Zuidpias Als de bladeren weer vallen... Conceptbegroting 2013 gereed Vrijgekomen huurwoningen in Moordrecht Help mee uw buurt veiliger te makeri, meld u aan als buurtcoördinator! Uitnodiging inloopavond herinrichting Eendragtspolder op 31 oktober gemeente WEEK Inspreken op 31 oktober? Laat het ons weten! HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 17 OKTOBER 2012 Gemeente Zuidpias verwijdert dit jaar de bladval van bomen in twee rondes. De eer ste ronde gaat van start aan het begin van de bladval, de tweede ronde als het meeste blad uit de bomen is. Daarbij verwijdert de gemeente alle bladeren van de gazons, uit de beplanting en van alle straten binnen de bebouwde kom. Inwoners kunnen de bladeren uit eigen tuin in de groene containerverzamelen. Mocht uw container hiervoor te klein zijn, dan kunt u uw bladafval naar de gemeentewerf brengen. Heeft u de veiligheid in uw wijk hoog in het vaandel staan? Wilt u de oren en ogen zijn van uw buurt? Dan is de gemeente op zoek naar u! Buurtpreventie in Zuidpias Buurtpreventie door inwoners is bedoeld om de veiligheid in de buurt te vergroten door een actieve signalerende rol van bewoners zelf. De gemeente Zuidpias is op zoek naar die inwoners die zich in willen zetten voor de veiligheid in hun buurt en zich herkennen in de onderstaande rol als buurtcoördinator. Wat dóet een buurtcoördinator? Als buurtcoördinator bent u de oren en ogen van uw wijk. U bent het aanspreekpunt van bewoners op het gebied van veiligheid en ook leefbaarheid. U signaleert verdachte en onvei lige situaties in de wijk en u neemt het initi atief als het gaat om zaken die spelen in uw buurt door contact te leggen met gemeente en politie. Ook woont de buurtcoördinator een aantal buurtbijeenkomsten bij, waar buurtco ördinatoren, gemeente en politie met elkaar van gedachten wisselen over buurtpreventie. Uw motivatie om mee te doen kan zijn: meer contact met buren, of een persoonlijke bijdrage leveren aan een veilige en gezellige buurt voor iedereen. Meld u aan! Bent u enthousiast geworden? Meld u dan aan! Dat kan via e-mait: veiligheidOzuidplas.nl. Uiteraard zorgt de gemeente ervoor dat u uw taak als buurtcoördinator goed kunt uitvoeren. Vragen Heeft u nog vragen over buurtpreventie? Neem dan contact op met de gemeente via veiligheidOzuidplas.nl. De begroting 2013 van de gemeente Zuidpias is in concept klaar. Op woensdag 31 oktober is er voorafgaand aan de begrotings behandeling een avond voor insprekers over de begroting en de bezuinigingsmaatregelen. U kunt de begroting en de bijbehorende stuk ken bekijken op www.zuidplas.nl. 1,2 miljoen extra bezuinigen In de conceptbegroting staan de financiële plannen van het college voor de komende jaren. De meeste bezuinigingsmaatregelen zijn hier ook in opgenomen. Na de ombuigin gen in voorgaande jaren is het ook dit jaar noodzakelijk om extra bezuinigingsmaatrege len te nemen. De gemeente moet 1,2 miljoen euro extra bezuinigen om de begroting voor 2013 - 2016 sluitend te maken. Net als bij veel andere gemeenten heeft de gemeente Zuidpias te maken met inkomsten die tegenvallen, onder andere door minder budget uit het gemeen- tefonds 2012 en de aanhoudende crisis op de woningmarkt. De gemeenteraad bepaalt uiteindelijk welke van de voorgestelde taken behouden, aange past of afgestoten kunnen worden. De extra bezuiniging leidt tot een begrotingswijziging. Wanneer besluit de gemeenteraad? Op 6 november behandelt de gemeenteraad de begroting in de raadsvergadering. Inspreken tijdens deze vergadering is niet mogelijk. Alle inwoners hebben de mogelijkheid om in te spreken tijdens een aparte inspreekavond op woensdag 31 oktober. Inspreken op 31 oktober? Laat het ons weten! Inwoners, instellingen en organisaties kunnen op 31 oktober inspreken over de ombuigingsvoorstellen voor de Programmabegroting 2013-2016 en over de Programmabegroting zelf die op 6 november 2012 door de gemeenteraad wordt behandeld. Op 6 november kan er over dit onderwerp niet meer worden ingesproken. Als u wilt inspreken, kunt u dit laten weten aan de griffie van de gemeente Zuidpias. We vragen u dit zo snel mogelijk door te geven. Uiterlijk kan dit tot 16.00 uur op