www.edplaizier.nl 7 www.1 «aar I Ttiin-en terreininrichting "Als verkeersouder kun je oppakken watje wilt" Gemeente kreeg nooit een signaal over problemen Kijk voor al onze aanbiedingen op °«e site bil 'koopjeshoek Bezoek nu onze kerstshow! HART VAN HOLLAND ZUIDPAL5 24 OKTOBER 2012 3 KOM ZATERDAG 3 NOVEMBER NAAR HET WN-vrijwilliger Cees van den Bovenkamp: Rottedijk te Moerkapelle Werelderfgoed waardig! Intratuin Zoetermeer Zondag 28 oktober van 11.00 tot 17.00 uur 06-30 72 72 12 Lange Zijde 9a, 2761 AV Zevenhuizen(ClOOOplein) WWW.fintSklaar.nl met De Kleine Trompetter en Karin Bloemen en steun KiKa en Team Zeparo. Dorpshuis Swanla. Aanvang 20.00 uur Informatie www.dekleinetrompetter.nl Deze ruimte is beschikbaar gesteld door. Haij van der Wende advocaten Vervolg van voorpagina De Werelderfgoed/ijst van de Unesco wordt sinds 1977samengesteld. Inmid dels zij er 936 objecten of gebieden in de hele wereld op de lijst opgenomen waarvan acht in Nederland. Met de plaatsing op de lijst wordt de waarde van het cultuur- en/of natuurerfgoed nog eens extra geaccentueerd en wordt het voor de mensheid veilig gesteld. Om op de lijst te komen moet het erf goed aan drie van tien criteria voldoen. Het verleden leert ons dat het besef over de waarde van erfgoed in tijden van recessie en depressie evenredig met het gemis aan financiële mid delen afneemt. Het korte termijn denken overschaduwt dan de lange termijn visie terwijl alles wordt uit gedrukt in geld en risico's. Erfgoed verschuift in zo'n periode bij veel bestuurders van waardevol naar bij zaak. Om dan je gelijk af te dwingen en het erfgoed tot bijzaak te maken, voorspel je dat er een juridische zaak wordt opgesteld die veel geld kan gaan kosten. Dit gedrag heet angst- management, waarin voorbij wordt gegaan aan het feit dat de kosten die er nu zouden zijn, zijn gemaakt vanuit eigenwijsheid, Oost-Indische doofheid en de schijnbare wens om één persoon boven het algemene belang te plaatsen. Toen BEtW op enig moment vol trots de heer Aboutaleb als burge meester van Rotterdam kennis liet maken met de oorsprong van de Rotte, dacht ondergetekende dat het hoogste orgaan binnen de ge meente Zuidpias de waarde van dit unieke gebied als geheel met hem deelde. In de praktijk blijkt nu het tegendeel. De oorsprong is in de Structuurvisie tot 2030 als zeer be langrijk opgenomen, maar de con text (de Rottedijk) waarbinnen de Rotte ontstaat wordt vergeten. De stelling dat de Rottedijk als We relderfgoed kan worden geduid, lijkt misschien overdreven. Wanneer je de gehele context aldaar echter toetst aan de tien criteria van de Unesco dan kom je tot de ontdek king dat drie van de tien punten van toepassing zijn, dus Werelderfgoed. Drie uit tien bewijst dat het alge mene belang voor ons en ons nage slacht in deze situatie vér boven het belang van één persoon uitstijgt. Johan Cruyff zou zeggen; 'Voordat ik een fout maak, maak ik die fout niet.' Arno Lamot Ereiid en oud-voorzitter Molenvrienden Ingezonden brieven mogen maxi maal 350 woorden bevatten en moeten voorzien zijn van uw naam. De redactie behoudt zich het recht voor om ingezonden brieven in te korten. Intratuin Zoetermeer Voorweg 192, 079-3515551 TJ intratuin Donderdagenvnjdagkoopavond.www.intratum.nl liLLlulllllL Intratuin Pijnacker en Zevenhuizen zondag gesloten j geeft aan groen Zuidpias - De gemeente stelt dat zij van externe accountants of na interne controles nooit een signaal heeft gekregen over de problemen met de belas tingheffing. Ook voert zij aan dat het probleem zich na gemeentelijke