„Jlk Moerdregt Recreatieparken willen legalisering permanente bewoning De IJssel 1 verliest in Krimpen Moordrechtse Activiteiten Centrum Jeugd Bluesnacht en Gezin Snoeien en zagen tijdens Natuurwerkdag Betoverend concert in Dorpskerk Halloweenoptocht Bewegen heeft zin Workshop babygebaren Activiteiten en welzijn in Centrum Moerdregt HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 17 OKTOBER 2012 27 A Zorgpartners Midden-Holland Moordrecht - De gemeente scherpt binnenkort de regelgeving voor het il legaal bewonen van recreatiewoningen aan. Recreatieparken De Poldertuin en 't Vissertje, waar ruim driekwart van de recreatiewoningen permanent wordt bewoond, zien de bui al hangen. Zij sloegen de handen ineen om de gemeente er tijdens de vergadering van de commissie Ruimte op 9 oktober van te overtuigen dat niet gedogen, maar het vaststellen van een dubbele bestemming voor de parken de beste oplossing is. Dit overigens zonder veel succes. Door Erwin van 't Hof Wie vóór 1 januari 1994 permanent op één van de twee bungalowpar ken in Moordrecht is gaan wonen, hoeft niets te vrezen. Deze bewo ners worden volgens, een nieuwe regeling gedoogd en mogen gewoon blijven wonen op het park. Een groot deel van de permanente be woners op de parken is daar echter pas na 1994 neergestreken. "Als de gemeente deze regelgeving doorzet, betekent dat een ramp voor deze bewoners", aldus Frans van Witt- marschen, voorzitter van vereniging Poldertuin/'t Vissertje. "Zij hebben geen geld om ergens anders te gaan wonen en zitten dan vast aan een bungalow die in deze economische tijd onmogelijk te verkopen is." Daarnaast voorspelt Wittmarschen een verloedering van de bungalow parken. "Momenteel liggen beide parken er prachtig bij. Als de per manente bewoners verplicht wor den om te verhuizen, veranderen de parken in vervallen spooksteden." Het instellen van een dubbele be stemming, wonen én recreatie, is volgens de organisatie dan ook de beste oplossing. "Wij zijn dan blij, en de gemeente heeft geen pro blemen met verloederde parken." Niet haalbaar Wethouder Bosman was echter niet happig op het voorstel van de organisatie. Hij gaf aan een on derzoek in te stellen naar de wer king van een dergelijke dubbele bestemming in andere gemeenten. Bosman: "Daarmee doe ik geen beloftes, persoonlijk verwacht ik dat een dergelijk stelsel niet haal baar is in deze gemeente." Daarbij gaf Bosman aan dat hij ook niet denkt dat de 'gedoogdatum' naar voren zal worden geschoven. "Hier is enkele jaren geleden al een groot onderzoek naar gedaan, de con clusie was dat er geen aanleiding was om de datum te veranderen." Ook de commissieleden reageer den kritisch op het voorstel van de belangenvereniging. "De burgers hebben zich zelf in deze situatie geplaatst toen ze illegaal in een recreatiewoning gingen wonen", aldus Johan Helmer (PvdA). "Ik wijs deze bewoners dan ook graag op hun eigen verantwoordelijkheid." Hier sloot Daan de Haas (WD) zich bij aan. "Het kan niet zo zijn dat mensen illegaal ergens wonen en dat dit ineens legaal wordt, als ze dit maar lang genoeg doen. De ge- doogregeling is al royaal." Moordrecht - De eerste wedstrijd van het schaakseizoen, tegen Krimpen aan den IJssel, kende voor de hoofdmacht van De IJssel geen ideale start. Drie partijen gingen verloren, het eerste punt werd pas