de dag van de vergadering. U kunt hen bereiken op tel. nr. (0180) 330 313 (Josette van Houwelingen) of via e-mail: griffieOzuidplas.nl. Voor de vergadering zullen we zo mogelijk insprekers per mail informeren over het tijd stip van inspreken diezelfde avond. Op woensdagavond 31 oktober vindt een inloopavond plaats voor omwonenden en andere geïnteresseerden over het project Herinrichting Eendragtspolder. Tussen 19.00 en 21.00 uur bent u welkom in Dorpshuis Swanla, Burgemeester Klinkhamerweg 86 in Zevenhuizen. Eendragtspolder eerder opgeleverd De werkzaamheden in de Eendragtspolder, gelegen tussen Zevenhuizen, de Rottemeren en de Rotterdamse wijk Nesselande, zijn een paar maanden eerder klaar dan gepland. Per 1 december wordt het project opgeleverd en verdwijnen de bouwhekken van het terrein. Het gebied komt dan in beheer van het recreatieschap Rottemeren, al blijft aannemer GMB het eerste jaar na oplevering ook nog bij de Eendragtspolder betrokken. De officiële opening vindt plaats in het voorjaar van 2013. De periode tot aan de officiële opening kan gebruikt worden om te testen hoe het gaat als het gebied gebruikt wordt. Vragen beantwoorden Bent u benieuwd welke werkzaamheden nog gedaan moeten worden? Hoe het gaat als het gebied in gebruik wordt genomen? Medewerkers van de gebiedspartners, aannemer GMB en de Stichting Willem- Alexander Baan zijn aanwezig om informatie te geven en uw vragen te beantwoorden. U hoeft zich van tevoren niet op te geven. Heeft u vragen over de inloopavond? Neemt u dan contact op met Hilda Jeninga, communicatie Eendragtspolder, via e-mail: h.jeningaldpzh.nl of via telefoon (010) 298 1010. Reageren heeft alleen zin als u aan alle voorwaarden voldoet Regelmatig krijgt de gemeente aanvragen binnen met onvolledig ingevulde formulieren, jaaropgave of IB60 formulieren uit een verkeerd jaar of inschrijvingen die niet voldoen aan de voorwaarden. Deze aanvragen kunnen we niet in behandeling nemen. Lees daarom zorgvuldig de voor waarden door bij de woningen en onderaan dit artikel. Prinses Alexiahof 24 Inieuwbouwappartement) 3-kamerappartement, 3e verdieping Beschikbaar per: in overleg (1e kwartaal 2013) Bruto huur: 623,68 Voorwaarden: Maximaal 3 personen Maximaal bruto verzameljaarinkomen €34.085,-- Doorstromers vanuit een huurwoning genieten voorrang Schielandstraat 32 4-kameretagewoning (Portiekflat zonder lift, 1e verdieping) Beschikbaar per: 31 oktober 2012 Bruto huur: 402,39 Voorwaarden: Minimaal 2 personen Maximaal bruto verzameljaarinkomen €34.085,-- Doorstromers vanuit een huurwoning genieten voorrang Prinses Wilhelminastraat 8 4-kamer eengezinswoning Beschikbaar per: 5 november 2012 Bruto huur: 469,03 Voorwaarden: Minimaal 2 personen Maximaal bruto verzameljaarinkomen 2 personen 44.047,-- Maximaal bruto verzameljaarinkomen vanaf 3 personen 47.206,-- Doorstromers vanuit een huurwoning genieten voorrang Ingezetene van Molukse afkomst genieten voorrang Sportlaan 98 1-kameretagewoning (Galerijflat zonder lift, 2e verdieping) Beschikbaar per: 19 november 2012 Bruto huur: 322,17 Voorwaarden: Maximaal 1 persoon Leeftijd tot 23 jaar Maximaal bruto verzameljaarinkomen 22.025,-- Heeft u belangstelling en voldoet u aan de voorwaarden? Vraagt u dan naar een inschrijf formulier voor de huurwoning of woonwa genstandplaats bij het gemeentehuis (per woning één formulier) telefoonnummer (0180) 33 03 00 download het van de gemeentelijke website. Uw inschrijving moet 22 oktober 2012 vóór 12.00 uur bij de gemeente binnen zijn. Alleen volledig ingevulde formulieren kunnen worden behandeld. Voeg daarbij het IB-60 formulier 2011 en een jaaropgaaf over 2011 (bij iedere inschrijving). Als er geen goede inkomstengegevens zijn bijgevoegd, kunnen wij uw aanvraag niet in behandeling nemen. Het inschrijfformulier kunt u samen met de gevraagde gegevens in de brievenbus doen van het gemeentehuis in Nieuwerkerk aan den IJssel, t.a.v. de afdeling VROM/ Huisvestingszaken, Raadhuisplein 1 of opstu ren naar de Gemeente Zuidpias, t.a.v. de afdeling VROM/Huisvestingszaken, Postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk aan den IJssel.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 5