I Iris Dijkema naar Europacup Ruime winst voor Moerkapelle Rinus Reichard wint tweekamp HSW en HZM Nieuwerkerk heeft geen kind aan RKDEO Opnieuw nederlaag voor dames Goud in Nijmegen CKV wint van Angstgegner 38 HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 17 OKTOBER 2012 Wielrennen Wesley Kreder wint Franse koers Voetbal Gelijkspel Groeneweg Korfbal IJsselvogels sluit af met verlies Rolschaatsen Voetbal Hengelsport Voetbal Hockey Taekwondo Korfbal Zevenhuizen - Wesley Kreder (21) won zondag 14 oktober de Ronde van de Vendée. Kreder ontsnapte uit de kopgroep en won overtui gend. Het is voor Kreder de eer ste profzege en hij is de eerste Nederlandse winnaar van deze koers. Wesley is een neef van de wielerbroers Michel en Raymond Kreder, die een profcontract heb ben bij Garmin. Wesley reed sinds augustus als stagiair voor Vacan- soleil. Na de koers werd bekend dat hij de komende twee jaar met een profcontract voor Vacansoleil blijft fietsen. Zevenhuizen - Op basis van de eerste helft leek een punt voor Groeneweg redelijk, op basis van de tweede helft kwam DHL juist in aanmerking voor een punt. Al bin nen vijf minuten na aanvang van de wedstrijd ging de kopbal van Maurice Eckhardt, na volledig mis tasten van de Delftse keeper, net over. De thuisclub had voor rust het heft in handen maar wist dit overwicht slechts in één doelpunt uit te drukken. Een scherpe vrije trap van Rick van Yperen werd in de twintigste minuut door een ei gen verdediger van DHL in de tou wen gekopt. De stugge hekkensluiter nam na de rust het initiatief en met kunst en vliegwerk wist Groeneweg tot tien minuten voor tijd de voorsprong vast te houden. Bij de zoveelste doelpoging van DHL redde doelman Johan Hoogeveen nog met een prachtige reflex maar de rebound werd snoeihard ingeschoten. Na afloop waren beide partijen tevre den met het gelijke spel. Moordrecht - IJsselvogels speelde de laatste wedstrijd van de eerste helft van de veldcompetitie thuis tegen Antilopen. Beide ploegen hadden op voorhand zes punten weten te vergaren. De start was duidelijk voor de thuisploeg. Bin nen vijf minuten stond er een score van 4-1 op het bord. De rest van de eerste helft was echter voor Antilopen dat gestaag een voor sprong afdwong en uitbouwde. IJsselvogels werd slordig en leed snel balverlies, ruststand 5-11. In de tweede helft kwam Antilopen, na een openingspunt, 25 minuten niet tot scoren en kon IJsselvogels de marge verkleinen tot twee pun ten. Daarna gingen er achter elkaar toch drie ballen in de korf. Het laatste wapenfeit van IJsselvogels kwam praktisch vanaf de middel lijn en bracht de eindstand op 14- 15. Hiermee begint de ploeg na de winter vanaf een vijfde positie aan de tweede competitiehelft. Moerkapelle - De Nederlandse rol- schaatsbond heeft Iris Dijkema geselecteerd voor de Europacup wedstrijd in het Portugese Paredes. De Nederlands kampioen van Rol- ling'90 gaat daar de strijd aan met de landskampioenen uit Europa. De wedstrijden vinden plaats van dinsdag 23 tot en met zaterdag 27 oktober. Voor meer informatie: www.rolling90.nl. Moerkapelle- Een bal die voorde voeten van Thijs van Nieuwkoop viel bracht Moerkapelle zaterdag 13 oktober al na tien minuten op voorsprong in de wedstrijd tegen Bergambacht. Daarna verzuimde een beter spelend Moerka pelle de voorsprong te vergroten. Halverwege de eerste helft wist Bergam bacht wat meer onder de druk van Moerkapelle uit te komen. De eerste de beste goede aanval was meteen raak. Na rust hetzelfde scenario; Justin van der Hoven zette Moerkapelle op voorsprong na een kwartier spelen. Maar de nummer tien van Bergam bacht wist bij een uitval drie spe lers het nakijken te geven en schoot diagonaal de gelijkmaker binnen. Moerkapelle kon opnieuw begin nen en deed dat ook. A-junior Tim Koorevaar stond nog maar net in het veld en kreeg een kleine schiet kans. Zijn eerste echte balcontact en doelpoging was direct raak. Op dat moment knakte iets bij Bergam bacht. Moerkapelle kon vrij aanval len en kreeg in het laatste kwartier kans op kans. Een goede voorzet van Jaron van Dommele, op de rand van buitenspel, werd door Jurn Hoogma netjes binnen getikt. En ook Jan Ver hoeven, die nog geen dertig secon den in het veld stond, schoot bij zijn eerste balcontact raak. Hij zorgde voor de eindstand van 5-2. Na rust werd HDS flink onder druk gezet en na vijf minuten was het Karen Stange die haar ploeg de aansluitingstreffer bezorgde. Het niveau ging omhoog en er werd snel en goed gecombineerd. HDS kwam nog moeilijk onder de druk uit. Een goede actie van Karen Stange over rechts leidde de gelijkmaker in. Zus Anne Stange stond goed in de cir kel opgesteld en kon de 2-2 binnen schieten. Vijf minuten voor tijd kon HDS, uit een aanval waar weinig dreiging van uitging, vanaf de ach terlijn een voorzet geven en door