her indelingen wel vaker voordoet. "Drie totaal verschillende administraties en werkwijzen zijn samengevoegd. Door Judith Rikken De gemeente Zuidpias kan nog niet aangeven hoeveel huishoudens en bedrijven dit jaar geen belasting heb ben betaald. Ook is nog onduidelijk om wélke gemeentelijke belastingen het gaat. De verwachting is wel dat voor het einde van het jaar 150.000 euro zal worden 'gerepareerd'. Door het systeem van belastinghef fing te verbeteren, ontvangt de ge meente de komende jaren structu reel 50.000 euro extra per jaar, een bedrag dat als een meevaller kan worden bestempeld, omdat niemand er vóór het onderzoek mee gerekend heeft. In totaal is voor 2.013 ruim 17 miljoen euro aan belastinginkom sten geraamd. De gemeente zegt in overleg met het onderzoeksbureau de komende maanden verder onderzoek te doen naar de belastinginkomsten in 2010 en 2011. Als Zuidpias ook over deze perioden nog geld tegoed blijkt te hebben, is het de bedoeling "om nog in 2012 tot reparatie over te gaan". Het college heeft de gemeenteraad een samenvatting van de onder zoeksresultaten, zijn reactie daarop en de voorgenomen maatregelen gestuurd. Het college zegt intern orde op zaken te gaan stellen en te onderzoeken of uitbesteden van de belastingheffing effectiever is. Met het schoolpleinpakket kunnen echte verkeerssituaties worden nagebootst. Zuidpias - Kinderen wegwijs maken in het verkeer en de verkeersveiligheid rond scholen beoordelen, kunnen taken zijn van een verkeersouder. De ge meente en Veilig Verkeer Nederland zoeken er nog zeker twaalf. Tijdens een informatiebijeenkomst in het gemeentehuis vertellen zij er maandag 29 ok tober meer over. Op dit moment zijn er in Zuidpias drie verkeersouders actief. Vrijwil liger Cees van de Bovenkamp van Veilig Verkeer Nederland hoopt er uiteindelijk vijftien te hebben: "Voor elke school één." Overigens hoeven de nieuwe verkeersouders zich niet aan één school te binden. Van de Bovenkamp legt uit wat een verkeersouder is: "De titel is eigen lijk misleidend: je hoeft geen ouder van een kind op de basisschool te zijn, om 'verkeersouder' te kunnen worden. Ook opa's, oma's, buurman nen en anderen zijn welkom. Eigen lijk is feeling met het verkeer en wat tijd om kinderen iets bij te brengen, voldoende. Als verkeersouder ben je de rechterhand van de leerkracht van de school; je hoeft zelf niet voor de klas te gaan staan. Je kunt eigen lijk alles oppakken watje wilt en de functie in overleg invullen." Parkeerproblemen Wie graag binnen de veilige gren zen van het schoolplein blijft, kan bijvoorbeeld gebruikmaken van het schoolpleinpakket met zebrapad, verkeerslicht en andere attributen om echte verkeerssituaties na te bootsen. Theorielessen geven aan kleine groepjes leerlingen, is een an dere mogelijkheid. Maar ook buiten het plein kan de verkeersouder vol gens Van den Bovenkamp een steen tje bijdragen: "Op bijna alle scholen in Zuidpias en zeker in Nieuwerkerk, zijn er parkeerproblemen tijdens de breng- en haalmomenten. Controles uitvoeren en indien nodig gele kaar ten uitdelen, kan een taak zijn van de verkeersouder. Vaak krijgen we daarbij trouwens ondersteuning van de politie." Van den Bovenkamp hoopt dat ook scholen maandag iemand naar de informatiebijeenkomst sturen. "We willen graag uitleggen wat een ver keersouder kan betekenen. Een ver keersouder kóst de school geen tijd, maar scheelt uiteindelijk juist tijd." Voor meer informatie of aanmelden: 0180-637 711 of secretariaatvrom@ zuidplas.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 3