Nick Gerrese Thorbecke TopsportTalentleerling Farzan vernieuwt en daagt uit Dames VC Nesselande naar derde bekerronde Nieuw Nederlands wielerevenement: de KredersKlassieker Groeneweg uit beker Record aantal deelnemers IJsselcup Moerkapelle laat punten liggen WVZ succesvol op Niveau wedstrijd HART VAN HOLLAND I ZUIDPLAS 24 OKTOBER 2012 31 Gymnastiek Volleybal Karate Vier nationale titels voor Unity'99 Try-out KredersKlassieker op zondag 4 november Voetbal Zwemmen Voetbal Zwemmen Nesselande - Nick Gerrese is don derdag 18 oktober op de locatie Prinsenlaan van Thorbecke Voort gezet Onderwijs uitgeroepen tot TopsportTalent 2012. De zeven tienjarige karateka van Unity'99 en leerling uit VWO 6 won de prijs om dat hij al drie jaar achter elkaar op sportief gebied uitblinkt én goede schoolresultaten haalt en zich ook nog onberispelijk gedraagt. Nick behaalde dit jaar goud op het EK en brons op het WK. De prijs werd uitgereikt door ex-ju doka Deborah Gravenstijn, winna res van Olympisch brons in Athene en zilver in Beijing. Nick nam het op tegen hockeyer Jochem bakker en honkballer Jules Peters. De jury koos voor Nick, omdat hij zo lang heel constant op een topniveau presteert. Nick Gerrese. Moerkapelle - Onder het motto 'Tarzan Vernieuwt en Daagt uit' wil gym nastiekvereniging Tarzan de inwoners van Moerkapelle meer laten bewegen. Om iedereen kennis te laten maken met de vereniging wordt voor zaterdag 3 november van 14.00 tot 16.00 uur een promotiemiddag georganiseerd in Dorpshuis Op Moer aan de Raadhuisstraat 40. Boaz Floor Nederlands kampioen Boaz Floor verzorgt tijdens de promotiemid dag een demonstratie. Met een der gelijke kampioen in huis probeert Tarzan het 'Gouden Epke Zonder land gevoel' nog wat langer vast te houden. De vereniging heeft nieuwe ma terialen aangeschaft om de lessen nog aantrekkelijker te maken en het team van goed opgeleide leid sters staat garant voor prima lessen met een gevarieerd aanbod voor alle leeftijden. Voor meer informatie: www.tarzan-moerkapelle.nl. Smitshoek was zaterdag een paar maatjes te groot maar het duurde toch tot in blessuretijd van de eer ste helft dat Smitshoek de leiding nam door een doelpunt van Rafiek Casteleins. Na rust eenzelfde spelbeeld. Nog Zevenhuizen - De dames van VC Nesselande speelden zaterdag 20 oktober in Dordrecht de tweede ronde in het nationale bekertoer nooi. Dit gebeurde in een vierkamp waar drie wedstrijden afgewerkt moesten worden. De eerste wed strijd, tegen thuisploeg Dordrecht, werd met 2-1 gewonnen (25-20, 22-25 en 17-15). In de tweede wedstrijd, tegen Volley Meerkerk werd het wederom 2-1 (17-25, 25- 19 en 15-8). Voor het bereiken van de volgende ronde in de bekercompetitie moest de derde wedstrijd gewonnen wor den van Mikro Electro uit Roosen daal. Er werden wat omzettingen gedaan in het team van coach Cees de Waard. De eerste set werd met 25-21 gewonnen door VC Nesse- lande. In het tweede gedeelte werd het spel aan Zevenhuizense kant een stuk slordiger. De vermoeid heid, ontstaan door de hoeveelheid wedstrijden, was dan ook duidelijk zichtbaar. De vechtlust had echter de overhand, want na een grote achterstand knokte VC Nesselande zich naar setwinst met 27-25. Door de drie overwinningen mogen de dames van VC Nesselande nu dus uitkomen in de derde ronde van de nationale beker. Nesselande - Op het NK -21 jaar heeft Unity'99 vier titels in de wacht gesleept. Nick Gerrese, Lizzy Klappe, Laury Vogelzang en Elmar van Kleef zijn de kersverse Nederlands kampi oenen van Unity'99. Van de vijftien leden van Unity'99 die op de mat aantraden, wisten er dertien een medaille te winnen. Zilver was er voor Manon Bakker, Enrico van Ravensteijn en Estelle Waltz. Een bronzen plak werd ver overd door Lennart van Strien, Lo renzo Seijmonson, Giovanni van Ravensteijn, Eli Muis, Dennis Bosch en Zoe Jutte. Voor meer informatie: www.unity99.nl. Zevenhuizen - Veel grote namen in het wielrennen hebben hun klassieker, een toerfietstocht over de trainingswegen van die renner of over het par cours waar hij een belangrijke overwinning behaalde. Zo zijn er bijvoorbeeld de 'Joop Zoetemelk Classic' en de 'Gert Jacobs Classic'. Tussen die grote na men komt een nieuwe naam: De KredersKlassieker. Tourclub Zevenhuizen '80 is trots op de wielrennende neven van de familie Kreder, en wil niet wachten tot ze gestopt zijn. Zevenhuizen - Dat Groeneweg de districtsbeker niet zou winnen stond bij voorbaat al vast. In dit geval leek het Groeneweg daarom beter kansloos te zijn in een thuiswedstrijd tegen een zaterdag Hoofdklasser dan in een 'uit wedstrijd op een dinsdagavond