Kenya Classic was 'warm, stoffig en zwaar' Singend Goetje zoekt publiek Mooie dames in de Wereldwinkel Spaanse les bij Zeven Muzen Openstelling Historisch Centrum Trompetter met Bloemen HART VAN HOLLAND I ZEVENHUIZEN 24 OKTOBER 2012 19 Statiegeldactie voor De Zonnebloem Kunstlezing door theoloog Zevenhuizen - Singend Goetje viert zaterdag 27 oktober haar tienjarig jubileum met het theaterconcert 'Publiek gezocht'. Het publiek in de zaal van Theater Swanla aan de Burgemeester Klinkhamerweg 86 kan niet alleen genieten van mooie harmonieën, maar kan ook zelf meezingen met bekend Nederlands repertoire. De voorstelling begint om 20.15 uur. De toegang bedraagt 7,50 euro. Voor meer informatie en reserveren: info@singendgoetje.nl. Jeanette Hol: "Over een paar jaar doe ik het misschien wel nog een keer. Zevenhuizen - "Het was een enorme ervaring. Warm, stoffig en zwaar. Maar zeker een ervaring om nooit meer te vergeten. Ik geniet nog steeds na", zegt Jeanette Hol over haar zesdaagse fietstocht in Kenia, waarvan ze vorige week is teruggekeerd in Zevenhuizen. Met 69 andere mountainbikers reed Hol van 7 tot en met 12 ok tober de Kenya Classic, een tocht van ongeveer 380 km. "Waaronder een stuk door een wildpark, tussen de giraffen en zebra's door. Onge looflijk indrukwekkend. Maar ook de vrolijkheid van de kinderen, die echt niet veel hebben, heeft me ge raakt. En het slapen in een tent was, voor iemand die nog nooit heeft ge kampeerd, heel bijzonder. Zeker het wakker worden in de wildernis, met het geroep van de apen, was een be levenis." Sponsorgeld De fietsroute voerde langs door ontwikkelingsorganisatie AMREF gesteunde scholen, ziekenhuizen en waterpompen. Om deel te mogen nemen, moest Hol een bedrag van 5000 euro aan sponsorgeld ophalen. Haar inspanningen van het afgelo pen halfjaar leverden uiteindelijk ruim 6400 euro op. "We hebben in Kenia zelf kunnen zien en ervaren waar AMREF het geld aan besteedt. Ze slaan bijvoor beeld pompen en leren de lokale bevolking hoe ze groente kunnen verbouwen. Met de verkoopop brengsten daarvan kan de bevolking eventuele reparaties aan de pompen zelf betalen. Op deze manier hebben ze nu en in de toekomst het o zo be langrijke schone drinkwater." Hol heeft gezien dat er nog veel moet veranderen in Kenia. "Maar ik ben ervan overtuigd dat AMREF op de goede weg is. Ik wil daarom een ieder heel erg bedanken voor de grote of kleine bijdrage." Zevenhuizen - De mooie slanke damesfiguren die in de Wereld winkel staan uitgestald komen uit een sloppenwijk in Brazilië. Bar- bosa do Brasil heeft daar 35 klein schalige producentengroepen, waaronder negen vrouwengroe pen. De vrouwen in Braziliaanse achterstandswijken worden veelal geacht hun gezin te onderhouden als de mannen werkloos zijn. Vaak is de enige mogelijkheid werken in de prostitutie. Dankzij Barbosa do Brasil kunnen nu veel vrouwen én mannen op een heel wat aan genamere manier zichzelf en hun gezin een goed bestaan geven. Barbosa werkt continue aan ver betering van de arbeids- en le vensomstandigheden. De winst gaat naar scholing en werkgele genheid. De organisatie is lid van de WFTO (World Fair Trade Orga nisation). De vrouwengroepen naaien en borduren veel. Er zijn ook groepen, die sieraden, etuis, glashangers en gelukspoppetjes maken. Mannen produceren vooral aardewerkpro ducten, zoals deze vrouwenbeel den, maar ook religieuze beelden, kerststallen. Andere groepen leg gen zich toe op het maken van muziekinstrumenten. Er is meer nieuw en origineel as sortiment in de winkel aan de Dorpsstraat 