van kanker vormen veelal een ingrijpende gebeurtenis in het leven van mensen. Het leven komt in het teken te staan van de ziekte en de behandeling. Deze derde en laatste thema avond wordt ingevuld door mw. M. Jansen en mw. D. Frericks, beiden als oncologieverpleeg- kundigen verbonden aan Zorg- brug in Gouda. De avond wordt gehouden in dorpshuis Op Moer aan de Raadhuisstraat 40 en be gint om 20.00 uur. Voor meer informatie: www.npvzorg.nl/zuidplas. Den Haag/Zuidpias - De Raad van State heeft de bezwaren van agrariër Duijndam tegen de aanleg van een tunnel onder de spoorlijn bij de Zuidelijke Dwarsweg maandag 8 oktober afgewezen. Duijndam eiste onlangsschorsing van het daarvoor gemaakte bestemmingsplan. De Raad heeft dat verzoek naast zich neergelegd en de zaak meteen definitief beslist. Volgens Duijndam is de inmiddels gestarte aanleg van de tunnel niet nodig. De tunnel zal onderdeel gaan uitmaken van de toekomstige Zui delijke Dwarslaan. Die laan zou no dig zijn voor de ontsluiting van de geplande nieuwbouwwijken in de polder. Maar de bouwplannen zijn in de ijskast beland. De gemeente erkent dat de woning bouw voorlopig is uitgesteld. Maar de tunnelbouw zou ook nodig zijn, omdat NS Prorail alle gelijkvloerse kruisingen in de spoortrajecten tus sen Den Haag en Gouda en Rotter dam en Gouda wil opheffen. De Raad constateert dat de veilig heid op het spoor al genoeg reden is om de tunnel aan te leggen. Dat de woningbouw voorlopig niet doorgaat, is voor de Raad geen pro bleem. Het verwijt van Duijndam dat het bestemmingsplan in strijd is met provinciale regels, is door de Raad ook afgewezen. Het enthousiasme spatte ervan af bij Afslag 9. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Zuidpias MuziekFestival 2012 ein digde vrijdagavond 5 oktober in het Ontmoetingscentrum met een waar muzikaal spektakel. Het muziekfestival begon op vrij dag 28 september in de Ontmoe- tingskerk in Zevenhuizen met een klassiek concert. Vervolgens stond voor zaterdag 29 september een korenmiddag in de Dorpskerk in Moordrecht op het programma en afgelopen vrijdag sloten de orkesten uit Zuidpias het festival feestelijk af. Opgetreden werd door de har monieën Kunst na de Arbeid uit Moordrecht, Symfonisch blaasor- kest Da Capo, Drumfanfare DKV en het jongerenorkest Piu Mosso van Stichting MOZ-Art (voorheen muziekschool) uit Nieuwerkerk aan den IJssel en door De Klei ne Trompetter uit Zevenhuizen. De avond werd geopend doorTamara Venrooy, lid van de Tweede Kamer en woonachtig te Nieuwerkerk. In haar openingswoord zette zij de toon voor dit feestje. Behalve dat zij de waarde van de muziek in een men senleven duidde, legde zij ook een verband tussen muziek en bewegen. Daar had het publiek wel oren naar en spontaan werd er een polonaise ingezet tijdens het optreden van KndA. Een feestje was het ook om dat DKV op de dag af 85 jaar bestaat en er bij De Kleine Trompetter zelfs al 115 jaar muziek gemaakt wordt. De slagwerkers van Afslag 9 en hun slagwerkcollega's uit de andere or kesten sloten het concert af met een gezamenlijk optreden waar het enthousiasme vanaf spatte. Nieuwerkerk aan den IJssel - Om de mantelzorgers van Zuidpias in het zon netje te zetten wordt voor hen voor zaterdag 27 oktober van 14.00 tot 17.00 uur een gezellige middag in het Ontmoetingscentrum georganiseerd. Op het programma staat de voorstelling 'Over de Kopzorg'. Men wordt ontvangen met koffie of thee en na afloop is er een hapje en een drankje. Voor iedereen is er tevens een kleine attentie. Mantelzorg is de zorg die langdurig, meer dan acht uur per week en lan ger dan drie maanden, en onbetaald gegeven wordt aan een chronisch zieke, gehandicapte of hulpbehoe vende partner, ouder, kind of ander familielid, vriend of kennis. Ken merkend is dat men zorgt voor ie mand vanuit een persoonlijke band. Mantelzorg is warm, als een warme mantel die om je heen zit. Mantelzorgers die bij de voorstel ling aanwezig willen zijn kunnen zich aanmelden via 0180-310050 of info@mantelzorgzuidplas.nl. Indien vervoer naar de locatie nodig is, kan dit gelijk aangegeven worden. Voor meer informatie: www.mantelzorgzuidplas.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 9