Werkbezoek raadsleden aan Moerkapelse scholen Revolte in Theater Swanla Nessevlietbruid Singend Goetje zoekt publiek Floris wint voorleeswedstrijd PVC laminaat vloeren HARTVAN HOLLAND I ZEVENHUIZEN/MOEBKAPELLE I 17 OKTOBER 2012 23 www.enkast.nl 0180-634866 Ledenvergadering Rode Kruis Moerkapelle - De directeuren van de twee Moerkapelse basisscholen, Anita te Pas van de Keijzerschool en Ronald Remmers van de Rehobothschool, ont vingen op 11 oktober raadsleden van de gemeente Zuidpias om te praten over de vorming van een Brede School. "Na drie jaar zijn we nu bijna bij de ontknoping. We willen weten wanneer we kunnen beginnen." Door Marianne Fortuin Van de commissie Maatschappelijke Ontwikkeling waren vijf leden aan wezig. Daarnaast vertegenwoordi gers van biede scholen. Het gesprek vond plaats in de Rehobothschool. Na afloop kregen de raadsleden een rondleiding door de scholen. De gesprekken tussen de twee scho len startten zo'n driejaar geleden en inmiddels is er sprake van de wil tot samenwerking en de vorming van een Brede School. Hier en daar treedt men al gezamenlijk op. Jan Mauritz, voorzitter van het Rehobothbestuur: "We hebben met wethouder Jan Verbeek om tafel gezeten, eerst als scholen apart en daarna samen. Het concept, en niet alleen het gebouw, is daarbij besproken. We hebben ge keken naar wat ons bindt. En naar de toegevoegde waarde voor ons dorp. Een schoolgebouw wordt al leen gebruikt van half negen tot vijf, daarna staat het leeg. Die ruimte kun je gebruiken. We hebben het gehad over waar we aansluiting kunnen vinden. In het begin lag dat heel erg moeilijk, dat heeft ook te maken met onbekendheid. Nu we drie jaar bezig zijn, bijna bij een ontknoping, willen we weten wanneer we kun nen beginnen." Mauritz doelt op het feit dat de gemeenteraad een besluit moet ne men over de Brede School. Dat zal gebeuren in de raadsvergadering van 30 oktober, waarna tijdens de begrotingsbehandeling op 6 novem ber gekeken wordt naar het financi ële plaatje. Toiletblokken Raadslid Gert Will reageert op het 'ongeduld' van de schooldirecties: "Jullie zijn pas drie jaar bezig. In Moordrecht duurde het tien jaar, en ging het onder meer over het heb ben van gescheiden toiletblokken. Kan je ook christelijk plassen?" Duidelijk is dat beide scholen graag verder willen met het plan voor een Brede School, maar hier pas energie in willen steken als de gemeente groen licht geeft. "Wij hebben elkaar gevonden", stelt directeur Anita te Pas van de Keijzerschool. Will vraagt zich af of dat ook voor de achterban geldt. "Er wordt gezegd dat de ou ders er erg op tegen zijn. Gaat dat over variant 5 of over iets anders?" Variant 5 houdt in, dat de Keijzer school intrekt bij de Rehoboth school, een voor beide directeuren onwenselijke optie. Deze mening wordt gedeeld door wethouder Ver beek. Variant 2 geniet de voorkeur: De directeuren van de scholen 'hebben elkaar gevonden', maar geldt dat ook voorde achterban?, vraagt een raadslid zich af. een nieuw gebouw in Moerkapelle- Oost. Voorzitter Mauritz van het Re hobothbestuur: "Voor ons betekent de Brede School: hoe kunnen we met elkaar zorgen voor succes? Het leeft heel erg bij de ouders." Raads lid Marijke Edel stelt dat een meer derheid van de raad wel achter de vorming van een Brede School staat, maar erg schrikt van de kosten. Extra zorg Directeur Ronald Remmers van de Rehobothschool gaf met diverse voorbeelden aan, welke voordelen er zitten aan een Brede School: "Som mige kinderen hebben extra zorg als logopedie nodig. Als ze daarvoor naar particuliere praktijken buiten Moerkapelle moeten, missen ze een dagdeel onderwijs. We hebben daar naast ervaring met kinderen met het Down syndroom; we zouden hier een zorgklas kunnen creëren." Te Pas vult aan: "We willen zoveel mogelijk de kinderen van Moerkapelle hier in het dorp houden." Ook de geplande nieuwbouw in Moerkapelle-Oost kwam ter sprake. De aanwezigheid van een Brede School kan belangrijk zijn voor ko pers van een woning in dit gebied. Voordat men gaat nadenken over de andere partijen in een Brede School, zoals een peuterspeelzaal of de bi bliotheek, is het wachten dus op groen licht van de gemeente. Mocht dit er niet komen vanwege geld, dan zal de teleurstelling groot zijn. Zevenhuizen - 'Banken vallen neer, ons geld is gewichtloos, de wereld staat in de fik en het grijze midden regeert. Er is geen tijd meer voor gedonder. Het is tijd voor een re volte. Maar moetje om een opstand te beginnen niet eerst doordringen tot het centrum van de macht?'; dat is waar de gebroeders Fretz het op zaterdag 20 oktober vanaf 20.15 uur in hun voorstelling Revolte over gaan hebben. De toegang bedraagt 15 euro. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de bar van het dorpshuis of via info@dorpshuis.nl. De gebroeders Fretz. Oud Verlaat - Juf Sabine van groep 5/6 van De Nessevliet trad don derdag 11 oktober in het huwelijk met haar Robert. Leerlingen en leerkrachten togen naar Leerdam om met het kersverse echtpaar een taartje te eten. Het is tien jaar geleden dat de dames van Singend Goetje voor het eerst repeteerden, (foto: Jan van Woerden) Zevenhuizen - 'Singend Goetje' viert haar tienjarig bestaan en presenteert zaterdag 27 oktober in theater Swanla haar eerste theaterconcert 'Publiek gezocht!' Het publiek wordt getrakteerd op kleurige harmonieën maar mag ook se liedjes. Ook musical en popsongs maken deel uit van het programma. en zingt verschillende typetjes, van Pavarotti en Jezus Christ Superstar tot Nederlandstalig werk. De toe gang bedraagt 7,50 euro. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de koorleden, via info@singendgoetje.nl of aan meezingen met bekende Nederland- Speciale gast Typies Dries speelt de zaal. Moerkapelle - De Keijzerschool sloot de kinderboekenweek af met een voorleeswedstrijd. Floris uit groep 7 is de trotse winnaar; hij poseert met zijn beker in de voorleesstoel. Moerkapelle - Het Rode kruis, af deling Zevenhuizen-Moerkapelle houdt dinsdag 23 oktober haar Algemene Ledenvergadering in het Rode Kruis gebouw, Moer- veen 1 in Moerkapelle. Aanvang 19.30 uur. •VO

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 23