LAGENDIJK Nog steeds te weinig donoren Parencompetitie IJsselbridge Gaslekkage Tinbergenpad Veel lol tijdens zeventiende editie Truck ringsteken i Première film 'Stenen uit slib' Dick Moerman leeft dankzij donorhart V Van een huurhuis naar een koophuis? V Je huurhuis kopen? Hoe pak je het aan... Bel voor advies tips HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 17 OKTOBER 2012 17 IJWTTEU Nieuwerkerk aan den IJssel - "Ik leef alsof elke dag de laatste is en haal uit het leven wat erin zit", aldus Dick Moerman. De Nieuwerkerker leeft dankzij een donorhart. Na zijn transplantatie in 2001 is hij niet alleen gaan genieten, maar ook gaan strijden. "Voor velen komt er niet op tijd een donororgaan; zij overleven het niet. Daarom geef ik voorlichting over orgaandonatie, op straat en bij serviceclubs of bijvoorbeeld bij vrouwenverenigingen en scholen." Nederland heeft nog altijd meer orgaandonoren nodig. Van maan dag 22 tot en met 28 oktober is het daarom opnieuw Donorweek. Dit jaar staat de week in het teken van persoonlijke acties in het land. Clubs, verenigingen en bedrijven in heel Nederland worden opgeroepen Nieuwerkerk aan den IJssel - De film 'Stenen uit slib' beleeft maandag 22 oktober zijn première in de biblio theek. Organisator in deze Maand van de Geschiedenis is de Histori sche Vereniging Nieuwerkerk aan den IJssel (HVN). De avond is een vervolg op de filmavond van 4 okto ber 2011 met als verrassing vijftien minuten toen 'stomme' kleurenfilm van Klein Hitland van 1963 van Jaap Maris uit Ridderkerk. Filmmaker Cor Vermeulen heeft op basis hiervan en uit vele andere bronnen de kleur- en klankrijke film 'Stenen uit slib' ge maakt. Na de vertoning krijgt Maris Filmbeeld uit 'Stenen uit slib'. de eerste dvd met de film aange boden. De dvd is te koop voor 9,- euro. Verder staan deze avond, die om 20.00 uur begint, een gesprek met vroegere steenplaatsers over de film op het programma, het You Tube filmpje van Jan van Til over Klein Hitland en een powerpointverto- ning van de Oudheidkamerexpositie 'Arm Ft rijk: kunst met Klein Hitland'. Deze tentoonstelling is op de open middag van 3 november weer in het echt te zien. Aanvang 20.00 uur, de toegang is vrij. Dick Moerman. voor de Donorweek een actie te or ganiseren om orgaandonatie onder de aandacht te brengen. Iedere ac tie helpt, klein of groot. Wervings acties kunnen aangemeld worden via www.JaofNee.nl. Op maandag 22 oktober vindt de af trap van de Donorweek plaats met een dertien uur durend evenement dat live wordt uitgezonden op on der andere YouTube, nu.nl en msn. nl. Diverse bekende Nederlanders verlenen hieraan hun medewerking. "Wat me verbaast is dat heel veel van de mensen die ik spreek wel een donororgaan zouden willen, maar geen donor willen zijn", zegt Moerman. "Dat vind ik raar" ver volgt hij; "Velen willen er niet over nadenken. Ik ben het levende be wijs van het organentekort, want als ik eerder geholpen was, had dat de zorgkosten enorm gedrukt. Ik heb twee jaar in het ziekenhuis gelegen en dure operaties en ap paratuur gehad. Daarom noem ik mezelf 'de ziekenhuismiljonair'. Voor velen komt er niet op tijd een do nororgaan, die overleven het niet." Voor meer informatie: moerman donorvoorlichting@box.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De zesde, tevens laatste zit ting van de eerste speelronde is op woensdag 10 oktober in de A-lijn met een percentage van 62,20 procent gewonnen door Ab van Amerongen en Rein Janssen. Op de tweede plaats eindigden Thea en Toon de Kort met 58,93 en derde werden Jet en Siebe Vlietstra met 53,87. B-lijn: 1. Elly Delwel en Patty Stuip 63,69; 2. Loes Vink en Lucie Wijnen 59,23 en 3. Mar Christiaanse en Harrie Hoppen brouwers 56,85. C-lijn: 1. Gerda Goedhart en Tiny Looije 65,97; 2. Jaap Hendriks en Wim van de Laar 62,15; 3. Yvonne en Bert Klapwijk 59,72. D-lijn: 1. Gré Hazenbroek en Bert van Voorbergen 59,82; 2. Riet Overgaag en Ada Suurbach 58,63 en 3. Nel Legerstee en Ben Clerx 55,65. De eerste ronde is in de A-lijn gewonnen door Marijke Blok en Renate Tournier, in de B-lijn door Mar Christiaanse en Elly Miltenburg, in de C-lijn door Gerda Goedhart en Tiny Looije en in de D-lijn door Riet Over gaag en Ada Suurbach. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Nieuwerkerkse brandweer rukte don derdag 11 oktober uit voor een gas lekkage op het Tinbergenpad. Mede werkersvan gasbedrijf Joulz waren in de voortuin van een woning aan het werk. Tijdens deze werkzaamheden ontsnapte er gas waarop de brand weer gewaarschuwd werd. Toen deze arriveerde was de druk inmiddels van de gasleiding af. De brandweer heeft de woning geventileerd. (foto: Michael de Man) Nieuwerkerk aan den IJssel - Getoeter, ronkende motoren en veel lol, dat waren zaterdag de vertrouwde ingrediënten van een nieuwe editie van het Truckringsteken. Stichting Evenement organiseerde het spektakel voor de zeventiende keer en kon weer op tientallen deelnemers rekenen. Door Bart Jansen Voor de vrachtwagenchauffeurs was het weer eens wat anders dan het op tijd moeten laden en lossen. Nu ging het erom het gaspedaal zo goed mogelijk onder controle te houden, zodat de steker, die op de bijrijders- stoel zit, zoveel mogelijk ringen aan zijn stok kon rijgen. Tijdens de eerste rondes bleek het nog vrij lastig om alledrie de ringen te verzamelen. In de volgende rondes werden de deel nemers er behendiger in. Werd er toch gemist, dan wel met een lach op het gezicht, want het ringsteken draait vooral om de lol. MAKELAAR Kerklaan 53b Nieuwerkerk a/d IJssel Telefoon (0180) 32 31 24 www.makelaarlaaendiik.nl INWWI

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 17