fouten achterin de winnende treffer binnenschuiven. Een zure nederlaag die ervoor zorgt dat de IJsseldames de aansluiting met het linkerrijtje weg zien glippen. Heren 1 verloor zondag de uitwed strijd van Gouda met 6-2. Nieuwerkerk ging de eerste helft als een doldwaze stier tekeer. De ploeg liet geen spaan heel van SDO en ging rusten met een 14-6 tussenstand. In de tweede helft liep het verschil uit tot twaalf bij een tussenstand van 20-8. In het laatste kwartier kwam SDO op gang en werd de eindstand nog iets dragelijker voor de Zaalhoofdklasser uit Kamerik. Eindstand 22-15. Dinsdagavond maakte Van Klooster zijn vertrek bij de selectie van CKV Nieuwerkerk bekend. Na drie achter eenvolgende nederlagen en een ge deelde laatste plek na zes wedstrijden, vond Van Klooster dit de juiste keuze. Ronald Verbeek gaat wel door en pakt het vanaf nu samen met Martijn Re- ijm op. Zaterdag stonden zij voor het eerst langs de lijn. Zevenhuizen/Waddinxveen - De ge zamenlijke competitie van de Hen gelsportverenigingen Waddinxveen (HSW) en Zevenhuizen (HZM) is ge wonnen door Rinus Reichard (HSW). In de vijfde en laatste wedstrijd in de Oude Rijn, ter hoogte van Bo degraven, vingen de 31 deelnemers 64 kilogram vis. Grote winnaar in deze wedstrijd was Adriaan van Erk (HZM) met 8.000 gram; Peter Koevermans (HZM) werd tweede en Tinus Bogaard (HSW) eindigde op de derde plaats. Totaal win naar werd Rinus Reichard (HSW), op een tweede plaats gevolgd door Ron Sluijk (HSW); John van Elswijk (HZM) werd derde. John van Elswijk clubkampioen De tweekamp was tevens de laatste wedstrijd voor het clubkampioen schap. In de eindstand werd John van Elswijk eerste. Hij mag zich nu tevens clubkampioen noemen. Tweede werd Adriaan van Erk en Sander Dreijer eindigde op de derde plaats. Wim Berkelaar wint ouderen- competitie De laatste wedstrijd van de oude- rencompetitie werd gevist in het Balke Gat (Rotte). De zeven deelne mers vingen in totaal 8.380 gram. Jaap van Zeist won de wedstrijd met 4.600 gram, Nico van Leeu wen werd tweede en Wim Berkelaar derde. Kampioen werd Wim Berke laar, in de eindstand gevolgd door Jan de Zwart en John van Elswijk. De grootste vis, een brasem van 62 centimeter, werd gevangen door John van Elswijk. Nieuwerkerk aan den IJssel - De IJsseldames speelden zondag 14 oktober thuis tegen het Haagse HDS. De dames startten sterk, pas na tien minuten kon HDS de eerste aanval opzetten, maar deze was wel meteen raak. De IJs sel moest zich herpakken, maar was de felheid kwijt. De bezoekers uit Den Haag profiteerden en verdubbelden de score. Nieuwerkerk aan den IJssel - Vanaf de aftrap was het zondag 14 ok tober duidelijk dat RKDEO, na zes opeenvolgende nederlagen, weinig vertrouwen in de achterhoede had. Nieuwerkerk leek daarvan snel te gaan profiteren, maar de scherpte ontbrak in de beginfase bij topsco rer Godwin Falix. Dat duurde tot de 25e minuut, toen was AbnerTeixeira te rap voor zijn directe tegenstander en gaf de meegelopen Bart Slob de kans om zijn ploeg op een 1-0 voor sprong te zetten. Daarna verzuimde Nieuwerkerk de knock-out uit te delen. Na rust eenzelfde spelbeeld. In de 53e minuut was er een opleving toen Remco Langerveld zich ont deed van twee tegenstanders en vervolgens Teixeira de 2-0 op het bord zette. Toen aanvoerder Falix in de 71e minuut een voorzet van Youssef Swaghi doeltreffend met het lichaam afrondde, was de strijd gestreden. Eindstand 3-0. Nieuwerkerk aan den IJssel - Na een zware week, waarin hoofdcoach Lion van Klooster opstapte, heeft Nieuwerkerk/Feenstra Et ProfiLease weer eens gewonnen. Daar waar Nieuwerkerk en SDO nog geen zeven maanden gele den om het kampioenschap speelden, speelden ze zaterdag 13 oktober een degradatiewedstrijd. De ploegen strijden tegen degradatie en hebben allebei drie punten na zes wedstrijden. Waddinxveen/Zevenhuizen/Nesse- lande - Het Jitae Array Industries wedstrijdteam begon zaterdag 13 oktober op de Open Tapia in Nijme gen prima aan het wedstrijdseizoen. Niels van der Bas was bij de pupil len (8 tot en met 10 jaar) C-klasse uitstekend op dreef. In de sterke ge wichtsklasse tot 27 kg was er eerst met 15-13 winst in de halve finale. In een spectaculaire finale won Van der Bas goud met veel dubbele dol- lyeo-chagi's en 8-6. Bij de aspiranten (11 tot en met 13 jaar) startte Luuk Verschoor in de B- klasse tot 32 kg bij de jongens door winst in de kwartfinale met 7-1. In de halve finale was zijn tegen stander met 1-0 net wat slimmer, dus ging het brons naar Luuk. Ook brons bij de meisjes aspiranten voor Nicole Blom in het gewicht tot 36 kilogram. De overige deelnemers van Jitae sneuvelden in de kwartfinale. Lindi Korpelshoek met 0-7, Kevin Olieman met 1-2, Eline Rekveld met 1-9 en Lennard Ernst op golden point. :^ondo

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 38