Stroopwafels en boterletters voor goed doel Boeken voor meiden Expositie Rien van der Linde Start Rapidkampioenschap Stoma inloop Nacht van de Nacht HART VAN HOLLAND MOERKAPELLE/REGIO 24 OKTOBER 2012 De herinneringen van Wim de Knegt (1940) Koormuziek met Spaanse tintje Schaken 21 De Moord rechtse Elly van Gelderen gaat voor het Hart van Holland op pad om oude tijden te doen herleven. Elly is als vrijwilliger en interviewer actief bij de Moordrechtse Historische Vereniging. Zij is auteur van de boeken "Herinneringen rondom de Hollandse IJssel" en "Leven en werken rond IJssel en Lek", waarin zij onder andere verhaalt over de slechte arbeidsomstandigheden van de steenplaatsen en touw- banen langs de IJssel, over verdwenen beroepen (rietsnijders en zalmvis sers), verdwenen scheepswerven en andere bedrijven, oorlog, watersnood enzovoort. "Het Kerkedijkje in Moerkapelle was in mijn jeugd een doodlopend weggetje met daarachter weiland. Ik ben geboren aan het dijkje op nummer 5. l/Ve hadden een grote moestuin, het waren twee huisjes onder een kap, nu is er één huis van gemaakt. Ik weet nog dat er kleine vrachtschepen voeren van uit het Noordeinde via het Kerke- water naar het dorp. Nu is het een smal slootje geworden. Als kind ging ik vaak met mijn va der mee melkbussen wegbrengen bij de melkfabriek in Rotterdam. Vader werkte als melkrijder bij Van Vliet. Ik ging op de lagere school bij het kruispunt, de school is onlangs afgebroken. Ik was veertien toen ik van school kwam en volgens mijn- ouders moest ik bij de boeren maar wat gaan verdienen. Ik werkte onder andere bij boer Van Velden aan de Bredeweg. Bieten uitdunnen, pootuitjes poten en aardappelen rapen en nog veel meer. Zover het oog reikte waren er rondom Moerkapelle landerijen waar groenten, graan en aard appelen werden geteeld, en wei landen met vee. Veel Moerkapel- lenaren werkten bij de gemengde bedrijven. Ik gaf mijn werk als boerenarbeider op en kreeg een baan bij de plantsoenendienst in Rotterdam-Schiebroek en werkte er vijfjaar. Daar deed ik veel er varing op, want in de stad werken was voor een polderjongen wel even iets anders. In Moerkapelle was er vroeger voor jeugd niet veel te beleven dus gingen we met een groep jon gens op zaterdagavond fietsend naar Zevenhuizen waar het in de Dorpsstraat altijd gezellig was met jongelui. We gingen soms ook naar Hazerswoude, waar ik ook mijn latere vrouw tegen kwam. We zijn getrouwd en kregen twee kinderen en zijn nu oma en opa van drie kleinkinderen. Werken bij de gemeente Na een sollicitatie werd ik aan genomen bij de gemeente Moer kapelle; het dorp telde nog geen drieduizend inwoners. Ik. heb er 35 jaar gewerkt. We werkten met zijn drieën, Tinus Nieuwenhuizen, Paul Soeterman en ik. We konden goed met elkaar overweg en had den het naar ons zin. We reden met een kleine kiepauto. We wa ren de manusjes van alles en de- Wim de Knegt (links) met een collega bij de vrachtauto van de gemeente. den allerlei klussen: lichtmasten plaatsen, vlaggen uithangen op openbare gebouwen, plantsoenen schoonhouden, bij feesten alles klaarzetten, vuil ophalen, strooien bij gladheid en straatvegen met de hand. Ook waren we doodgra ver en lieten de kerkklok luiden bij een begrafenis. Wij groeven met de hand de gra ven van 1.80 meter diep. Op de oude begraafplaats ging dat wel, maar op de nieuwe begraafplaats was een laag grond gestort waar bijna niet doorheen te komen was, we gebruikten dan een graafma- chientje. Later kwam Moerkapelle bij Zevenhuizen maar we konden toch bij de gemeente blijven wer ken. In het dorp kende je iedereen, als er een vreemde door het dorp liep werd hij nagekeken. We hebben 43 jaar fijn gewoond in de Jonk heer van der Wellstraat en had den goede buren. Vanaf mijn jeugd was ik lid van de voetbalclub vv Moerkapelle blauw wit. Het was er altijd gezellig, ook in de kantine. Bij het ouder wor den ga je wat rondkijken waar je zou kunnen wonen als je licha melijk niet meer uit de voeten zou