Nieuwe woonlocatie Middin feestelijk geopend Zwangerschapsyoga Workshop digitale fotografie Dinnershow met Marjolein Meijers Hollandse landschappen in Kristal iéi HART VAN HOLLAND I NESSELANDE I 24 OKTOBER 2012 11 Nesselande - Een nieuw leven midden in de nieuwe wijk Nesselande; dat was het motto bij de opdracht van zorgorganisatie Middin om een woonlocatie voor mensen met niet-aangeboren hersenletsel (NAH) te bouwen aan het Marcel Duchampplein. Henk Koedijk van deelgemeente Prins Alexander ver richtte woensdag 17 oktober, samen met Hans Waardenburg, voorzitter van de Raad van Bestuur van Middin, en bewoner Romeo Oehlers de openings handeling. Door Marianne Fortuin Natuurlijk waren er toespraken. Hans Waardenburg zei verheugd te zijn dat in tijden met steeds minder middelen toch een dergelijke locatie geopend kan worden. "Henk Koedijk zei al 'wat mooi, Middin klinkt als middenin', midden in de samenle ving. NAH heeft de aandacht no dig." Waardenburg prees het team onder leiding van Hans Hegi en be trok Koedijk in de toekomstplannen: "Door de hervormingen in de AWBZ komen veel meer taken bij de ge meente terecht." Koedijk meldde blij te zijn met deze primeur in de deelgemeente. Hij deed de toezegging de hockey- vereniging met de woonlocatie in contact te brengen. "Wellicht kun nen cliënten hier vrijwilligerswerk doen." Op de woonlocatie wonen inmiddels 24 mensen met NAH. Cliënten ko men via revalidatiecentra, verpleeg huizen en vanuit een thuissituatie op de woonlocatie terecht. Hegi: "Aan de ene kant van het gebouw hebben we een trefpunt, met vaste openingstijden, en aan de andere kant is er een gemeenschappelijke woonkamer, waar cliënten de hele dag naar toe kunnen, ledereen heeft een driekamerappartement; wij hu ren de woningen van Woonbron. We bieden hier 24-uurs zorg. Het doel is: zoveel mogelijk de regie over het eigen leven, in samenhang met de wijk. We willen kijken wat we voor de buurt kunnen doen." Chantal Vermeeren is een van de eerste bewoners: "Hiervoor zat ik een jaar in Revalidatiecentrum Rijn dam. Ik heb een benedenwoning met een tuin. Dat heeft voor- en nadelen. Voor mijn dochter van acht is het fijn, die kan zo naar buiten als ze hier in het weekend komt lo geren. Ik zit hier omdat ik voor de tweede keer een herseninfarct heb gehad; het eerste kreeg ik toen ik in verwachting was van mijn dochter. Nesselande - Curzusenzo organi seert een workshop digitale foto grafie in De Kristal. In vier lessen - op donderdag van 9.30 tot 11.30 uur - brengt Mar- lonneke Willemsen de cursisten de fijne kneepjes bij van de digitale camera. De cursus begint op 1 no vember. De cursus is voor iedereen die in het bezit is van een digitale camera en hier graag wat meer over wil leren. Voor meer informa tie en aanmelden: 010-2518988 of www.curzusenzo.nl. Nesselande - In de Knoop start maandag 29 oktober een cursus Zwangerschapsyoga. De cursus is geschikt voor iedereen en is geen 'hijg- en pufles'. Voor meer informatie en inschrijven: 010-2518988 of www.curzusenzo.nl. Chantal Vermeeren en Henk Koedijk snijden de taart aan. Ik had ooit twee banen en nu ben ik als vrijwilliger bij de BSO bezig. Dat is maar een paar uurtjes in de week, maar het geeft heel veel vol doening." Nesselande - Was het in april nog 'Toen was geluk heel gewoon' acteur Simon Stokvis die voor een vrolijke noot zorgde in het Humanitas res taurant in De Kristal, op zondag 18 november komt Marjolein Meijers naar Nesselande. Meijers, bekend van theatergroep De Berini's, verzorgt met haar band leden een spetterend optreden tij dens de dinnershow die wordt ge organiseerd door medewerkers van het restaurant en vrijwilligers van Buurtwerk.nl. De dinnershow duurt van 17.00 tot 21.00 uur en omvat een viergangen diner met rondom een programma met zang en dans. Vooraf kan een keuze gemaakt worden uit een vis- of vleesmenu. De kosten be dragen 30 euro. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar aan de balie van De Kristal aan de Cypruslaan 404, via 010-2862760 of baliekristal.sba@ buurtwerk.nl. Nesselande - Liefhebbers van de Hollandse landschappen kunnen hun hart ophalen in Multifuncti oneel Centrum De Kristal aan de Cypruslaan 404. Op een twintigtal olieverfschilderijen, gemaakt door Herman Langezaal, laat de kunst schilder zien dat hij zich heeft la ten inspireren door landschappen, dorpsgezichten en zeetaferelen. Langezaal heeft een schildersbedrijf gehad en heeft nu, na zijn pensio nering, eindelijk tijd voor zijn hobby kunstschilderen. Zijn werk is te be zichtigen tot eind van het jaar op werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur en op dinsdag- en donderdagavond tot 21.00 uur. fotoshoot Bert van Ekeren Fotografie high tea Eetcafé De Roerdomp ^p^^55I/V& waardebon Bac Mode en Schoenen waardebon Linge o deriÉÈÊtBjjt il high wine arrangementï,e Tre i 1Verrassing 2. Oneer 3. Edelsteen 4. Afkeer 5. Metaalsoort 6. Plaats in België 7. Gereed 8. Water bij Amsterdam 9. Grondtoon 10. Laagte 11Kiekje 12. Deel van een etmaal 13. Klimwerktuig 14. Landelijk 15. Knus Stof tot nadenken De blaadjes vallen inmiddels van de bomen, de temperatuur daalt en de kachel gaat aan. In plaats van in de buitenlucht, moeten we ons weer wat meer in huis zien te vermaken. Niets heerlijker dan met een verse kop koffie of thee even de hersenen aan het werk zetten met een puzzel. Succes! De oplossing van vorige week: Hersenspinsel Winnaars Prijspuzzel Vrouw De oplossing van de prijspuzzel week 41 Hartenvrouw

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 11