"Met een instrument heb je status, maar niet op een patserige manier" Lezing in Beth-San Herenweg krijgt uitbreiding glas Helikopter en hond jagen op inbrekers schuifdeurkasten op maat 18 HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE 17 OKTOBER 2012 Arie Dekker overjarige Kleine Trompetter Avondje uit voor het goede doel Ook bedrijf aan Moerkapelse Zijde wil uitbreiden www.enkast.nl 0180-634866 Zevenhuizen - 'De Kleine Trompetter heeft het gehaald', schreef voorzitter Wout Metselaar vijftien jaar geleden in het jubileumboek ter ere van het eeuwfeest. Afgelopen donderdag, II oktober, bereikte De Kleine Trompetter een nieuwe mijlpaal: de leeftijd van 115 jaar. Met wie blik je terug op zo'n lange geschiedenisHet bestuur van de muziekvereniging tipte Arie Dekker. Arie Dekker met een Es-bas, klaar voor een uitvoering in Zevenhuizen. Foto stamt uit de jaren zestig (foto: archief Dekker). Door Pepijn de Groot "Waarom ze mij hebben gekozen? Ik vraag het me ook af. Misschien omdat ik een van de oudste leden ben." De 78-jarige Dekker is al veertig jaar niet meer betrokken-bij De Kleine Trompetter. Omdat zijn vader bij 'de muziek' zat, begon Dekker met bariton spelen bij De Kleine Trompetter. Daarvoor kwam hij al in aanraking met blaasinstru menten. "In de oorlog lagen de ko peren instrumenten van de muziek bij ons op zolder. Dat werd verstopt voor de Duitsers want die smolten alles om." Na de oorlog kwam Dek ker als veertienjarige bij de fanfare. "Les kreeg je van mensen die al bij de fanfare zaten. De eerste keer dat ik meeliep, blies ik. geen noot omdat ik schrok van de herrie om me heen. Je werd in het diepe ge gooid en dat is de manier om het te leren." Tegenwoordig is De Kleine Trompet ter een harmonieorkest en vaart ook slagwerkgroep Afslag 9 onder de vlag van de vereniging. In de tijd van Dekker was er geen harmonieorkest maar een fanfare. "Een fanfare heeft koperinstrumenten, slagwerk en - op saxofoons na - geen rietinstrumen ten als dwarsfluiten en klarinetten", legt Dekker uit. "Mensen vinden de muziek leuk. Als je met een instru ment loopt, heb je status. Niet op een patserige manier; het geeft een goed gevoel dat je mensen ermee vermaakt." Autocross Muziek maken vond Dekker leuk, evenals activiteiten organiseren. In 1960 werd hij penningmeester en om geld in te zamelen organi seerde het verenigingsbestuur de autocross. "Op het weiland van Jan Vente, waar nu de Kratonlaan is. Duizenden mensen kwamen erop af. Limonade- en patatverkoop, posters plakken door het hele land: we de den alles zelf." De vereniging werd zo financieel gezond. Maar ook door 'niet gek te doen' met geld. "Met mij als penningmeester ben je aan de beurt. Kwam er iemand geld vragen omdat-ie postzegels had gebruikt, zei ik: bekijk het, dat betaal je zelf maar. De opbrengsten van de au tocross gebruikten w£ voor nieuwe instrumenten en pakken." Drol op een drumstel Volgens Dekker is het tegenwoordig anders, "ledereen wil van alles doen: volleyballen, televisiekijken. Dat gaat niet, je kan maar één ding goed doen. Dat is in de hele maatschappij zo. De beleving is er niet meer, men wil te veel en er niets voor doen of over hebben." De gemakzuchtigheid die Dekker signaleert in de maat schappij ("Als er een scheet in de weg zit, melden mensen zich ziek. Dat deden wij niet, gewoon door gaan"), steekt hem. "Voorbeeld: De Kleine Trompetter kwam vorig jaar spelen bij de opening van het Ot- tevangerpad bij de molens. Hadden er vijf van de veertien afgezegd. Dat vind ik een aanfluiting, want dat slaat als een drol op een drumstel. Dat afzeggen hadden ze in onze tijd niet moeten proberen, dan hadden ze een probleem." Dat kritiekpuntje moeten ze dulden bij De Kleine Trompetter. Inmiddels begint te dagen waarom Dekker als spreker is gekozen door het vereni gingsbestuur: vanwege zijn kennis van de geschiedenis en zijn mooie verhalen. Voor de reeks anekdoten zijn de kaders van dit artikel te be klemmend. Over het plakken van posters voor de autocross door het hele land tot het cabaret bij de jaar lijkse uitvoering in Hotel Vos: Dekker weet nog precies wanneer het ge beurde en wie erbij was. Koekoeksklok Voor de Kleine Trompetter lonken meer jubilea, denkt Dekker. "De Kleine Trompetter blijft bestaan zo lang er behoefte aan is. En die be hoefte is er, want ze kleden eve nementen als de Dodenherdenking en Koninginnedag aan." Een dorp zonder eigen muziekvereniging zou een doodzonde zijn. "Om met de woorden van oud-voorzitter Jan de Ruiter te spreken: Zevenhuizen zon der muziekvereniging is als een koe koeksklok zonder koekoek: de tijd tikt door maar je hoort niks meer." Zevenhuizen - De Kleine Trompet ter