binnengehaald door Léon Jacobse. Meteen 3-1 achterstand en geen van de borden die op winnen stond was er weinig reden tot vreugde. Frank van de Pavoordt en Frank Visser kwamen remise overeen en Ad Multem zorgde uiteindelijk vooreen positieve afsluiting. Al met al viel de uitslag met 5-3 nederlaag mee. Het derde team speelde thuis tegen 3-Torens 4-4. Arie Macdaniël jr en Teus Boere tekenden voor de winst partijen. Voor de clubcompetitie werden vijf partijen gespeeld. Wim Mulder won van Mick van den Berg. Een super snelle winst was er voor Jan Vink tegen Harm Hoogeveen. Ook Jan van den Dorpel won, maar hij had er tegen Willem Schouten beduidend meer tijd voor nodig. Bij Leen Boon stra tegen Sjaak in 't Veld stond al snel een eindspel op het bord. Dat werd vervolgens behoorlijk uitge molken, maar beiden bleven goed bij de les en dus remise. Dat was ook het resultaat bij Arie Macdaniël tegen Aad van den Berg. Hier werd met de nodige voorzichtigheid ge manoeuvreerd en aan beide zijden nauwelijks aanvalskansen wegge geven. Stand aan kop: 1. Léon Jacobse, 2. Frank Visser, 3. Gerard van der Wou den. Moordrecht - Het programma van de zevende editie van de Moordrechtse Bluesnacht, die op zaterdag 27 ok tober plaatsvindt in Eet- en Blues café East End aan het Oosteinde 7a, omvat optredens van The Chicago Blues Revival Band, van Chivy and The BlueZicians en van Sugarboy Et The Sinners, de winnaars van de Dutch Blues Challenge 2012. Het eerste optreden staat gepland voor 20.30 uur. Deur open om 19.30 uur. De toegang bedraagt 10 euro. Kaar ten zijn verkrijgbaar bij East End. Voor meer informatie: 0182-374957 of www.eastendmoordrecht.com. Zuidpias - Het Centrum voor Jeugd en Gezin Zuidpias (CJG) organiseert voor de komende periode een aantal activiteiten. Om ouders te ontmoe ten en te informeren organiseert het CJG in samenwerking met de Family Factory voor "woensdag 24 oktober een tweetal mini work shops: van 13.30 tot 15.00 uur een workshop Time-Management in de bibliotheek van Zevenhuizen en een workshop Gezinsmissie, van 15.30 tot 17.00 uur in de bibliotheek van Moordrecht. Meer informatie en aanmelden via dschakel@ggdh.nl <mailto:dschakel@ggdh.nl> Regio - Met het zagen en snoeien van elzen en wilgen op een eiland in de Reeuwijkse Plassen wordt zaterdag 20 oktober tijdens de natuurwerkdag van IVN een bijdrage geleverd aan het onderhoud van dit unieke natuur gebied. ledereen die mee wil doen, ook ouders met kinderen, is welkom. De boot vertrekt om 9.00 uur vanaf de hoek s' Gravenbroekseweg/Zoetendijk in Reeuwijk. Rond 15.00 uur keert de boot terug. Voor meer informatie: www.ivn.nl/afdeling/rjssel-en-gouwe. Moordrecht - Het was muisstil in de Dorpskerk op zaterdag 13 okto ber tijdens het optreden van Regina Ederveen met haar gouden harp. Zij nam het publiek mee op een mu zikale reis en verzorgde een adem benemend concert. Het concert van de harpiste uit Oldebroek en organist Ab Weegenaar uit Kampen werd door hun fraaie samenspel en de klankschoonheid van harp en or gel een muzikaal hoogtepunt. Regina Ederveen. Moordrecht - Kids en Zoo Dagverblijf aan het Oosteinde 77a houdt vrijdag 26 oktober een Halloweenoptocht. De optocht kent drie verschillende routes die allemaal om 18.30 uur starten. Iedere route bevat activiteiten voor de kinderen en onaangekondigde spannende onderdelen. Iedere