Moerdregt Collecte brandwondenstichting Gerard van der Wouden dicht bij toppositie in clubcompetitie Singer Songwriter avond in 't Blok Halloweenoptocht Bustocht Vrouwen van Nu Kennismaken met Internet Activiteiten en welzijn in Centrum Moerdregt Moordrechtse Bluesnacht Lezing over Homeopathie HART VAN HOLLAND MOORDRECHT/NIEUWERKERK 24 OKTOBER 2012 25 Open Doors in Vluchtheuvel Bijna 700 euro voor brandwondenstich ting Dierencentrale De wereld door de ogen van een baby Zorgpartners Midden-Holland De vijfde ronde voor de clubcmpe- titie bij De IJssel moest het doen zonder de toppers die in Maassluis aantraden voor de eerste bekerwed strijd. Kansen dus voor de subtoppers om hun achterstand te verkleinen. Winstpartijen waren er voor Gerard van der Wouden, Wim Mulder, Sjaak in 't Veld, Stefan Lipschart, Teus Boere, Casper de Pijpe en Willem Schouten. Stand aan kop: 1. Léon Jacobse, 2. Frank Visser, 3. Gerard van der Wou den. In de tweede wedstrijd voor de vier tallencompetitie moest het team Nieuwerkerk aan den IJssel - De bijeenkomst van vrouwenge spreksgroep Lydia, op woensdag 14 november om 9.15 uur in de Vluchtheuvel aan de Kerkgang 4 staat in het teken-van Open Doors, een stichting die zich inzet voor vervolgde christe nen. Een spreekster van Wo men to Women, een initiatief van Open Doors, vertelt over getuigenissen van vervolgde christenvrouwen. De collecte is bestemd voor het werk van Open Doors. Voor meer infor matie: 0180-795138 of www.opendoors.nl/women. Nieuwerkerk aan den IJssel - De onlangs gehouden collecte door de leden van de jeugd brandweer heeft 685,25 euro opgebracht voor de brandwon denstichting. Gevonden Parkiet, groen, Land voor Water Moordrecht. Flaan, zwart, klein soort, Kerklaan Nieuwerkerk aan den IJssel. Voor meer informatie: 0186-601199 of www.dierencentrale.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Marjan de Bil van Praktijk voor Kinder- en Jeugdpsychologie Perspectief uit Capelle aan den IJssel verzorgt op donderdag 8 november in de Openbare Bibliotheek aan het Raadhuis plein een lezing met als thema 'De wereld door de ogen van baby's'; wat zien en begrijpen ze allemaal al en wat kun je echt nog niet van ze verwach ten. De lezing begint om 20.00 uur. Na de pauze is er gelegen heid tot het stellen van vragen. De toegang is vrij. Voor meer informatie: 0180-316201. van De IJssel tegen Spijkenisse op nieuw een nederlaag incasseren. Met alleen remise voor Erans Dubois en Ton van Smirren en nederlagen van Aad van der Meer en Peter Kool mees werd het een 1-3 nederlaag. Bekerschaak: ontsnapt aan verlies Tegenstander om de RSB beker was derdeklasser Maassluis, twee klas sen lager dan De IJssel. De volgende ronde leek binnen handbereik. Maar het werd een lange zit voor het vier tal. Léon Jacobse tekende voor het eerste winstpunt. Bij Hans Lodewe- ges ging het mis. In een gelijk eind spel weigerde de tegenstander re- Moordrecht - Het programma van de zevende editie van de Moor- drechtse Bluesnacht, die op za terdag 27 oktober plaatsvindt in eet- en bluescafé East End aan het Oosteinde 7a, omvat optredens van The Chicago Blues Revival Band, Moordrecht - Kids en Zoo Dagver blijf aan het Oosteinde 77a houdt vrijdag 26 oktober een Halloween- optocht. De optocht kent drie routes die allemaal om 18.30 uur starten. Iedere route bevat activiteiten voor de kinderen en onaangekondigde spannende onderdelen. Iedere groep start met een bege leider van Kids en Zoo. De tocht is geschikt voor kinderen van twee tot mise. Lodeweges verrekende zich en verloor alsnog. Pim te Lintelo raakte zijn gevaarlijke vrijpionnen kwijt, terwijl zijn tegenstander de zijne kon houden: verliespunt. Bij gelijke stand moeten snelschaakwedstrij den de beslissing brengen. Om dat te bereiken moest Frank Visser win nen. Na een lang gelijke stelling kon hij een paar pionnetjes pakken en geholpen door de klok haalde hij het punt binnen. Bij het snelschaken wisten Te Lintelo en Lodeweges