geeft op 3 november een bene fietconcert met Karin Bloemen. De opbrengsten gaan naar stichting KiKa en team Zeparo, dat voor Ze venhuizen deelneemt aan de Ropa- run. De sportzaal van Dorpshuis Swanla wordt voor het concert omgetoverd tot een theaterzaal. Karin Bloemen zingt samen met De Kleine Trompetter, maar ook alleen met haar band. Daarnaast geeft Afslag 9 met een kort optreden een voorproefje op het slagwerkconcert in 2013. Na afloop is er een after party met Linda Kant en coverband Cicero, de band van Jan van Vliet. Kaarten zijn te koop in Dorpshuis Swanla. Zie voor de verschillende rangen en arrangementen ook www.dekleine trompetter.nl. Moerkapelle - Niets lijkt een uitbreiding van kassen aan de Herenweg ten noorden van Moerkapelle nog tegen te kunnen houden. De ondernemers aan deze straat gaven tijdens de vergadering van de commissie Ruimte op 9 oktober aan dat er een overeenkomst met de bewoners is getroffen om 24,5 hectare glas aan te leggen. Dat is ongeveer vier hectare minder dan oorspronkelijk de bedoeling was. Door Erwin van 't Hof Zowel bewoners als ondernemers uitten zich opgelucht tijdens hun inspraak bij de commissievergade ring. Wethouder Rinus Bosman is verheugd over het feit dat er een compromis is gesloten. "Ik ben blij dat alle partijen aan tafel wilden gaan zitten om te kijken wat de best mogelijk oplossing was, een prachtig voorbeeld van samenwerking tussen de middenstand en de bewoners." Het initiatief tot samenwerking dat vanuit de ondernemers zelf kwam, werd ook door de commissieleden positief ontvangen. Martien Zij derhand (GBZ): "Ik ben ontzettend gelukkig met de samenwerking tussen de bewoners en de onder nemers, dat verdient niets dan lof." Ondanks alle lovende woorden was niet iedereen in de raadszaal blij met het bereikte resultaat. Het glas tuinbouwbedrijf van de gebroeders Kees en Rien Hoogendoorn aan de Moerkapelse Zijde ziet in de toewij zing van uitbreidingsmogelijkheden aan de Herenweg een oneerlijke be handeling van bedrijven in de regio. Het bedrijf van de broers, dat op nog geen paar kilometer van de Heren weg ligt, mag niet uitbreiden. "Een uitbreiding is voor ons even noodza kelijk als voor alle andere bedrijven in de regio", aldus de broers. "Het is oneerlijk dat er op een steenworp afstand wel ruimte wordt geboden aan de ondernemers en dat wij door de beperking van onze uitbreidings mogelijkheden nu misschien rich ting een faillissement gaan." Andere locatie Bosman liet hierop duidelijk merken dat de kans dat de broers mogen uitbreiden zeer klein is. "Het be stemmingsplan over dat gebied zegt dat de polders vrij moeten blijven en niet bebouwd mogen worden, ik zie dat niet snel veranderen." Wel gaf de wethouder aan, hierbij gesteund door de voltallige commissie, dat de gemeente samen met de gebroe ders Hoogendoorn gaat kijken naar een oplossing voor het probleem. Bosman: "We kunnen bijvoorbeeld onderzoeken of het bedrijf op een andere locatie kan uitbreiden." De broers gaven zelf aan dat dit moei lijk te realiseren is, omdat zij on langs nog flink hebben geïnvesteerd in de voorzieningen op de huidige locatie. Moerkapelle - Agathos en Cedrah houden maandag 12 november een thema-avond voor mantelzorgers. Het thema is 'emotionele vervlak king na een niet aangeboren her senletsel'. De politie werd rond 12.00 uur gewaarschuwd dat er werd inge broken. Direct werden verschil lende eenheden naar Moerkapelle gestuurd. Agenten zagen twee mannen in de achtertuin van een woning aan de Jonkheer van der Weistraat. Die mannen zetten het meteen op een lopen, achternage zeten door de politie Inmiddels was de buurt afgezet door de politie. Met behulp van een politiehelikopter en een speurhond Mantelzorger zijn welkom vanaf 19.00 uur in woonzorgcentrum Beth-San aan de Wilde Veenen 1 De toegang is vrij. Voor meer informatie: 079-5931840 of www.agathos-thuiszorg.nl. werd naar de vermoedelijke inbre kers gezocht. Binnen tien minuten werd de eerste verdachte aange houden op de Julianastraat. De tweede verdachte had zich verstopt in een tuin aan de Dorpsstraat. Daar werd hij gevonden door een politiehond. De verdachten zijn vrijdag 12 ok tober voorgeleid aan de rechter commissaris, die bepaalde dat de Hagenaars nog veertien dagen vast blijven zitten. Moerkapelle - Twee Hagenaars van 23 en 25 jaar, die worden verdacht van een poging tot inbraak, blijven nog veertien dagen vast zitten. Dat heeft de rechter-commissaris in Den Haag vrijdag 12 oktober bepaald. De twee wer den donderdag II oktober aangehouden na een poging tot inbraak in een woning aan de Jonkheer van der Weistraat in Moerkapelle.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 18