groep start met een bege leider van Kids en Zoo. De tocht is geschikt voor kinderen van twee tot twaalf jaar en worden ingedeeld op leeftijd. Voor kinderen tot en met zeven jaar geldt dat ze met begelei ding van ouders of bekenden mogen deelnemen. De route voor de oudste kinderen wordt per fiets afgelegd. De deelnemers mogen verkleed ko men en een lampion meenemen. Snoephuizen gezocht De organisatie is op zoek naar snoephuizen. Wie het leuk vindt om kinderen aan de deur te ontvan gen kan zich aanmelden via 0182- 370192 of pbeelen@kidsenzoo.nl. Moordrecht - In De Zespunt wordt woensdag 24 oktober een avond gehouden in het kader 'zin in be wegen'. Raymonde van der Bas informeert belangstellenden over deze vorm van bewegen voor alle leeftijden. Een voedingsdeskundige en een geriatrietherapeut zijn ook aanwezig. Aanvang 20.00 uur. De organisatie is in handen van de Vrouwen van Nu; ook niet-leden zijn welkom. Moordrecht - Herkenbaar: uw baby ligt in bed en begint ineens te hui len. U gaat ernaar toe en vraagt u af wat er aan de hand kan zijn. Hoe fijn zou het zijn als uw kindje op dat moment zou kunnen vertellen wat het nodig heeft. Dat kan door middel van gebaren. Babygebaren is het ondersteunen van de gesproken taal met gebaren. Een manier om te communiceren met baby, peuter of kleuter. Karen van den Elzen geeft woens dag 24 oktober van 9.30 tot 11.00 uur een workshop Babygebaren in de bibliotheek. De kosten bedragen 3,50 euro voor leden en 5 euro voor niet-leden. Aanmelden kan aan de balie, via 0182-373014 of via www. bibliotheekdegroenevenen.nl. Gezondheidsmarkt In de bibliotheek van Nieuwerkerk aan den IJssel vindt op vrijdag 26 oktober van 13.00 tot 17.00 een Gezondheidsmarkt plaats. Bij de stand van het CJG kan men terecht met vragen over opvoeden en op groeien. Inspiratiebijeenkomst Het CJG organiseert voor maandag 5 november van 19.30 tot 21.30 uur een interactieve inspiratiebijeen komst aan de hand van een actueel thema. De locatie, in Nieuwerkerk, wordt later bekend gemaakt. Trainingsavonden Inspiratieteams Op woensdag 7 en 28 novem ber kunnen belangstellenden voor nieuwe inspiratieteams in de regio Midden-Holland twee trainings avonden volgen. Een inspiratieteam is een team van ouders in een lokaal netwerk, die elkaar ontmoeten, hel pen en inspireren. De training vindt plaats in Gouda. Meer informatie en aanmelden via 0345-752176 of info@familyfactory.nu. Voor meer informatie: www.cjgzuidplas.nl. Moordrecht - In de week van 22 tot en met 26 oktober vinden in Cen trum Moerdregt de volgende acti viteiten plaats: ij Maandag 22 oktober, 10.30 uur Koersbal, een spel voor mensen van alle leeftijden. Van 13.30-16.30 uur biljarten, van 14.15-16.0 uur sjoelen, jjpo Dinsdag 23 oktober, 10.30 uur Denksport, een leuke manier om uw brein actief te houden. Donderdag 25 oktober, 10.30 uur Geheugentraining, houd uw ge- heugen vitaal en actief met spel letjes, quizzen en oefeningen. Van 14.15-16.00 uur Spelmiddag: onder andere rum- mikub, scrabble, sjoelen en Wii. Vrijdag 26 oktober, 14.30 uur Bingo, het populaire cijferspel met voor elke deelnemer een prijsje. Informatie over deelname en ta rieven zijn op te vragen bij de re ceptie van Centrum Moerdregt aan Land voor Water 3 of telefonisch via 0182-373844.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 27