kunnen. Moerkapelle is dan toch wel wat geïsoleerd. Daarom ko zen we voor Waddinxveen en wo nen nu in een aanleunwoning van het Anne Frankcentrum. Er is hier van alles te doen: bingo, biljarten en nog veel meer. Er zijn ook meer winkels in de buurt en de markt. Gelukkig mag ik nog autorijden. Maar Moerkapelle zal ik nooit vergeten, daar ligt mijn hart." Deze meisjes zijn in het nieuw gestoken, dankzij de inspanningen van de stichting Iemand geeft om mij. Moerkapelle - Stichting 'Iemand geeft om mij' bestaat al ruim zes jaar en heeft via diverse acties al veel be reikt voor kinderen op Sri Lanka. Om geld in te zamelen gaan kinderen op vrijdag 26 oktober langs de deuren met Goudse stroopwafels van bak kerij Neeleman. Met Sinterklaas en kerst wordt een actie gehouden met boterletters en kerststollen van bak kerij Eshuis. Giften zijn ook welkom op rekeningnummer 37.12.23.789 ten name van Stichting Iemand geeft om mij. Voor meer informatie: www.iemandgeeftommij.nl. Moerkapelle - Van de hand van de Moerkapelse Anja Bout-Monteau verscheen een nieuw boek voor meiden vanaf 12 jaar: 'Vriendschap in de knel'. Eerder schreef Bout al 'De V van Veerle' en 'Vriendschap fase 2'. Bouts nieuwste boek gaat over havo 3-leerlingen Emma en Merlijne, die worstelen met zaken als vriendschap, schaamte en jezelf zijn. Gouda - Het bijna twintig jaar be staande Goudse kamerkoor Coro d'Oro brengt dit jaar onder leiding van Alexandra D'Espinoza een pro gramma met werken van Spaanse en Latijns-Amerikaanse componis ten. Het koor verzorgt zaterdag 27 oktober om 20.00 uur een concert in de Lutherse kerk aan de Lage Gouwe. De toegang bedraagt 13 euro. Het koor is op zoek naar zan gers in alle stemgroepen. Wie een keer mee wil zingen op projectba sis is welkom vanaf woensdag 31 oktober om te repeteren voor het kerstprogramma. Voor meer informatie: 06-20577557 ofwww.corodoro.nl. leiding van gidsen van Rotta op pad. Stevige schoenen worden aanbe volen; de zaklantaarn blijft uiter aard thuis. Rotta is de hele avond geopend. Bij slecht weer wordt een binnenprogramma aangeboden. Voor meer informatie: www.rotta-natuur.nl. Moerkapelle - Bij schaakvereni ging Moerkapelle wordt vrijdag 26 oktober de eerste avond van het Rapidkampioenschap gespeeld. Per avond worden drie partijen van 25 minuten bedenktijd gespeeld. Ove rige speeldata zijn 7 december, 1 fe- Gouda/Regio - In het Groene Hart Ziekenhuis wordt donderdag 1 no vember van 10.00 tot 12.00 uur een inloop gehouden voor mensen met bruari en 22 maart. Ook niet-leden zijn welkom. Er zijn geen kosten aan verbonden. Er wordt gespeeld in de schaakzaal van Dorpshuis Op Moer. Deur open vanaf 20.00 uur. Voor meer informatie: 079-5932338 of 06-20861426. een stoma. Voor meer informatie: 0346-262286 of www.stomavereniging.nl Regio - Tijdens de Nacht van de Nacht, van zaterdag 27 op zondag 28 oktober, vragen allerlei organi saties aandacht voor de nacht die in Nederland eigenlijk geen nacht meer is, want donker wordt het niet echt meer. Ook Natuur- en Vogel wacht Rotta doet mee. Vanaf 19.30 uur zijn belangstellenden welkom in Natuurcentrum Trefpunt Rotta aan de Hoeksekade 164 in Bergschen- hoek dat dan in het donker gehuld is. Om 20.00 uur wordt een korte presentatie gegeven over wat er in de nacht te beleven valt, wanneer een keur aan dieren juist heel actief wordt, zoals muizen, uilen en vleer muizen. Vervolgens gaat men onder Bleiswijk/Moerkapelle - Moerkapel- lenaar Rien van der Linde exposeert zijn werk in de Leeuwerik aan de Leeuwerikstraat 2 in Bleiswijk. Van der Linde is in Bleiswijk en omge ving bekend als binnenhuisarchi tect. Sinds de volgende generatie het familiebedrijf heeft overgeno men legt Van der Linde zich toe op de schilderkunst. Belangstellenden zijn van harte welkom in de Leeuwerik, dagelijks van 9.30 tot 12.00 en van 13.30 tot Een werk van Van der Linde. 17.00 uur; op zaterdag van 14.00 tot 16.30 uur. Door Elly van Gelderen

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 21