op een achterafveldje'. De broers Michel en Raymond en hun neef Wesley Kreder staan in 2013 onder contract bij een prof team. Maar de KredersKlassieker is er ook voor Dennis en Sander Kreder die naast hun passie voor het wiel rennen een baan hebben. Niet ge heel toevallig staat Dennis in 20.13 ook onder contract van een prof team, niet als renner maar als me canicien gaat hij deel uitmaken van de technische staf. En ook is deze KredersKlassieker voor de 16-jarige Stefan, nu nog in het nieuwelingen peloton actief, maar met veel over winningen op zak een aanstormend talent. De eerste KredersKlassieker wordt op zaterdag 27 april 2013 verreden. De inschrijving via de website start op zondag 4 november. Dan wordt ook de route als try-out voorgere den door leden van het organise rend comité, ledereen is welkom om die dag de 115 kilometer lange tocht gratis mee te fietsen. Een aantal fietsende Kreder-neven is bij de start aanwezig. De tocht begint om 10.00 uur, verzamelen 9.45 uur bij de parkeerplaats van La Baraque Raymond (voor), Wesley en Michel Kreder. (foto: Henri Gouw) aan de Zuidplasweg in Zevenhuizen. Voor meer informatie: www.kredersklassieker.nl twee doelpunten van Casteleins en een in blessuretijd van Martijn Baan leidden tot een zeker niet blame rende 4-0 nederlaag voor de zondag 3e klasser, die zich uiterst sportief verweerde. Het klassenverschil was echter te groot. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het Polderbad wordt zaterdag 27 oktober door een record aantal deelnemers deelgenomen aan de NVO IJsselcup bij Van Vliet Barracuda. Veertien teams met in totaal 285 zwemmers gaan met elkaar de strijd aan op de 50, 100 en 200 meter vrijeslag. On der de deelnemers bevinden zich een aantal nationale toppers. Bij de jong ste jeugd heeft Barracuda zwemster Isabelle den Hartog de beste papie ren. Bij de jongens jeugd zal de strijd gaan tussen de Barracuda zwemmers Ian Minnigh en Floyd van Hoof die het moeten opnemen tegen Dennis Bougrimov uit Dordrecht en Ruben van Leeuwen uit Veenendaal. Bij de jongens junioren krijgen de Barra cuda zwemmers het zwaar. Onder de inschrijvingen zijn de nationaal vrije slag kampioen Thom Delno uit Wa- geningen en de nummers drie, vier en vijf van de nationale ranglijst. -J Moerkapelle - Moerkapelle speelde zaterdag 20 oktober een inhaal wedstrijd bij Linschoten. Moerka pelle drukte Linschoten vanaf het begin in de verdediging. Na ruim tien minuten zette Hertog met een schot vanaf veertig meter Moerka pelle op voorsprong. Moerkapelle bleef goed aanvallen maar verzil verde de kansen niet. Op slag van rust was de eerste de beste aanval van Linschoten meteen raak, 1-1. Het kantelpunt in de tweede helft werd na een klein kwartier spelen ngeleid door een verkeerde te rugspeelbal van Brend Hoogma op Hertog. Twee spelers van Linscho ten en verdediger Zijderhand van Moerkapelle kwamen ruim buiten het strafschopgebied op rechts gelijk bij de bal. De scheidsrechter floot, waarbij de spelers dachten dat het ging om '2 op 1'. Dit bleek echter niet zo te zijn; de Moer- kapellenaar werd met rood van het veld gestuurd voor een door de scheidsrechter geconstateerde schoppende beweging. Moerkapelle had vervolgens moei te zich te herpakken waarbij Van Nieuwkoop gewisseld werd voor Van der Hoven en de Bruin voor Harmen Verweij. Linschoten voer de de druk op en een doeltrapfout van de keeper van Moerkapelle werd door Linschoten omgezet in een doelpunt: 2-1. Moerkapelle herpakte zich wederom en wist de strafschop, toegekend vanwege een handsbal van Linschoten te benut ten; eindstand 2-2. Teleurgesteld, ook over het niet scorend vermo gen van het elftal, ging Moerka pelle als bovenliggende ploeg met één punt huiswaarts. Zoetermeer/Waddinxveen/Zeven- huizen - Met een ploeg van circa 35 jongens en meisjes stond zwemver eniging WVZ uit Zoetermeer zater dag 20 oktober klaar voor de eerste Niveauwedstrijd van het nieuwe seizoen. Onder het motto 'het jacht seizoen is geopend' gingen de deel nemers op jacht naar persoonlijke records en mooie medailles. Uitein delijk veroverde WVZ elf gouden, elf zilveren en twaalf bronzen medail les. Isabelle de Waard uit Zevenhuizen werd in de categorie meisjes junio ren 1 tweede op de 50m vlinderslag en zesde op de 100m rugslag. Ronald van Noort, afkomstig uit Waddxinveen, werd in de categorie jongens 2 eerste op de 100m me ter vrije slag en zesde op de 50m schoolslag. Broer Niels werd in de categorie jongens minioren 5 eerste op de 100m rugslag en vijfde op de 100m schoolslag.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 31