wel te scoren, beiden sleepten remise binnen. Jacobse en Visser wonnen waarmee de stand op 3-1 kwam. van Chivy and The BlueZicians en van Sugarboy Et The Sinners, de winnaars van de Dutch Blues Chal lenge 2012. Het eerste optreden staat gepland voor 20.30 uur. Deur open om 19.30 uur. De toegang be draagt 10 euro. twaalf jaar en worden ingedeeld op leeftijd. Voor kinderen tot en met zeven jaar geldt dat ze met begelei ding van ouders of bekenden mogen deelnemen. De route voor de oudste kinderen wordt per fiets afgelegd. De deelnemers mogen verkleed ko men en een lampion meenemen. Voor meer informatie: 0182-370192 of pbeelen@kidsenzoo.nl Moordrecht - De onlangs gehouden collecte voor de brandwondenstich ting heeft in Moordrecht 2569,27 Moordrecht - Hilde Pronk, klas siek homeopaat in Waddinx- veen, verzorgt op woensdag 7 november om 19.30 uur een le zing in de plaatselijke vestiging van bibliotheek de Groene Venen. Homeopathie is een geneeswijze die erop gericht is de gehele mens te behandelen en niet alleen de symp tomen. Pronk gaat in op het gelijk soortigheidsprincipe waar bij home- Moordrecht - De Vrouwen van Nu maken vrijdag 16 november een bustochtje naar Katwijk aan Zee. De dames brengen onder meer een bezoek aan het plaatselijke mu seum en aan een tuincentrum in Ter Aar waar de kerstshow bekeken Nieuwerkerk aan den IJssel - Wie nog geen of weinig ervaring heeft met Internet kan in de Openbare Bi bliotheek aan het Raadhuisplein een cursus Internet volgen. Samen met zeven andere cursisten maakt men een kennismakingstocht over het World Wide Web en leert men meer over zoekmachines, downloaden en euro opgebracht. De organisatie bedankt gevers en collectanten voor hun bijdrage. opathie gebruik van maakt wordt. Tevens wordt ingegaan op ziekte en gezondheid en op de onlosmakelijk heid van lichaam en geest. Aan de hand van praktische voorbeelden legt Pronk uit wat men zelf met ho meopathie kan doen. Voor meer informatie: moordrecht@bibliotheekdegroene venen.nl of www.bibliotheekde groenevenen.nl. wordt. Het bustocht wordt afgeslo ten met een diner. Voor deze dag'- tocht zijn nog enkele plaatsen vrij. Voor meer informatie en aanmel den: 0182-374398 of nellyenjan@ hetnet.nl. apestaartje. De cursus vindt plaats op donderdag 8, 15 en 22 novem ber van 10.00 tot 12.00 uur. Enige ervaring met het hanteren van de computermuis is gewenst. Voor meer informatie en aanmel den: 0180-316201 of activiteiten@bibliotheeknieuwer kerkaandenijssel.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Tijdens de Singer Songwriter avond in 't Blok, op vrijdag 26 oktober, wordt opgetreden door Mevr.Tamara band, Janna Haring, Frank Doesburg en Lenya. Deur open om 20.30 uur; de toegang bedraagt 4 euro. 't Blok is gevestigd aan het IJsermanpad 1. Moordrecht - In de week van 29 ok tober tot en met 2 november vinden in Centrum Moerdregt de volgende activiteiten plaats: - Maandag 15 oktober, 10.30 uur Koersbal, een spel voor mensen van alle leeftijden. Van 13.30-16.30 uur biljarten, van 14.15-16.0 uur sjoelen. Dinsdag 16 oktober, 10.30 uur Denksport, een leuke manier om uw brein actief te houden. Woensdag 17 oktober, 14.30 uur Optreden van het Josari Orkest. Donderdag 18 oktober, 10.30 uur Geheugentraining, houd uw ge heugen vitaal en actief met spel letjes, quizzen en oefeningen. Van 14.15-16.00 uur Spelmiddag: onder andere rummi- kub, scrabble, sjoelen en Wii. Vrijdag 19 oktober, 14.30 uur 'n Glaasje in de Kroon, een gezel lige middag met een hapje en een drankje. Op donderdag 29 november kun nen senioren uit Moordrecht 'uit eten' in Centrum Moerdregt. In recreatiezaal de Kroon wordt van af 17.00 uur een stamppotmenu geserveerd. Reserveren is nood zakelijk, uiterste aanmelddatum is maandag 12 november. Informatie over deelname en ta rieven is op te vragen bij de recep tie van Centrum Moerdregt aan Land voor Water 3 of telefonisch via 0182-373844.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 25