202d. ledereen is wel kom van woensdag tot en met za terdag van 10.00 tot 16.00 uur, op vrijdag tot 20.00 uur. Zevenhuizen - Wie het werk van De Zonnebloem wil steunen kan zijn of haar statiegeldbon deponeren in de collectebus bij de C1000. De Zonnebloem is in Zevenhuizen een sterk groeiende organisatie van gasten (inmiddels meer dan 55) en vrijwilligers. Dit brengt met zich mee dat ook de kosten naar verhouding meestij gen en in deze financieel moei lijke tijden zijn de statiegeldbon netjes meer dan welkom. Door het groeiende aantal gas ten is De Zonnebloem op zoek naar vrijwilligers die wat vrije tijd willen opofferen om voor anderen iets te betekenen. Voor meer informatie en aan melden: 0180-631826 of www.zonnebloem.nl. Zevenhuizen - Theoloog en beel dend kunstenaar Ruud Bartlema verzorgt op woensdag 31 oktober om 20.00 uur een lezing in de Ontmoetingskerk aan de Dorps straat 106. Thema van de lezing is 'God als beeld en verbeelding'. Bartlema neemt zijn toehoorders mee op zijn zoektocht naar de spiritualiteit in de kunst. De toe gang is vrij. Voor meer informatie: www.gk- zevenhuizenmoerkapelle.nl. Zevenhuizen - Muziekvereniging De Kleine Trompetter geeft zaterdag 3 november in dorpshuis Swawnla een benefietconcert met medewer king van Karin Bloemen. Het batig saldo komt ten goede aan de stich ting KiKa en team Zeparo. Bloemen zingt samen met De Kleine Trompetter, maar ook alleen met haar band. Slagwerkgroep Afslag 9 verzorgt eveneens een optreden. Kaarten voor het concert zijn te be stellen via: www.dekleinetrompet- ter.nl. Ook aan de bar van dorpshuis Swawnla zijn kaarten verkrijgbaar. Zevenhuizen/Moerkapelle - Het Historisch Centrum met de musea Ons Verleden en Ons Molenverle den opent zaterdag 27 oktober van 13.30 tot 16.00 uur haar deuren. Onlangs is een nieuwe tentoonstel ling in het museum geopend: 'Onze dorpen van boven", met (oude) lucht foto's van Moerkapelle, Oud Verlaat en Zevenhuizen. Sinds 1932 worden er in Nederland professionele lucht foto's gemaakt voor onder andere het vervaardigen van topografische kaarten. Vanaf de jaren veertig van de vorige eeuw begonnen particu lieren met het maken van luchtfo to's vanuit een vliegtuigje (en later ook vanuit een helikopter) of vanaf de kerktoren; unieke momentopna men waarop onder meer de groei en de veranderingen in de dorpskerken goed waarneembaar zijn. In de koffiehoek van het museum is de tentoonstelling over de Een- dragtspolder te bezichtigen. Het is dit jaar precies 250 jaar geleden dat het moerassige plassengebied ten zuidwesten van Zevenhuizen werd drooggelegd. Nu, 250 jaar later, is er een 'nieuwe' Eendragtspolder ge creëerd. Op de bovenverdieping van het cen trum is een tentoonstelling over de molens van de Eendragtspolder te bezichtigen en in de filmzaal wordt een film vertoond over de droogma king van de polders. Het Historisch Centrum is gevestigd aan de Tweemanspolder 15 en is ook lopend, via de Korte Zijde, goed be reikbaar. Voor meer informatie: 06-53385372 of Johan@bovenmolen.nl. Zevenhuizen - Bij de Zeven Muzen gaat in januari bij voldoende belang stelling op de woensdag van 14.00 tot 15.30 uur een cursus Spaans van start. De deelnemers spreken na afloop van de twintig lessen een 'aardig mondje Spaans' en krijgen van docent Carmen Rodriguez te gelijkertijd allerlei culturele infor matie over Spanje. De cursus wordt gegeven in restaurant De Viergang aan de Dorpsstraat. Voor meer informatie en aanmel den: 06-52084955 of www.dezevenmuzen.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 19